DAJ CYNK

W Orange i nju roaming bez limitu

15.05.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 102

Ważne 49

1

Sieć Orange dosłownie zastosowała ideę "Roam Like at Home" i od 15 czerwca jej klienci nie będą musieli się już martwić o opłaty roamingowe w Unii Europejskiej.Sieć Orange dosłownie zastosowała ideę "Roam Like at Home" i od 15 czerwca jej klienci nie będą musieli się już martwić o opłaty roamingowe w Unii Europejskiej.

Oferty abonamentowe Orange i nju

Od 15 czerwca w Strefie I połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y i transmisja danych będą rozliczane na następujących zasadach:

  • wykonane w roamingu połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y będą traktowane jak połączenia wykonane w kraju,
  • jednocześnie jeżeli w ramach abonamentu są dostępne pakiety minut, SMS, MMS czy nielimitowane rozmowy lub SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju, to będą one wykorzystywane również w Strefie 1,
  • odbieranie połączeń będzie bezpłatne we wszystkich planach taryfowych,
  • transmisja danych będzie rozliczana tak jak w kraju, z uwzględnieniem Limitów GB przyznanych w niektórych planach taryfowych. Limity GB określają poszczególne cenniki. Po wykorzystaniu Limitu GB, naliczana będzie opłata 0,03 zł (z 0,04 z VAT) za 1 MB.

Transfer danych w ofertach abonamentowych

W ramach Polityki Uczciwego Korzystania, sieć Orange może przyznać swoim klientom abonamentowym comiesięczne pakiety danych do wykorzystania na terenie UE. Jeżeli plan nie otrzymał Limitu GB, to transmisja danych rozliczana jest jak na terenie Polski.

Zobacz: Lista planów Orange z Limitem GB
Zobacz: Limit GB w nju mobile z rachunkiem

Korzystanie z Limitu GB pomniejsza wielkość pakietu danych dostępnego dla klienta w Polsce. Rabaty obniżające cenę abonamentu, obniżają wielkość Limitu GB - np. 5 zł rabatu obniży Limit GB o 257 MB.

Stan Limitu GB sprawdzić można bezpłatnym SMS-em o treści ILE na numer 8095, ponadto sieć Orange wyśle wiadomość o 80% i 100% wyczerpania Limitu GB. Po przekroczeniu Limitu GB cena 1 MB wynosi 0,04 zł.

Oferty na kartę Orange i nju

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS-y, transfer danych i MMS-y zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki - 10 gr za 1 MB. Oznacza to dużo niższe opłaty niż dotychczas.

Nowe zasady dotyczą wyłącznie 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu czy Norwegii: połączeń na numery tych krajów podczas pobytu zagranicznego oraz z tych krajów do Polski.

Dopłaty w razie uruchomienia Fair Use Policy

Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej wprowadzone są ograniczenia wynikające z FUP i dotyczą, między innymi tego, że co jakiś czas telefon musi logować się do sieci krajowej.

Przy braku systematycznego logowania się do polskich nadajników, sieć może wymagać od klientów przedstawienia dowodu stałego zamieszkania w Polsce lub dowodu istnienia innych okoliczności, wiążących się z częstym przebywaniem w Polsce przez dłuższy czas. W przypadku, gdy klienci nie przedstawią ich do 14 dni od wezwania, do opłat naliczanych w roamingu Orange może doliczyć opłaty dodatkowe w wysokości (ceny brutto):
Komentarze
Zaloguj się