DAJ CYNK

Apple ujawnia ceny napraw serwisowych nowego iPada Pro. Kogoś dziwi, że są wyższe niż dotychczas?

orson_dzi

Sprzęt

Pogwarancyjne naprawy urządzeń Apple zawsze należały do drogich. Wraz z rosnącymi cenami sprzętu rosną również ceny napraw. W przypadku nowego iPada Pro są one najwyższe w historii.

Większy sprzęt, to oczywiście wyższa cena naprawy. I tak za pozagwarancyjną naprawę (np. w przypadku zalania lub uszkodzenia mechanicznego obudowy lub płyty głównej) 11-calowego iPada Pro 3. generacji przyjdzie nam zapłacić 499 dolarów, a w przypadku modelu z ekranem o przekątnej 12,9 cala koszt naprawy to 649 dolarów. Po środku znajdziemy jeszcze kwotę 599 dolarów. Tyle kosztuje naprawa iPada Pro 2. generacji z ekranem o przekątnej 12,9 cala.

Warto też pamiętać o wymianie akumulatora, to będzie nas kosztować 99 dolarów. Wymiana akumulatora w rysiku Apple Pencil 2 to koszt 29 dolarów. Tutaj cena nie zmieniła się w stosunku do rysika pierwszej generacji.

Naprawy mogą być tańsze. Dotyczy to osób, które za 129 dolarów wykupią usługę AppleCare+. Wtedy cena dowolnej naprawy pogwarancyjnej spada do 49 dolarów i dotyczy sprzętu dowolnej generacji. 

Apple - poznaj polskie ceny dzisiejszych nowości
Apple iPad Pro z Face ID i USB-C jeszcze mocniejszy niż dotychczas
W dobie szczelnie zamkniętych smartfonów Motorola wypuszcza narzędzia do otwarcia swoich urządzeń

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Apple; wł