DAJ CYNK

Samsung Galaxy S 2 nieoficjalnie potwierdzony

16.11.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8396

Ważne 0

0

Jedna z najlepiej poinformowanych w branży telekomunikacyjnej osób, Eldar Murtazin, potwierdził, że Samsung zamierza wprowadzić na rynek następcę modelu Galaxy S.

Jedna z najlepiej poinformowanych w branży telekomunikacyjnej osób, Eldar Murtazin, potwierdził, że Samsung zamierza wprowadzić na rynek następcę modelu Galaxy S.

Galaxy S 2 I9100 zaoferuje ekran o przekątnej 4,3 lub 4,5 cali, 8 Mpx aparat z możliwością rejestracji materiałów wideo jakości FullHD oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Szerzej o nim pisaliśmy w tej wiadomości.

Według Murtazina, premiera Galaxy S 2 ma nastąpić na początku 2011 roku, co pokrywałoby się z wcześniejszymi informacjami na ten temat. Kiedy Samsung oficjalnie go zapowie? Tego wciąż nie wiadomo.

Warto zauważyć, że do tej pory Galaxy S sprzedał się w nakładzie 7 mln sztuk, z czego 3 mln znalazły nabywców w samym tylko USA.

Źródło tekstu: UnwiredView, wł

Komentarze
Zaloguj się
35. ~PLANET
0

2010-11-17 21:55:48

Prawda jest taka, ze ten super materiał z tylu Galaxy S rysuje sie jak jasna cholera i to tyle a''propos Twoich marketingowych cytatow :)

Odpowiedz

34. ~Bohdan
0

2010-11-17 18:27:08

XTo prawda. Koreańczycy dystansują Europę. Z tymi samochodami to też racja. Ale nie mogą bez przerwy tak szybko się rozwijać. Kiedyś, przecież musi nastąpić regres. Jak na razie SGS, to dla mnie najlepszy telefon na rynku; a GalaxyS2, to marzenie.

Odpowiedz

33. ~Andrzej
0

2010-11-17 17:25:23

Wybacz Mike, dyskusje kończę. To co piszesz jest mało poważne. Galaxy S, został uznany za jeden z najlepszych smartfonów w historii telefonii komórkowej. Tylna obudowa? To specjalny stop o wytrzymałości metalu, lecz nie nagrzewający się i LEKKI, co przy tych gabarytach telefonu jest istotne. Na zachodzie ludzie z klasy średniej i wyższej, chodzący w garniturach, wielce cenią sobie tę lekkość. A Samsung od kilku lat produkuje telefony, które od razu przy swojej premierze przechodzą do historii I tak - rok 2008, pierwszy telefon na świecie z zapisem HD (i8910 Omnia HD), dalej ten sam rok, pierwszy na świecie telefon z aparatem 12 Mpix. (Pixon12). 2009 rok - pierwszy na świecie telefon z zoomem optycznym (W880), 2009 rok - pierwszy na świecie telefon z projektorem filmowym (Samsung I7410)itd. itd. I w końcu rok 2011 i najprawdopodobniej pierwszy na świecie telefon z procesorem dwurdzeniowym, wspomniany tu Galaxy S2. A inni producenci co przez ten czas wnieśli? Nie ma o czym mówić, Nokia nie wytrzymała konkurencji, została zdystansowana. A ta nieświeża aluzja do samochodów? W jakiej dekadzie jesteśmy? Mam wrażenie, że Twoja percepcja zatrzymała się na 1995 roku. Sprawdź i poszperaj, jakimi nowinkami technicznymi może poszczycić się KIA w segmencie samochodów premium i "F". Zachodnioeuropejskie, niegdyś uznane marki (produkowane obecnie na Białorusi i Ukrainie) mogą czuć się ubogimi krewnymi przy nowoczesnych produkcjach koreańskich.

