DAJ CYNK

Murtazin: Tizen jest martwy, a nie opóźniony

05.07.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11

Ważne 5

1

Eldar Murtazin twierdzi, że pomimo początkowego optymizmu, projekt Tizen wydaje się na tę chwilę martwy. Nie ma co liczyć na wysyp urządzeń z nowym systemem.

Eldar Murtazin twierdzi, że pomimo początkowego optymizmu, projekt Tizen wydaje się na tę chwilę martwy. Nie ma co liczyć na wysyp urządzeń z nowym systemem.

Tizen jest prawie martwy. To nie są opóźnienia. To rezygnacja z całego projektu. Wątpię, że Samsung wprowadzi więcej niż jedno urządzenie na rok 2014 - tweeetuje Murtazin.

Według Murtazina, współpraca Intela i Samsunga zamiast nad Tizen OS, skupia się obecnie na urządzeniach z Androidem. Docelowo Tizen zastąpić miał inny porzucony przez Samsunga projekt - bada OS. Choć platforma Samsunga i związane z nią urządzenia linii Wave została ciepło przyjęta przez rynek, to po dobrym starcie nastąpił zastój, szczególnie w sklepie z aplikacjami. Producent ostatecznie zrezygnował z prac nad nowymi modelami Wave'ów.

Jeśli sprawdzą się doniesienia Murtazina, czekać może nas powtórka z historii. Tizen wywodzi się z debianowej platformy Maemo Nokii, która w ramach współpracy z Intelem została następnie przekształcona w MeeGo. Kilka tygodni przed rynkową premierą pierwszego smartfonu z MeeGo (Nokia N9), Finowie ogłosili, że to pierwszy i ostatni telefon z tym systemem. Jeśli w 2014 roku dostępny będzie tylko jeden model z Tizen OS, nikt projektu Samsunga i Intela nie potraktuje poważnie.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się