DAJ CYNK

Nowe zasady roamingu w Play

25.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14735

Ważne 9

15

Sieć Play zmienia zasady rozliczania roamingu dla klientów abonamentowych i na kartę.



Sieć Play zmienia zasady rozliczania roamingu dla klientów abonamentowych i na kartę.

Zmiany wchodzą w życie od 26 stycznia i będą dotyczyły osób, które od tego dnia podpiszą umowę lub aneks z fioletowym operatorem. W ofertach abonamentowych każdy klient będzie mógł w roamingu korzystać z rozmów, SMS-ów i MMS-ów na takich samych zasadach jak w kraju. Jeśli w ofercie są nielimitowane rozmowy, w roamingu na terenie Unii Europejskiej również są one nielimitowane i darmowe. Do tego co miesiąc do wykorzystania będzie 1 GB Internetu, bez względu na posiadaną ofertę.

Jeśli w ciągu 30 dni karta SIM będzie zalogowana częściej w roamingu niż do krajowych nadajników, Play zacznie doliczać opłaty:

  • 6 gr za minutę połączenia wychodzącego,
  • 3 gr za minutę połączenia odebranego,
  • 1 gr za wysłanego SMS-a lub MMS-a,
  • 1,2327 gr za 1 MB Internetu.

Dopłaty będą naliczane do momentu, w który karta SIM przez 30 dni będzie logowała się wyłącznie do nadajników krajowych.

Dla obecnych klientów sieci będą obowiązywać dotychczasowe zasady i nic się u nich nie zmieni.

W ofertach na kartę zmiany zostaną wprowadzone 1 marca. Play poleca tutaj ofertę Formuła Unlimited na kartę, gdzie co miesiąc dostępny będzie pakiet roamingowy - 100 minut na rozmowy, 50 SMS-ów, 500 MB danych. Dopiero po wykorzystaniu tych ilości zaczną być naliczane dopłaty. W innych ofertach od razu będą naliczane opłaty, w takiej samej wysokości jak w ofertach abonamentowych.

Zmiany obowiązują do 14 stycznia 2019 roku.

Źródło tekstu: Play

Tagi: play RLAH roaming
Komentarze
Zaloguj się
303. ~
0

2018-02-06 18:41:50

@254 wlo: w polsce będziemy płacić za odbieranie połączeń, masz tu cytat "Jeśli w ciągu 30 dni karta SIM będzie zalogowana częściej w roamingu niż do krajowych nadajników, Play zacznie doliczać opłaty" (cennik) "Dopłaty będą naliczane do momentu, w który karta SIM przez 30 dni będzie logowała się wyłącznie do nadajników krajowych". Czy to rozumiesz wlo? ZALOGOWANA czyli wystarczy że łapiesz sygnał z zagranicy i już musi sz płacic za odbieranie mimo że całe zycie od urodzenie przebywasz TYLKO I WYŁACZNIE na terytorium rp.

Odpowiedz

302. wlo
0

2018-02-02 19:13:41

300 - jak najbardziej obowiązuje. I co więcej, Plej realizuje usługę zgodnie z przepisami ;-)

Odpowiedz

301. ~
0

2018-02-01 16:52:06

~300A czego nie rozumiesz? Wszystko jest opisane jak dla dziecka w podstawówce (czyt. stada baranów jakim są jacykolwiek klienci). Czytanie ze zrozumieniem to nie jest wybitna umiejętność

Odpowiedz

300. ~%%*
-1

2018-01-31 17:56:33

Proste pytanie:czy ten cały RLAH obowiązuje w końcu Plajtę czy nie?

Odpowiedz

299. ~Gaduairowiec
0

2018-01-30 10:29:10

To jeszcze ostatnie pytanie: czy majac wykupiony pakiet cykliczny 700MB za 5zl co 30dni , mozna w Play24 wykupic pakiet 2GB za 9zl na 30 dni a nastepnie wylaczyc pakiet700MB za 5zl aby skumulowac zachowane GB na koncie transmisji danych w Play Formula Na Karte? Czy nie znikna z salda zgromadzone GB gdy przed uplywem miesiaca zrobie ponowny ruch tzn. anuluje pakiet 2GB za 9zl i jednoczesnie aktywuje pakiet 700MB za 5zl na kolejne 30 dni ?

Odpowiedz

298. ~pabloki
0

2018-01-29 22:38:03

297 oho , zmiana pogody i wlo ma fazę . co dopiero gdy przyjdzie wiosna?

Odpowiedz

297. wlo
0

2018-01-29 22:31:30

296 - następna ciekawa wypowiedź... Wiesz lepiej co robię i dlaczego? No cóż... Śmieszkowanie to Twoja specjalność ;-)

Odpowiedz

296. ~pabloki
0

2018-01-29 22:24:17

294 ale po co to? zaytałeem bo kreujesz się na znawcę.295 i po co to mirrorowanie?

Odpowiedz

295. wlo
0

2018-01-29 22:14:52

Włącz abstrakcyjne myślenie - może skumasz temat ;-)

Odpowiedz

294. wlo
0

2018-01-29 22:04:53

292 - już pół roku temu o tym mówiłem - wtedy nie rozumiałeś i teraz nie rozummiesz.Mają prawo naliczyć w dowolnym momencie, jeśli nie ma progu ;-)

Odpowiedz

293. ~pabloki
0

2018-01-29 21:38:23

292 wlaśnie o to pytam.

Odpowiedz

292. wlo
0

2018-01-29 21:08:25

Dla mnie - uważam, zę dla normalnego cżłowieka, normalnie rozumiejącego prawo, jeśłi mowa jest o dodatkowej opłacie za korzystanie z usług detalicznych roamingu regulowanego, bez określenia terminu jej naliczania czy bez określenia poziomu, od którego jest naliczana, znaczy to że obowiązuje "od początku" ;-)Jeśłi Ty uważasz inaczej... Po raz kolejny powtarzam - idź z tym do sądu albo chociaż pisz do UKE, do UOKiK czy gdzie tam sobie wymyślisz. jednak mijasz się z faktami daaaaaleko ;-)

Odpowiedz

291. wlo
0

2018-01-29 21:03:38

Brnij dalej, brnij...

Odpowiedz

290. wlo
0

2018-01-29 21:01:25

289 - wieć co to może znaczyć? Że od kiedy działa?

Odpowiedz

289. ~pabloki
0

2018-01-29 20:58:17

286 nie uważam że wyłaczają.285 tam nie ma okreslonego momentu. za zgodą nie określa momentu.

Odpowiedz