DAJ CYNK

Nowe zasady roamingu w Play

25.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 15634

Ważne 9

15

Sieć Play zmienia zasady rozliczania roamingu dla klientów abonamentowych i na kartę.Sieć Play zmienia zasady rozliczania roamingu dla klientów abonamentowych i na kartę.

Zmiany wchodzą w życie od 26 stycznia i będą dotyczyły osób, które od tego dnia podpiszą umowę lub aneks z fioletowym operatorem. W ofertach abonamentowych każdy klient będzie mógł w roamingu korzystać z rozmów, SMS-ów i MMS-ów na takich samych zasadach jak w kraju. Jeśli w ofercie są nielimitowane rozmowy, w roamingu na terenie Unii Europejskiej również są one nielimitowane i darmowe. Do tego co miesiąc do wykorzystania będzie 1 GB Internetu, bez względu na posiadaną ofertę.

Jeśli w ciągu 30 dni karta SIM będzie zalogowana częściej w roamingu niż do krajowych nadajników, Play zacznie doliczać opłaty:

  • 6 gr za minutę połączenia wychodzącego,
  • 3 gr za minutę połączenia odebranego,
  • 1 gr za wysłanego SMS-a lub MMS-a,
  • 1,2327 gr za 1 MB Internetu.

Dopłaty będą naliczane do momentu, w który karta SIM przez 30 dni będzie logowała się wyłącznie do nadajników krajowych.

Dla obecnych klientów sieci będą obowiązywać dotychczasowe zasady i nic się u nich nie zmieni.

W ofertach na kartę zmiany zostaną wprowadzone 1 marca. Play poleca tutaj ofertę Formuła Unlimited na kartę, gdzie co miesiąc dostępny będzie pakiet roamingowy - 100 minut na rozmowy, 50 SMS-ów, 500 MB danych. Dopiero po wykorzystaniu tych ilości zaczną być naliczane dopłaty. W innych ofertach od razu będą naliczane opłaty, w takiej samej wysokości jak w ofertach abonamentowych.

Zmiany obowiązują do 14 stycznia 2019 roku.

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się