DAJ CYNK

Przydatne udogodnienia w najnowszej aktualizacji IKO

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5343

Użytkownicy IKO mogą zainstalować najnowszą aktualizację, która wnosi kilka nowości, w tym możliwość autoryzacji płatności PIN-em na terminalu, a nie w aplikacji.Użytkownicy IKO mogą zainstalować najnowszą aktualizację, która wnosi kilka nowości, w tym możliwość autoryzacji płatności PIN-em na terminalu, a nie w aplikacji.

IKO to aplikacja płatnicza banku PKO BP, w której jedną z funkcjonalności są płatności zbliżeniowe HCE. Do tej pory transakcje o wartości przekraczającej 50 zł wymagały wpisania kodu PIN w aplikacji IKO. Można było tego dokonać przed zbliżeniem telefonu do terminala płatniczego, ale wymagało odblokowania telefonu, uruchomienia aplikacji i zalogowania się. W innym przypadku po przyłożeniu telefonu do terminala byliśmy proszeni o wpisanie kodu PIN na telefonie i ponownego zbliżenia telefonu do czytnika. Teraz się to zmienia. W ustawieniach możemy wybrać, czy chcemy autoryzować transakcje powyżej 50 zł jak do tej pory, czy też chcemy podawać kod PIN do karty bezpośrednio na terminalu płatniczym, czyli tak, jak robimy przy płaceniu zbliżeniowym prawdziwą kartą.

Druga nowość to funkcja "Zeskanuj i zapłać", która pozwala zrobić zdjęcie faktury, a dane automatycznie trafią do formularza wykonywania przelewu. Możemy też zeskanować kod QR, jeśli taki jest na fakturze. Z racji używania aplikacji IKO przez autora tej wiadomości, mogliśmy od razu przeprowadzić test tej funkcji. Po kilku nieudanych próbach, w końcu udało się pomyślnie zeskanować druk przelewu z tytułu opłaty za energię elektryczną. Jak się okazało, problemem było zbyt słabe oświetlenie, czemu zaradziło włączenie lampy błyskowej. Jeśli chodzi o jakość skanu i przenoszenia danych, to poprawnie został skopiowany numer rachunku odbiorcy, adres odbiorcy oraz kwota przelewu. Do poprawy było pole tytułem (na przykład litera "N" została zamieniona na cyfrę "4") oraz nazwa odbiorcy.

Ostatnia nowość jest w sumie najmniej użyteczna, ale wygląda dobrze wizualnie. To pokazywanie obrazu podpiętej karty płatniczej. Przy obrazku pokazana jest kwota, którą możemy wykorzystać przy płaceniu tą kartą oraz jej status. Po dotknięciu jej zobaczymy więcej informacji, między innymi numer rachunku, który jest z nią powiązany, limity transakcji oraz historię operacji wykonanych z użyciem tej karty.

Zobacz: Rośnie popularnośc bankowości mobilnej
Zobacz: Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie
Zobacz: Blik zwolni z opłaty za kartę w PKO BP
Zobacz: Blik: Ponad 14 mln transakcji w I kwartale

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu