DAJ CYNK

Orange znalazł rozwiązanie problemu ładowania telefonów na imprezach masowych

04.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8283

Ważne 4

2

Orange Polska wdraża usługę IoT, która umożliwia jednoczesne ładowanie tysiąca telefonów komórkowych podczas imprez masowych. Współpracuje przy tym ze startupem Erly, wybranym w trakcie programu Orange FAB



Orange Polska wdraża usługę IoT, która umożliwia jednoczesne ładowanie tysiąca telefonów komórkowych podczas imprez masowych. Współpracuje przy tym ze startupem Erly, wybranym w trakcie programu Orange FAB. Rozwiązanie będzie wkrótce testowane podczas jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce, odbywającego się w Gdyni Open'er Festival Powered by Orange.

Jesteśmy otwarci na nowe usługi oraz kreatywnych przedsiębiorców chcących wspólnie z Orange tworzyć swoje rozwiązania w oparciu o ekosystem IoT. Uruchomiliśmy technologię LTE-M oraz platformę Live Objects, jako pierwsi w Polsce masowo udostępniamy komercyjne usługi API (Aplication Programming Interfaces) po to, aby takie firmy jak Erly osiągnęły sukces biznesowy - powiedział Sebastian Grabowski, Dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.

Nowa usługa polega na tym, że w specjalnej strefie festiwalowej będzie można wypożyczać powerbanki z funkcją szybkiego ładowania, obsługujące wszystkie smartfony (wejścia usb-C, micro-USB, Lightning). Powerbanki będą ładowane na bieżąco dzięki sieci stacji korzystających ze standardowego gniazdka elektrycznego (230V).

Jednocześnie Orange zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do przetestowania praktycznych zastosowań i możliwości, jakie niesie rozwój Internetu Rzeczy bazujący na LTE-M. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września bieżącego roku. Zgłaszać się mogą podmioty realizujące projekty Smart city, Smart home, Smart car, Smart industry, Smart building, Assets tracking, Smart Metering, Smart Health itp.

Zobacz: Od dzisiaj można zdobyć kolejny pakiet 10 GB w Orange
Zobacz: Orange uruchamia 4G przy granicy z Białorusią
Zobacz: Orange testuje sieć LTE-M dla Internetu Rzeczy

Źródło tekstu: Orange

Tagi: IoT orange
Komentarze
Zaloguj się
29. BO2095
0

2018-07-09 14:47:49

@28 i dobrze! Mi chodziło o sformułowanie, że "Orange znalazł rozwiązanie problemu ładowania telefonów na imprezach masowych" zawarte w tytule. Orange znalazło start-up (gdzie moim zdaniem to start-up znalazł ich). Nie jest to nic innowacyjnego ze strony Orange, więc tytuł wprowadza w błąd.

Odpowiedz

28. ~Arek
0

2018-07-09 14:40:52

@BO2095 Tak, bo na Pyrkonie też było Erly :)

Odpowiedz

27. ~
0

2018-07-06 11:24:06

@1 niestety smartfony są energożerne i często taki smartfon nie wytrzymuje 1 dnia przy wzmożonym korzystaniu. Nie trzeba siedzieć godzinami na FB itp. ale wystarczy skorzystanie trochę z GPS-a, gdy chcemy odnaleźć drogę do jakiegoś punktu, trochę fotek, czy nagrań video, sprawdzenie coś w necie.W takim wypadku nie obejdzie się bez co najmniej jednego doładowania w ciągu dnia.

Odpowiedz

26. ~
0

2018-07-06 11:14:46

nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Jadę w teren to biorę powerbanka 10000 mAh do plecaka i jestem samowystarczalny bez niczyjej łaski. Wypożyczalnia PB nie robi na mnie żadnego specjalnego wrażenia.

Odpowiedz

0

2018-07-05 14:41:18

@22 Dziś jest trochę inaczej. W pociągach i autobusach są gniazdka, a smartfony mają szybkie ładowanie. Ale jeszcze kilka lat temu tego nie było. Wtedy wymienny drugi akumulator był bardzo przydatny w podróży. Zawsze miałem drugą podróbkę w zapasie na dalszy wyjazd.

Odpowiedz

24. ~egon
0

2018-07-05 13:08:42

@1 Popieram w całej rozciągłości !

Odpowiedz

23. BO2095
0

2018-07-05 10:55:41

Żadna nowość. Pyrkon w tym roku miał identyczne rozwiązanie...

Odpowiedz

22. ~Oggy
0

2018-07-05 10:52:46

@21 masz rację. Większość wypowiadających się tutaj zupełnie nie wie o czym mowa. NIGDY nie byli na masowej imprezie. Ja już mam parę lat na karku. I w młodości byłem parę razy na festiwalu w Jarocinie. Wiem jak wyglądały wtedy podroż i baza bytowa itd., a jak dzisiaj. Przedwczoraj odwiozłem młodsze potomstwo na pociąg "na Opener/''a". Wiem jak się do wyjazdu przygotowywali. Dzisiaj w telefonie masz "portfel", bilety, mapę itd. - takie czasy.Jak się uprzesz to znajdziesz jeszcze tel. z wymienialnym aku. Ale nawet jak takie używałem, to nigdy nie nosiłem zapasowych baterii.

Odpowiedz

0

2018-07-05 01:53:06

Tak działa robienie ludziom wody z moozgu. @lucek już to ma. ;) Najpierw likwidujemy akumulatory wymienne. Następnie wymyślamy powerbanki. A następnie AMEJZING! POWERBANKI NA KONCERTACH. SUPER HIPER ZAYEBISTY FICZER. :D Na nowo wymyślili koło!

Odpowiedz

20. ~eryk
0

2018-07-04 22:52:40

lucek ty dostajesz jeszcze paczki z UNRRY ?

Odpowiedz

19. ~SeT
0

2018-07-04 22:27:10

Czy to jakaś kpina jest?! Rewelacyjny startup, który wynalazł wypożyczanie powerbanków?! Ludzie, wy sobie jaja robicie, czy macie swoich czytelników za idiotów?

Odpowiedz

17. ~lucek
0

2018-07-04 20:47:36

16) ogarniety i nieomylny mi poradził.

Odpowiedz