DAJ CYNK

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie przerobili na kopalnię

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie przerobili na kopalnię

W siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie odkryto komputery o dużej mocy obliczeniowej, które służyły do kopania kryptowalut. 

Do bardzo nietypowego odkrycia doszło w warszawskiej siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego. Na przełomie sierpnia i września jeden z pracowników zauważył, że w kanale wentylacyjnym oraz podłodze technicznej poukrywane są koparki do wydobywania kryptowalut — informuje TVN Warszawa.

Koparki kryptowalut w NSA

Z doniesień wynika, że kilka urządzeń znajdowało się w kanale wentylacyjnym na ostatnim piętrze, a część w podłodze technicznej w innej części budynku. Koparki zostały zauważone przez jednego z pracowników, który natychmiast poinformował o tym swoich przełożonych. Nieoficjalnie mówi się, że komputery były wyposażone w modemy, więc nie korzystały z sieci internetowej sądu.

O fakcie instalacji urządzeń wśród infrastruktury technicznej sądu powiadomieni zostali przez Naczelny Sąd Administracyjny funkcjonariusze policji, którzy podjęli odpowiednie czynności w sprawie, w tym zdemontowali i zabezpieczyli ujawniony sprzęt elektroniczny.

- skomentował sędzia Sylwester Marciniak, przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej NSA.

O zdarzeniu została poinformowana także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ mogło dojść do zagrożenia dla bezpieczeństwa danych przechowywanych w budynku. Naczelny Sąd Administracyjny zerwał też umowę z firmą, która odpowiadała za serwis techniczny w budynku. Dochodzenie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

Zobacz: Masz taki kod PIN? Lepiej od razu zmień, radzi policja
Zobacz: Maszyna wzięła człowieka za pudełko. Mężczyzna nie żyje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Alizada Studios / Shutterstock.com

Źródło tekstu: tvnwarszawa