DAJ CYNK

Stworzyli pelerynę niewidkę. Naprawdę działa

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Nauka

Stworzyli pelerynę niewidkę. Naprawdę działa

Naukowcom udało się stworzyć prawdziwą pelerynę niewidkę, która może ukryć człowieka.

Jeśli oglądaliście lub czytaliście Harry'ego Pottera, to prawdopodobnie w którymś momencie marzyła wam się peleryna niewidka. Być może już wkrótce stanie się to realne, bo naukowcy z Chin stworzyli materiał, który może ukryć człowieka.

Naukowcy stworzyli pelerynę niewidkę

Za projektem stoi Chu Junhao, fizyk z Uniwersytetu w Donghua. Efekty pracy swojego zespołu zaprezentował na wydarzeniu naukowcy w Chinach. Technologia otrzymała nazwę InvisDefense Coat i potrafi ukryć obecność człowieka. Jak to możliwe?

Na materiale umieszczone są specjalne soczewki cylindryczne, dzięki którym możliwe jest takie załamanie światła, aby część obiektów przestała być widoczna dla ludzkiego oka. W praktyce wygląda to rzeczywiście jak peleryna niewidka z książek o Harrym Potterze.

Tego typu technologia prawdopodobnie najszersze zastosowanie znajdzie w przemyśle zbrojeniowym. Niestety, na ten moment trudno zweryfikować jej prawdziwość, ale podobne projekty pojawiały się już w ciągu kilku ostatnich lat, więc nie można wykluczyć jakiegoś przełomu w tej kwestii.

Zobacz: Co piąty Polak kupuje taki sprzęt. Pakuje się w kłopoty
Zobacz: Udało się. Kosmiczny Teleskop Hubble'a wrócił do żywych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: TweakTown