DAJ CYNK

W I kwartale 2,8 mln Polaków rozważało zakup telefonu przez Internet

03.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2983

Ważne 4

1

Co trzeci polski Internauta odwiedza e-sklepy w poszukiwaniu telefonu, co piąty przegląda w nich laptopy, a co szósty tablety - wynika z raportu przygotowanego przez RTB House.

Co trzeci polski Internauta odwiedza e-sklepy w poszukiwaniu telefonu, co piąty przegląda w nich laptopy, a co szósty tablety - wynika z raportu przygotowanego przez RTB House.

Jak pokazują dane z blisko 100 działających w Polsce sklepów online zintegrowanych z rozwiązaniem reklamowym RTB House, wśród najczęściej przeglądanych przez użytkowników sprzętów komputerowych i telefonicznych są komórki, laptopy i tablety. W I kwartale 2014 roku zakup tych produktów rozważało kolejno 2,8 mln, 1,7 mln oraz 1,2 mln Internautów.

Wojciech Głowacki z RTB House, zauważa, że według rynkowych szacunków już nawet 20 proc. sprzedaży elektroniki przypada na kanał internetowy. Z analiz RTB House wynika również, że spośród zainteresowanych telefonem, laptopem lub tabletem największy wybór sprzętów różnych marek mają poszukujący tabletu. Internauci przeglądający w sklepach online tablety mogą wybierać z oferty 66 marek, szukający telefonu mają do wyboru produkty 48 marek, a rozważający zakup laptopa asortyment 26 marek.

Źródło tekstu: RTB House

Tagi: zakupy
Komentarze
Zaloguj się
-1

2014-09-03 23:25:29

Elektronikę kupuje zawsze w sklepie stacjonarnym. Musze dotknąć, zobaczyć, sprawdzić. Fakt, przepłacam przeważnie tą stówę, ale oszczędzam czas na siedzeniu i porównywaniu, czekaniu na kuriera. A w razie czego mam gwarancje na miejscu, bez zabawy z odsyłaniem towaru.

Odpowiedz

9. ~
0

2014-09-03 21:18:52

Typowy klient kupi telefon z abonamentem w następujący sposób: najpierw idzie do salonu wypytać się sprzedawcę o szczegóły, meczy go pytaniami a ostatecznie kupuje przez internet, bo wielki pan nie będzie płacić dwudziestu złotych więcej za kupno tego samego w normalnym salonie. A jak dojdzie co do czego, jaśnie pan wraca z krzykiem do salonu, ze kurier dostarczył mu coś innego czego on nie zamawial i będzie wydzierać się na cały sklep, ze ta sieć to oszuści. Jak tak dalej pójdzie, to zwykle salony operatorów znikną z powierzchni ziemi, zobaczymy gdzie wtedy będziecie się wykłócać i czy w ogóle będzie ktoś wam odpowiadał na wasze pytania. Niestety, za obsługę w salonach operatorskich trzeba płacić więcej, tak wiec jak kupicie coś przez internet albo infolinię, to wracajcie z reklamacjami właśnie do internetu i na infolinię, skoro tam kupiliście, niech wam tam pomogą.

Odpowiedz

8. ~Hose
0

2014-09-03 14:09:56

No ja nawet ostatnio czytałem o zderzaczu hadronów, nie oznacza to wcale że chcę go sobie kupić ;-)

Odpowiedz

7. ~Ktoś
0

2014-09-03 14:08:21

A po co ciągle kupować nowe telefony?:) To że producenci chcą sprzedawać nie oznacza, że trzeba od razu kupować...

Odpowiedz

1

2014-09-03 12:30:59

30 mln rozważało wylot na Hawaje na wakacje :) i co z tego? :)

Odpowiedz

5. ~miki
2

2014-09-03 12:13:48

@1 - a wpadłeś na pomysł, że zapewne większość ludzi nie obudziła się dopiero dzisiaj i ma już jakiegoś laptopa, tyle, że już starszego - w końcu "cyfryzacja" życia nastąpiła już dosyć dawno - i szuka nowego używając do tego właśnie takiego starszego?Zresztą, można do przeglądania ofert w sieci używać nie tylko laptopa - może być PC, tablet, telefon.

Odpowiedz

4. ~
-1

2014-09-03 12:08:31

Dane z tylnej części ciała. Już nie będę małostkowy i wyliczał błędnych założeń. Podam jedne - nie każdy sprawdzający ceny urządzeń chce takie urządzenie KUPIĆ. Może też chcieć je SPRZEDAĆ i chce wiedzieć ile dany model jest wart (nadal ludzie (głupio) np. od razu sprzedają telefon, który dostali do umowy, lub wymieniają co np. pół roku...).

Odpowiedz

3. ~Staszi
-1

2014-09-03 12:00:09

Ja kupuję telefony na Aliexpress.

Odpowiedz

2. ~Wiktoria
0

2014-09-03 11:59:21

Nic dziwnego. Oferty operatorów są po prostu korzystniejsze przy sprzedaży internetowej niż w salonach. Zwłaszcza jeśli chodzi o ceny telefonów. Różnice są czasami naprawdę ogromne.

Odpowiedz

1. ~Tczew moim zyciem
-3

2014-09-03 11:38:55

Jak mam przeglądać oferty laptopa z internetem jak nie mam laptopa z internetem bo chce go dopiero kupic ?Na jakiej podstawie sa te badania ?

Odpowiedz