DAJ CYNK

Microsoft szykuje nowości. Co zobaczymy w tym tygodniu?

Lech Okoń

Wydarzenia

Microsoft Build - jak oglądać

Już w tym tygodniu Microsoft zaprezentuje swoje nowości na 2024 rok. Obok rozwiązań AI pojawi się też w nowy sprzęt — urządzenia z serii Surface.

Po OpenAI, Google'u i Apple'u, czas na Microsoft

Google i OpenAI zdążyli już ogłosić duże aktualizacje dla Gemini i ChatGPT, a teraz przyszła kolej na Microsoft Build. Coroczna konferencja deweloperska giganta technologicznego rozpocznie się od keynote zaplanowanego na wtorek, 21 maja o godzinie 18:00 czasu polskiego, a całość można oglądać na żywo na YouTube (stream osadziliśmy poniżej) oraz na stronie Microsoftu (wymagana rejestracja).

Sztuczna inteligencja to jedno, ale co ze sprzętem?

To temat drugiego wydarzenia, które odbędzie się dzień wcześniej: w poniedziałek, 20 maja. Zdezorientowani? Dzień przed oficjalnym keynote Build, Microsoft organizuje bardziej kameralne wydarzenie dla dziennikarzy, podczas którego planuje ujawnić swoją „wizję AI w sprzęcie i oprogramowaniu”. To wydarzenie nie będzie transmitowane na żywo.

Według plotek zaprezentowane zostaną tam nowe komputery Surface skierowane do konsumentów. W przeciwieństwie do modeli skierowanych na rynek korporacyjny, takich jak Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 wprowadzonych na rynek w marcu, te nowe modele mogą być wyposażone w zaktualizowane układy Qualcomm Snapdragon. Sprzęty bazujące na chipach ARM wydzielają mniej ciepła i oferują znacznie lepszą żywotność baterii niż ich odpowiedniki na Intelu i AMD, ale kosztem zmniejszonej kompatybilności aplikacji i prędkości przetwarzania.

Zobacz: Windows z ważną zmianą. Chodzi o menadżer zadań
Zobacz: Windows chce od ciebie pieniędzy. Weźmie je siłą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Engadget, oprac. wł