DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 26. kwietnia

26.04.2007

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1439

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. kwietnia 2007 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. kwietnia 2007 roku.

Telekomunikacja Polska zawiodła inwestorów wynikami z I kwartału. Reakcją był wczorajszy spadek o 4,9% cen akcji grupy na GPW, a dziś o kolejny 1%. Zarówno zyski jak i przychody z pierwszego kwartału są niższe od zapowiedzianych, a według analityków II kwartał ma być jeszcze gorszy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

7,8 mln SMS-ów przesłano we francuskiej sieci Orange w trakcie niedzielnego wieczoru wyborczego we Francji. Szczyt przypadł na chwilę po zamknięciu lokali wyborczych, kiedy w ciągu każdej sekundy wysłano ponad tysiąc wiadomości, czyli dwa razy więcej niż w tradycyjną niedzielę. Zdaniem francuskich operatorów tego wieczora ruch w sieci wzrósł od 10 do 20% i był największy od czasów finałów mistrzostw świata w piłce nożnej.

Zysk netto Siemensa w I kwartale skoczył o 36% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, do 1,26 mld euro, a obroty o 10%, do 20,626 mld euro. Dobre wyniki były na korzyść prezesa Klausa Kleinfelda. Rada nadzorcza zastanawiała się nad przedłużeniem kontraktu z nim.

Gadu-Gadu w 2006 roku miał 11,12 mln zł przychodów i 3,8 mln zł zysku netto. W 2005 roku było to odpowiednio 8,27 mln zł i 3,18 mln zł. W I kwartale było to już 4,143 mln zł przychodu netto i 1,872 mln zł zysku netto. Oznacza to, że już w I kwartale spółka zrealizowała 94% zysku z całego I półrocza 2006 roku.

Prezes Deutsche Telekom Rene Obermann nie wyklucza, że inwestorzy finansowi mogą próbować przejąć spółkę, jeśli zrealizowane zostaną plany obniżenia jej kosztów i co za tym idzie - wzrostu jej wartości. Zarząd Deutsche Telekom negocjuje obecnie ze związkami warunki zatrudnienia, a także outsourcing 50 tys. miejsc pracy w dziale obsługi klienta.

Nie ma mowy o rezygnacji z budowy europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo, zapewnił Günter Verheugen, komisarz UE ds. przedsiębiorstw i przemysłu. Komisja Europejska dała ośmiu firmom pracującym nad projektem czas do 10. maja na osiągnięcie istotnego postępu w jego realizacji. Galileo ma funkcjonować od 2012 roku.

France Telecom poinformował o wzroście sprzedaży w I kwartale o 1,8% do 12,84 mld euro. To zaskoczenie, bo analitycy prognozowali jej spadek. Drugi europejski telekom poprawił sprzedaż dzięki rosnącym przychodom z telefonii komórkowej na rynkach wschodzących, a także dzięki rosnącemu popytowi na usługi dostępu do Internetu we Francji.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się