DAJ CYNK

Orange kolejną firmą dostarczającą Internet dla szkół

23.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5273

Ważne 2

1

Orange to kolejna firma, która dołączyła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. To trzeci, po Inei i Netii, operator który weźmie udział w projekcie.



Orange to kolejna firma, która dołączyła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. To trzeci, po Inei i Netii, operator który weźmie udział w projekcie.

W trzy lata Orange Polska podłączy ponad 4,5 tys. szkół w całej Polsce do sieci światłowodowej, umożliwiając im korzystanie z Internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Dziś Ministerstwo Cyfryzacji podpisało w tej sprawie porozumienie z operatorem.

Zgodnie z planami resortu cyfryzacji, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma zostać uruchomiona w roku szkolnym 2018/2019 i docelowo połączyć 30,5 tys. szkół w całym kraju w jedną, spójną sieć teleinformatyczną (OSE). Projekt ten dla wielu szkół, szczególnie z mniejszych ośrodków, będzie cywilizacyjną zmianą - obecnie na ok. 30 tys. placówek edukacyjnych w Polsce tylko ok. 5 tys. ma dostęp do szybkiego Internetu.

Zobacz: Netia podłączy światłowodami blisko tysiąc szkół
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: wielkopolskie szkoły z Internetem Inea

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze
Zaloguj się
11. j4c0b1k
0

2017-03-24 14:13:17

@10: kto będzie tym zarządzał? widziałeś współczesnych nauczycieli informatyki? oczywiście są wyjątki. ale większośc to ledwo z wordem sobie radzą

Odpowiedz

10. _aston_
1

2017-03-24 11:18:31

@2 nie każdy korzysta w tym samym czasie, więc nawet te 100Mbps nie koniecznie będzie zapchane (można prowadzić limit prędkości przy pobieraniu przez usera/lub np limitować tylko na wi-fi dla uczniów)Da się tym zarządzać tak aby wszystkim działałoZ routerami też nie powinien być problem, ponieważ znowu do jednego aż tak dużo osób się nie podłączy - za mały zasięg.PSOgólnie wcale nie muszą uczniom wi-fi udostępniać i problemu nie ma ;)

Odpowiedz

9. ~BK
0

2017-03-24 09:07:31

Pogłębił się własnie nasz status kraju neokolonialnego. Jeszcze więcej kasy dla zagranicznych korporacji. Dzięki temu jak dzieci skończą szkołę to będą tylko mogły wyjechać. Brawo.

Odpowiedz

8. ~
0

2017-03-24 00:17:46

A gdzie można znaleźć listę szkół, które się na to załapią?

Odpowiedz

7. ~xxx
0

2017-03-23 23:26:05

@5 proponuje zamknac sie w pokoju i nie wychodzic na zewnatrz. uwaga! uwaga! atakuja!!!

Odpowiedz

6. ~
0

2017-03-23 22:57:44

Tylko niech monterom nie każą tej sieci robić bo w firmach-krzakach ludzi jak na lekarstwo i na pewno nie zdążą bo mają dużo roboty przy uszkodzeniach i zleceniach a w O.CL czasy poganiają aż miło.

Odpowiedz

5. jedrek
0

2017-03-23 22:05:30

@4 Polska to już tak chore państwo, że do polskiej szkoły net musi dostarczać francuska firma Nic już tu polskiego nie mamy.

Odpowiedz

4. ~borkow
1

2017-03-23 20:44:08

A co z lokalnymi ISP ? Infrastruktura jest na miejscu, najbardziej rozbudowany punkt wymiany też ... Wydaje mi się, że to szkoła powinna wybrać kto ją podłączy...

Odpowiedz

3. ~MZ
2

2017-03-23 17:44:54

@2 ~ w pracowniach komputerowych na Informatyce na bank się przyda.

Odpowiedz

-1

2017-03-23 17:08:05

Tylko do czego potrzebny Internet w szkole. Rozumiem, że sekretarkom, nauczycielkom, informatykowi, dyrektorowi do wprowadzania zmian na stronie www, czy informacji w mobi dzienniku. Ale do tego nie potrzeba wielkich prędkości.Jeśli mają natomiast zamiar udostępnić internet wifi dla uczniów, to w szkole 1000+ dzieci, gdzie lekko licząc 500 ma smartphone-y, to 100mb/s z pewnością na przerwach nie starczy. Po lekcjach na świetlicy też może być ciężko, nie wspomnę już o tym, że potrzeba niezłych routerów, aby 500 klientów na raz zalogować.

Odpowiedz