DAJ CYNK

SkyDrive dla WP7 - nowa wersja, mniej przestrzeni

24.04.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2817

Ważne 0

0

Microsoft udostępnił nową wersję usługi oraz aplikacji SkyDrive dla platformy Windows Phone. Wśród nowości znajdziemy m.in. zmiany dotyczące wielkości bezpłatnej przestrzeni w chmurze.

Microsoft udostępnił nową wersję usługi oraz aplikacji SkyDrive dla platformy Windows Phone. Wśród nowości znajdziemy m.in. zmiany dotyczące wielkości bezpłatnej przestrzeni w chmurze.

Nowa wersja aplikacji SkyDrive dla WP7 oznaczona została jako 2.0 i pobrać ją można ze sklepu Marketplace pod tym adresem.

Kolejna wersja usługi przynosi zmiany warunków świadczenia usługi. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli zachować limit 25 GB przestrzeni dyskowej, o ile zalogują się na swoim koncie z poziomu przeglądarki biurkowej i wybiorą odpowiedni odnośnik.

Dla nowych użytkowników czeka bezpłatnie jedynie 7 GB przestrzeni. Za rozszerzenie pamięci będą oni musieli dopłacić. Dodatkowe 20 GB oznaczać będzie wydatek 34 zł na rok, 50 GB - 85 zł na rok, a za dodatkowe 100 GB trzeba będzie zapłacić 169 zł każdego roku.

Nowa wersja SkyDrive trafiła również do systemów Windows, OS X oraz iOS.

Co ciekawe, Microsoft informuje, że 7 GB przestrzeni dyskowej jest wystarczające dla 99,94% użytkowników usługi.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. Maniiiek
0

2012-04-24 15:58:24

@23 nie szukaj wszędzie sobie podobnych bo Twoje komentarze stoją na znacznie niższym poziomie niż jego.

Odpowiedz

23. ~BRENT
0

2012-04-24 14:42:15

@22 - Tak, to sie nazywa merytoryczna argumentacja :)))) Ehhh, dzieci neostrady...

Odpowiedz

22. ~
0

2012-04-24 13:12:25

21. Mam w głębokim poważaniu twojego exifa. Mam tak samo w głębokim poważaniu to, że tobie zdjęć nie przekręca. Mi działa poprawnie i nie ma z tym żadnego problemu. Może tak świetnie się znasz na exifach, że je popsułeś. Nie potrafię też zrozumieć po co mam przez przeglądarkę przenosić pliki i foldery jak mogę to zrobić z poziomu eksploratora. Poza tym co za problem utworzyć folder i przenieść pliki? Robisz to kilka razy dziennie, że to takie ważne?

Odpowiedz

21. ~BRENT
0

2012-04-24 12:50:27

@20 - Ha, czyli nie twierdzisz juz, ze dane EXIF nie sa w naglowki pliku JPG. Slusznie. A co do pozostalych kwestii: przy probie przeniesienia folderu przegladarka wyswietla komunikat "Niestety, w usłudze SkyDrive nie można przekazywać folderów ani pustych plików. Spróbuj ponownie.". Wiesz lepiej od Microsoftu, madralo? Co do zdjec: wrzucilem testowe JPGi z Canona 550D, 600D, iPhone4, Samsunga Galaxy Note, Galaxy S2 i Panasonika DMC-FZ28 - zadne nie zostalo obrocone podczas wyswietlania, mimo ze inne programy (np. Acdsee) poprawnie wykrywaly informacje o polozeniu aparatu podczas robienia zdjecia. Jak wiec to wyjasnisz, madralo?

Odpowiedz

20. ~
0

2012-04-24 12:18:39

19. Dostosowałem pisanie do twego poziomu. Przeglądarka fotografii w usłudze live poprawnie rozpoznaje metadane zdjęcia, a co za tym idzie poprawnie je wyświetla. Korzystam ze skydrive od dawna i nigdy mi źle zdjęcia nie wyświetliło. Twoje wywody dotyczące braku rozpoznawania pionu i poziomu są wyssane z palca. Podobnie jak brak możliwości przesłania folderów. Wystarczy umieć to zrobić. To, że nie potrafisz nie oznacza, że tego nie ma lub nie działa.

