DAJ CYNK

Google Chrome 76. Coraz trudniej o obsługę Flasha. Są też złe wieści dla wydawców płatnych treści

Sebastian Górski

Rozrywka

Wersja testowa przeglądarki internetowej Google Chrome 76 wprowadza dwie istotne zmiany. Jedna z nich dotyczy technologii Flash, natomiast druga z pewnością nie ucieszy wydawców płatnych treści.

Już od kilku lat największe przeglądarki internetowe blokują na różne sposoby wyświetlanie elementów w technologii Flash, ale przynajmniej do przyszłego roku ma ona jeszcze oficjalne wsparcie. Tymczasem najnowsza wersja testowa Google Chrome (numer 76) nie tylko blokuje pojedyncze elementy na stronie, ale domyślnie wyłącza całą przeglądarkę z obsługi Flasha (w ustawieniach pod adresem chrome://settings/content/flash parametr Najpierw zapytaj jest wyłączony).

Zobacz: Google Chrome 75: generator silnych haseł i ciemny motyw

Druga ze zmian zmartwi wydawców płatnych treści (na przykładzie The New York Times) i zdecydowanie ucieszy ich czytelników. Okazuje się, że wydawca strony nie będzie już wiedzieć, czy użytkownik Google Chrome korzysta aktualnie z trybu Incognito. W przeszłości był on używany do pomijania limitu darmowych tekstów do przeczytania. Wydawcy załatali lukę, ale nowe rozwiązanie stawia ich znów w niepewnej sytuacji.

Zobacz: Google Chrome na Androida z grupowaniem kart. Taka nowość na pewno się przyda

Finalnej wersji Google Chrome 76 spodziewamy się już 30 lipca.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: The Verge