DAJ CYNK

Jak mobilne aplikacje pomagają zaplanować wakacje

10.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3491

Ważne 2

1

Na rynku przybywa aplikacji mobilnych ułatwiających planowanie wakacji i wypoczynku. Turyści mogą z nich korzystać w celu wyszukiwania biletów lotniczych i hoteli. Są także aplikacje, które zbierają recenzje innych osób dotyczące np. pensjonatów. Podczas wyjazdów zagranicznych szczególnie przydatne mogą być wyszukiwarki darmowego Internetu oraz nawigacje samochodowe.

Na rynku przybywa aplikacji mobilnych ułatwiających planowanie wakacji i wypoczynku. Turyści mogą z nich korzystać w celu wyszukiwania biletów lotniczych i hoteli. Są także aplikacje, które zbierają recenzje innych osób dotyczące np. pensjonatów. Podczas wyjazdów zagranicznych szczególnie przydatne mogą być wyszukiwarki darmowego Internetu oraz nawigacje samochodowe.Z roku na rok obserwujemy coraz więcej nowych aplikacji pojawiających się na rynku, a z drugiej strony coraz więcej użytkowników jest wyposażonych w smartfony i chce korzystać z tego typu rozwiązań - podkreśla Paweł Kacperek, ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych.

Aplikacje mogą pomóc już na etapie planowania podróży, np. poprzez wyszukiwanie najtańszych połączeń lotniczych. Popularnymi aplikacjami z taką funkcją są m.in. Skyscanner oraz Kayak. Poprzez odpowiednie programy mobilne można też zarezerwować miejsca w hotelach - najpopularniejsze w tym sektorze są Booking.com oraz HRS.

Wiele z tych aplikacji umożliwia nie tylko rezerwację, ale również przejrzenie oraz wystawienie recenzji danemu obiektowi. Jak ocenia Paweł Kacperek, ta funkcja jest szczególnie cenna dla turystów, którzy są coraz bardziej świadomi i nie chcą ryzykować rezerwując niesprawdzony hotel.

Taki człowiek szuka rekomendacji i opinii na temat wybranych przez siebie hoteli czy ośrodków wczasowych. Służą do tego aplikacje, takie jak TripAdvisor czy HolidayCheck. Nie należy też zapominać o aplikacjach pomocnych w pakowaniu. Jest to lista rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą na wakacje. Często bywa tak, że zapominamy o takich rzeczach, jak skarpetki czy scyzoryk, które być może na biwaku będą nam potrzebne - mówi Kacperek.

Już w trakcie podróży szczególnie przydatne są programy nawigacyjne. Część z nich działa także bez połączenia z Internetem, a oferta aplikacji tego typu jest bardzo szeroka. Kacperek wymienia najpopularniejsze - AutoMapa, NaviExpert oraz MapaMap. Niektóre aplikacje pomagają też kierowcom uniknąć fotoradarów lub patroli policji.

Na miejscu wypoczynku szczególnie przydatne będą aplikacje ułatwiające znalezienie miejsca, które oferuje darmowy bezprzewodowy dostęp do Internetu. Może on być potrzebny chociażby po to, by podzielić się ze znajomymi informacjami z urlopu lub zameldowaniem się w określonym miejscu. Popularnymi aplikacjami o takim działaniu są Foursquare oraz Yelp. Ta pierwsza umożliwia wyszukiwanie najtańszych lub najlepszych restauracji, a druga daje z kolei możliwość szerszej oceny odwiedzonego miejsca.

Praktyczne są także aplikacje miejskie, które zawierają nie tylko plan ulic, lecz także informacje o komunikacji publicznej, ruchu w mieście czy atrakcjach turystycznych.

Tego typu aplikacje mają w zasadzie niemal wszystkie stolice europejskie, a także większe miasta. Jeżeli jedziemy swoim samochodem, warto też go ubezpieczyć przed kradzieżą. Tu też jest już sporo aplikacji, a także innych rozwiązań, które umożliwiają nam na bazie monitoringu GPS zabezpieczenie auta. Z pozycji telefonu możemy zawsze w danej chwili kontrolować, gdzie nasz samochód się znajduje. I co więcej, będziemy widzieli, gdzie go zaparkowaliśmy, jak do niego dotrzeć w obcym mieście - mówi Kacperek.

Wśród bezpłatnych aplikacji, które ułatwiają radzenie sobie za granicą, jest aplikacja Google Translator, która umożliwia szybkie tłumaczenie z wielu języków świata. Po wcześniejszym pobraniu słownika może ona również działać offline. Turyści mają też duży wybór płatnych aplikacji, ale jak podkreśla Kacperek, nie wszyscy potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
5. ~holiday
0

2014-07-11 10:28:51

Przyda się też apka voip do tanich rozmów jak jesteśmy za granicą - skype, smartgroschen, rebtel itp.

Odpowiedz

4. ~m
0

2014-07-10 15:18:20

Może nie aplikacje, ale telefon z internetem, albo w ogóle internet jako taki to super sprawa na wakacjach - zawsze sprawdzam wszystkie pobliskie atrakcje, jakie mają opinie w internecie. W tym roku uratowało mnie to przed pseudo oceanarium polegającym na 3 akwariach za 20 zł, pseudo parkiem dinozaurów do zwiedzenia w 5 minut za podobne pieniądze. Za to odwiedziłem kilka fajnych innych niepozornych miejsc.

Odpowiedz

0

2014-07-10 13:44:16

@2 Poprawione

Odpowiedz

2. ~Travel
0

2014-07-10 13:40:15

"Wiele z tych aplikacji umożliwia nie tylko rezerwację, ale równeiż przejrzenie oraz wystawienie recenzji danemu obiektowi." literówka

Odpowiedz

1. ~baboso
1

2014-07-10 13:23:29

Co za news, jakby przepisany z magazynu poradnikowego dla kobiet. To ma być ta nowa jakość?

Odpowiedz