DAJ CYNK

"Triple play" w Multimedii od Cisco

30.11.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 632

Ważne 0

0

W ramach umowy z operatorem telewizji kablowej Multimedia Polska, Cisco Systems dostarczyło sprzęt, który gwarantuje wyższy poziom niezawodności oraz elastyczność sieci do transmisji zintegrowanych usług danych, głosu i wideo tzw. usługa potrójna (triple play).

W ramach umowy z operatorem telewizji kablowej Multimedia Polska, Cisco Systems dostarczyło sprzęt, który gwarantuje wyższy poziom niezawodności oraz elastyczność sieci do transmisji zintegrowanych usług danych, głosu i wideo tzw. usługa potrójna (triple play).

Tym samym osiem urządzeń UBR 10 012 stanie się główną platformą, dzięki której abonenci zyskają dostęp do infrastruktury dostarczającej dane, głos i obraz. Sprzęt o wartości ok. 2 mln dolarów wsparł sieć Multimedia Polska w sześciu miastach w Polsce.

Kontrakt pomiędzy firmami został podpisany na początku 2004 roku, wtedy też Multimedia pozyskała 3 pierwsze urządzenia. Kolejnych pięć zostało zakupionych i zainstalowanych na przełomie czerwca i lipca tego roku. Łączna wartość kontraktu wyniosła ok. 2 mln. dolarów. Modernizacje dotyczą sieci w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni, Olsztynie, Lublinie, Łodzi, Kaliszu.

Rok 2005 jest kolejnym rokiem dużych technologicznych inwestycji. W tegorocznym budżecie przeznaczyliśmy na ten cel ponad 120 mln zł. W przyszłym roku będzie to kwota znacznie większa. Naszymi partnerami handlowymi są markowe firmy, najlepsi w branży. Dzięki współpracy z Cisco Systems nasz sztandarowy produkt multiPAK jest realizowany na sprzęcie najwyższej jakości. Sieć UBR-ów sprawia, iż zniknęły wszelkie ograniczenia technologiczne i bariery ilościowe. Liczba miast, w których usługa będzie dostępna oraz ilość elementów tej usługi będzie w latach następnych szybko wzrastać. A nasi abonenci mogą wybierać spośród wielu wersji potrójnych pakietów – mówi Andrzej Rogowski, Prezes Zarządu Multimedia Polska.

Dostarczone przez Cisco Systems urządzenia UBR 10 012 będące koncentratorami modemów kablowych, umożliwiają znaczne podniesie niezawodności i jakości świadczonej przez operatora Usługi Potrójnej. UBR 10 012 zapewnia zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa sieciowego i QoS oraz dostarcza największą, dostępną na rynku, gęstość portów kablowych. Jednocześnie wprowadzenie obsługi protokółu DOCSIS 3.0 pozwala operatorowi istotnie zwiększyć pasmo w kierunku do klienta końcowego bez konieczności wymiany sprzętu. Ma to zasadnicze znaczenie w obliczu potrzeby powiększenia przepustowości sieci wraz z wprowadzeniem takich usług jak wideo na żądanie.

Systemy UBR10012 są odpowiedzią na gwałtownie wzrastające zapotrzebowanie rynku na usługi potrójne na bazie dostępu szerokopasmowego. Ten kontrakt jest dowodem na to, że następuję konwergencja usług oferowanych przez operatorów telewizji kablowych w kierunku sieci następnej generacji opartej na IP. Cieszy nas bardzo fakt, że Multimedia Polska, jeden z czołowych operatorów w Polsce – zdecydował się pierwszy na ten krok – mówi Jarosław Mielcarek, Dyrektor Handlowy Cisco Systems.

Usługa potrójna (ang. triple play) polega na dostarczaniu obrazu, dźwięku i danych za pomocą jednej i tej samej sieci, z wykorzystaniem jednego medium transmisyjnego.

Źródło tekstu: Cisco

Komentarze
Zaloguj się