DAJ CYNK

Google Chrome 75: generator silnych haseł i ciemny motyw

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10445

Najnowsza odsłona przeglądarki Google Chrome na Androida przynosi dwa ulepszenia - rozbudowany menedżer haseł z generatorem oraz ciemny motyw, który można aktywować w bardzo prosty sposób.

Google aktualizuje przeglądarkę Chrome na Androida do wersji 75.0.3770.67. Update obejmuje między innymi menedżera haseł, który teraz pomoże w tworzeniu silnych i unikalnych haseł, a także w odszukaniu tych już zapisanych. Można na przykład zobaczyć hasło zapisane dla danej strony internetowej, dotykając pole hasła. Pojawi się wtedy ikona z kluczem, a jej naciśnięcie ujawni hasło zapisane dla tej witryny. Gdy na danej stronie jeszcze hasła nie zapisaliśmy, menedżer zaproponuje wygenerowanie nowego.

Zobacz: Google Chrome na Androida z grupowaniem kart. Taka nowość na pewno się przyda
Zobacz: Mapy Google batem na nieuczciwych taksówkarzy

Druga nowość w najnowszym Google Chrome to tryb ciemny. Po rozwinięciu menu (trzy kropki) i przejściu do Ustawienia > Tematy znajdziemy trzy opcje do wyboru. Wybrać możemy ustawienie domyślne, które włączy ciemny motyw po aktywacji funkcji oszczędzania energii akumulatora. Możemy również na stałe wybrać motyw jasny lub motyw ciemny. Dark Mode przyda się przede wszystkim posiadaczom smartfonów z ekranami OLED (i podobnymi), w których pokazywanie na ekranie ciemnych kolorów wiąże się z oszczędzaniem energii. Ponadto taki motyw wybrany w ciemnym miejscu jest lepszy dla naszych oczu.

Zobacz: Waze na Androida dostaje Asystenta Google. Na razie tylko po angielsku
Zobacz: Google: Blokada Huawei przez USA negatywnie odbije się na bezpieczeństwie narodowym

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Phone Arena

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu