DAJ CYNK

Siemens buduje sieć optyczną dla Netii

21.08.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1449

Ważne 0

0

Siemens Information and Communication Networks zakończył w czerwcu br. pierwszy etap budowy dla Netia sieci szkieletowej DWDM z wykorzystaniem rozwiązań SURPASS hiT wraz z systemem zarządzania TNMS.

Siemens Information and Communication Networks zakończył w czerwcu br. pierwszy etap budowy dla Netia sieci szkieletowej DWDM z wykorzystaniem rozwiązań SURPASS hiT wraz z systemem zarządzania TNMS.

Szkielet Sieci Optycznej Następnej Generacji został zbudowany w oparciu o system SURPASS hiT7500. Pierwszy etap realizacji umowy ramowej podpisanej w styczniu br. z operatorem Netia objął uruchomienie ogólnopolskiego pierścienia DWDM o długości sieci ponad 1500km i łączącego następujące miasta: Warszawę, Toruń, Poznań, Kępno, Jaworzno i Kraków. W pierwszej kolejności zostały uruchomione kanały 10 Gb/s, 2,5 Gb/s oraz 1 GE (Gigabit Ethernet). Docelowo system umożliwia rozbudowę do 40 kanałów, z których każdy oferuje przepływność do 10Gb/s.

Pierwszy etap budowy Sieci Optycznej Następnej Generacji w oparciu o rozwiązania SURPASS przebiegał zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Siemens wywiązał się z warunków kontraktu, udało się to dzięki dużemu zaangażowaniu zarówno pracowników Netii, jak również naszego partnera. Sieć Optyczna Następnej Generacji zbudowana przez Siemensa pozwala Netii na oferowanie szerszego protfolio usług szerokopasmowych, w tym realizację połączeń sieci LAN i sieci SAN, jak również usług dla operatorów takich jak dzierżawienie pasma powiedział Paul Kearney, Główny Dyrektor ds. Technologii Netia.

W ramach projektu został wdrożony system zarządzania TNMS w najnowszej wersji. System TNMS v.9.0 umożliwia zarządzanie nie tylko warstwą DWDM long distance, ale również sieciami SDH następnej generacji oraz Metro DWDM. System pozwoli na centralizację zarządzania elementami oraz usługami oferowanymi przez poszczególne poziomy sieci transmisyjnej.

Cieszymy się, że rozwiązanie SURPASS hiT docenione już wcześniej przez operatorów na całym świecie mogliśmy wdrożyć w sieci Netii. Jest to dla nas tym większy sukces, że projekt ten rozpoczął naszą współpracę z tym operatorem i przy wspólnym zaangażowaniu udało się nam dotrzymać napiętego terminu prac. - powiedział Robert Bondarenko, Dyrektor branży Information and Communication Networks firmy Siemens Sp. z o.o.

Źródło tekstu: Siemens

Komentarze
Zaloguj się