DAJ CYNK

Uaktualnienie Samsunga Galaxy J5 (2017) ochroni przed BlueBorne

29.10.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5053

Ważne 1

1

Nie tak dawno wszystkie branżowe portale pisały na temat zagrożenia jakie stanowi BlueBorne. Samsung postanowił wspomóc użytkowników tegorocznego Galaxy J5 - do Europy trafia właśnie uaktualnienie mające ich przed tym obronić.



Nie tak dawno wszystkie branżowe portale pisały na temat zagrożenia jakie stanowi BlueBorne. Samsung postanowił wspomóc użytkowników tegorocznego Galaxy J5 - do Europy trafia właśnie uaktualnienie mające ich przed tym obronić.

Przypomnijmy: BlueBorne pozwala na przejęcie kontroli nad urządzeniem poprzez Bluetooth. Ważne jest to, że atak nie wymaga parowania urządzeń ani nawet tego by zagrożony telefon miał włączone wykrywanie urządzeń z Bluetoothem.

Aktualizacja wazy 392 MB i przychodzi pod numerem kodowym J530FXXU1AQI3. Jest ona rozprowadzana metodą OTA (Over-The-Air). Uaktualnienie zawiera również poprawki bezpieczeństwa.

Źródło tekstu: sammobile.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
41. ~Gutek
1

2017-10-30 23:46:08

A jak jest ze zrootowanymi modelami? Musiałem zrootować trzy A3 w domu, bo ciągle się włączało to świństwo upday (briefing) od axelspringera, pomimo wyłączenia aplikacji i powiadomień, a odinstalować legalnie oczywiście nie można.

Odpowiedz

40. ~~~
1

2017-10-30 19:52:49

@18 Lineageos to bardzo stabilny, szybki i prosty system.

Odpowiedz

39. ~3er
0

2017-10-30 13:16:52

S6 Do S8+ włącznie ciągle są na poziomie zabezpieczenia z sierpnia. Samsung jak zwykle zaniedbuje telefony za które kasuje najwięcej.

Odpowiedz

38. Backfire
0

2017-10-30 12:50:11

Komedii ciag dalszy widze - kolo fortuny auktualizacji kreci sie, dzis wypadl Twoj model :D WIelkie halo bo jeden model dostal latke, a 90% pozostalych wciaz sa dziurawe ;p Placicie jak za zboze, a producent pozniej wystawia Wam srodkowy palec - taka prawda. Jednym z rozwiazan jest np instalacja LineageOS, tam latki przychodza w max tydzien. No ale to nie jest rozwiazanie idealne bo zawsze pozostaje ten cien niepewnosci kto i co tam wcisnal extra ...

Odpowiedz

37. ~Endriu130
1

2017-10-30 11:35:51

@18 próbuj zawsze moz sz wrócić do "fabryki". Na Twój telefon nie wiem jakie są ale LineageOS jest oficjalny

Odpowiedz

36. ~zawiedziony
0

2017-10-30 06:14:56

a co z flagowym galaxy s4? jemu sie juz nie nalezy ze jakoby stary? kosztowal 2400zł

Odpowiedz

35. ~Chłop
-1

2017-10-30 03:44:24

Wziąść kija sękatego, pognać càlma parszywego...

Odpowiedz

34. ~Chłop
-1

2017-10-30 02:03:05

Poszkodowany, Càlm7 to kozioł ofiarny:-D

Odpowiedz

32. ~Flej
1

2017-10-29 23:33:06

Pixele oraz smartfony Android One też poprawki OTA poleciały od razu, jak guugel poprawił :)

Odpowiedz

18. weissmann
1

2017-10-29 22:15:30

@16, @13, co do systemu alternatywnego na telefony np. Moto X Play, X Style, polecacie LineageOS? To że ma regularne poprawki to wiem, ale czy jest stabilny? Nie jest obcięta funkcjonalność i jakość np. aparatu fotograficznego?

Odpowiedz

16. ~Endriu130
1

2017-10-29 21:34:05

@13 dokładnie. Na LineageOS już dawno są poprawki. Chwała developerom.

Odpowiedz

15. Cobretti
0

2017-10-29 21:20:59

@14 Dlatego google wymyśliło tłumacza google:-) Źródło podane jest mikroskopijną czcionką.

Odpowiedz

14. LuiN
1

2017-10-29 21:19:27

@12, Cobretti - nic to odkrywczego - przecież podaliśmy to źródło. Gdyby wszyscy Polacy znali angielski, to by w ogóle nie były potrzebny polski Internet.

Odpowiedz

13. xander21
2

2017-10-29 21:09:14

haha ja to już mam od dawna w lineageos. Jak zagrożenie wyszło to kilka dni póżniej już miałem łatkę.

Odpowiedz

12. Cobretti
0

2017-10-29 21:08:38

Na stronie sammobile.com można sie dowiedzieć tego bezpośrednio.

Odpowiedz