Odpowiedz

19. ~BRENT
0

2012-04-24 11:33:14

@15 - o moj boski masterze, geniuszu forumowy, moze wiec uswiadomisz ciemne pospolstwo, gdzie sa przechowywane dane EXIF w pliku JPG? Na koncu? Gdzies w srodku? W losowym miejscu? W chmurze? W oddzielnym pliku? A moze jednak w naglowku pod markerem APP1(0xFFE1)? Po cholere sie tu wciskasz z niczego niewnoszacymi komentarzami??? Poczytaj, zanim zaczniesz sie madrzyc: http://www.media.mit.edu/pia/Research/deepview/exif.html

Odpowiedz

18. Q!
0

2012-04-24 11:32:23

@demoll - a gdzie jest opcja wyłączenia kompresji przy przesyłaniu zdjęć z telefonu?

Odpowiedz

17. ~
0

2012-04-24 11:23:54

16. Nie do końca prawda. Wchodzę w przeglądarkę zdjęć wybieram fotografię i zapisuję ją w telefonie.

Odpowiedz

16. ~s
0

2012-04-24 11:14:54

dla mnie podstawowa wada jest fakt ze z poziomu telefonu nie moge pobrac plikow na telefon. Moge je uruchomic, wyswietlic ale nie moge ich fizycznie pobrac...

Odpowiedz

15. ~
0

2012-04-24 11:13:19

14. Te mądrala, nie w nagłówku JPGow tylko w EXIF.

Odpowiedz

14. ~BRENT
0

2012-04-24 11:00:01

@13 - te, madrala, nie rozumiesz, o co chodzi? W naglowku JPGow sa zapisywane informacje, czy aparat byl ustawiony poziomo, czy pionowo, i niemal kazdy wspolczesny program uwzglednia to przy wyswietlaniu.

Odpowiedz

13. ~
0

2012-04-24 10:54:56

11. Zdjęcie ma jeden pion i jeden poziom. Oba są niezamienne. Możesz przekręcić aparat, ale pion pozostanie pionem, a poziom poziomem. Co do przeciągania folderów pod przeglądarką to po co to komu teraz jak można to zrobić z poziomu eksploratora? Zresztą zawsze można było to robić.

Odpowiedz

12. ~BRENT
0

2012-04-24 10:51:42

Aha, przez przegladarke nie pozwala wyslac plikow wiekszych niz 300MB.

Odpowiedz

11. ~BRENT
0

2012-04-24 10:44:49

Przez przegladarke dziala fajnie, ale ma dwie zasadnicze wady: nie mozna przeciagnac folderow i wyswietlarka zdjec nie rozpoznaje ich polozenia pion/poziom, a na dodatek nie ma w niej chyba opcji reczne obracania. Z poziomu androidowego klienta o szokujaco oryginalnej nazwie "Browser for SkyDrive" mozna za to wysylac foldery, ale nie da sie wylaczyc kompresji zdjec... Ogolnie nie jest zle, a jak na Microsoft jest wrecz niezle :)

Odpowiedz

10. ~demoll
0

2012-04-24 10:24:33

jacys wczorajszy jestescie, kompresje mozna wylaczyc zdjecia wpadaja wtedy w pelnej jakosci, skype mozna narazie polaczyc tylko z facebookiem ktorego udzialowcem jest MS :) po za tym hotmail zostal zintegrowamany ze skydrive dzieki czemu nie ma potrzeby wysylania zalacznikow emailem, wysylac malutki link do pliku, wkrotce wszystkie MS uslugi zostana polaczone zintegrowane z WP7, WP8 i W8 i bedzie pozamiatane. uparci niech dalej uzywaja goowna tudziesz innych nie wiele wartych boxow i sila integruja je ze swoimi systemami :)

Odpowiedz