DAJ CYNK

W pociągach Polregio jeszcze w tym roku zapłacimy kartą

27.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2899

Ważne 2

1

Konsorcjum firm TK Telekom z Grupy Netia i S&T Services, dostarczy przewozom Regionalnym (Polregio) prawie 2 tys. mobilnych terminali płatniczych wraz z ich serwisem przez 3 lata.Konsorcjum firm TK Telekom z Grupy Netia i S&T Services, dostarczy przewozom Regionalnym (Polregio) prawie 2 tys. mobilnych terminali płatniczych wraz z ich serwisem przez 3 lata.

Razem z naszym partnerem, spółką S&T Service, przygotowaliśmy dla Przewozów Regionalnych najlepszy produkt, jaki obecnie jest dostępny na rynku - powiedział Bogusław Kowalski, Prezes TK Telekom. Wdrożenie nastąpi już za sześć miesięcy, dzięki czemu jeszcze w tym roku pasażerowie Przewozów Regionalnych będą mogli wygodnie zapłacić kartą za przejazd.

Wybór konsorcjum TK Telekom i S&T Service odbył się na zasadzie przetargu. Kontrakt został wyceniony na ponad 15 mln. zł. Zwycięzca przetargu dostarczy dokładnie po 1780 sztuk terminali i drukarek, 1980 akumulatorów zapasowych i ładowarek sieciowych, stacje dokujące i karty pamięci oraz 20 urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu, a także drobne akcesoria, takie jak rysiki, smycze, folie ochronne i futerały.

Dostarczone terminale będą pracowały pod kontrolą systemu Android, a ich możliwości to między innymi odczyt kodów kreskowych, QR kodów i kart elektronicznych. Dzięki zastosowanej platformie sprzętowej będzie można testować integrację rozwiązań, takich jak dynamiczna informacja pasażerska, programy lojalnościowe oraz teczka konduktora.

Systemy sprzedaży i kontroli biletów to jeden z istotnych dla TK Telekom obszarów, na którym chcemy mocniej zaistnieć, w ramach poszerzania zakresu działalności. Mam nadzieję, że nie jest to jedyna umowa o tym charakterze, którą zawrzemy w tym roku i latach kolejnych - dodał Bogusław Kowalski.

Zobacz: PKP Telkol będzie odpowiedzialny za łączność Wi-Fi w pociągach Intercity
Zobacz: Pendolino coraz bliżej montażu Wi-Fi

Źródło tekstu: Netia

Komentarze
Zaloguj się