Odpowiedz

32. ~Mike
0

2010-11-16 20:34:50

@ Robert - Galaxy S nie tylko lipnie wygląda, on jest baaardzo lipny przy Nokii, jak Kia przy Volvo ze "starej szkoły" kąta prostego.

Odpowiedz

31. ~Robert
0

2010-11-16 20:22:09

19 - hmm dziwne moje ostatnie nokie n73me (5 lat?), n95 8gb (3 lata) i n97mini (2 lata) wszystkie w swietnym stanie mimo, ze duzo uzywane do dzisiaj a znajmomi twierdza, ze nie szanuje ich zbytnio (nosze z kluczami i monetami w kieszeni, albo z racji pracy sa bardzo zakurzone) Nic nie zarzucisz tym modelom bo Cie wysmieje - sam jestem zdziwiony. Jesli chodzi o samsungi to powiem, ze np. wave mi sie podoba i jest solidny ale galaxy s zbyt plastikowy jak dla mnie i lipnie wyglada.

Odpowiedz

30. ~Mike
0

2010-11-16 20:14:57

@ Andrzej Ciekaw jestem czy I9000 za 3 lata będzie nadal kosztował powiedzmy 1000zł. Bo to mniej więcej byłaby relacja odzwierciedlająca utratę wartości w przypadku Nokii N95 8GB. Niestety wszystko wskazuje na to, że Galaxy S nic nie będzie warte po tym czasie, bo będzie 3 modelem "wstecz". U konserwatywnej Nokii wymiana typoszeregu następuje raz na rok, dwa lata, a nie raz na 3 miesięce i to sprawia, że modele fińskiego producenta są coś warte na rynku wtórnym. A jak masz możliwość kupienia N86 za 350zł, to bierz, ja go skupię od Ciebie za 500zł, a następnie sprzedam za 700 zł i wszyscy będą happy :) PS. A tylny plasticzek w I9000 nie dotrwa końca roku, już jest prawie cały matowy w moim egz., taka to trwałość Samsunga. Cena Omnii HD to wyjątek od reguły, tak jak szybka utrata wartości E52 jest wyjątkiem wśród innych modeli Nokii.

Odpowiedz

29. ~Andrzej
0

2010-11-16 18:17:47

Błyskotliwe stwierdzenie, Mikego, że Galaxy S, jest g..., nasuwa mi podejrzenie, że rzeczonego Samsunga, nie trzymał nigdy w dłoni. Nigdy bo najprawdopodobniej był dla niego za ...drogi. Na Allegro Nokię N86, można dostać już od 350 zł, a Galaxy S, nawet z najmniej wiarygodnego źródła trudno by kupić za mniej niż 1.400 zł.

Odpowiedz

28. ~ANDRZEJ
0

2010-11-16 17:01:55

Niesamowici są ci Koreańczycy, Każdy ich telefon z wyższego segmentu, to wydarzenie. Dawno pozostawili w tyle konkurentów. Ktoś wspominał o Nokii? To przecież telefony, które technologicznie przy nowoczesnych produkcjach Samsunga dawno przestały się liczyć. A jeśli chodzi o ceny, to osoba o nicku Mike odzwierciedla stan sprzed dekady. Ja np. prawie dwa lata temu kupiłem Samsunga Omnie HD, za 2400 zł. Niedawno byłem w Media Markt i ta sama Omnia HD,która dawno okres swojej świetności ma za sobą, kosztuje 2100 zł. To duży spadek? Dalej Mike pisze, że "Azjaci trzaskają co kwartał nowy model" i tak jest, mają ku temu środki finansowe i nowoczesną technologię, której zabrakło np. Apple (premiera raz na dwa lata) czy zupełnie pozostającej poza czołówką - Nokii.

Odpowiedz

27. ~
0

2010-11-16 16:19:52

@11: bezbłędne :) a tak na marginesie to artykuł jest o Galaxy S2, a nie jakie to Nokie są idealne i w ogóle. Co do pamięci w SGS2: sd class 2 w zupełności wystarcza w przypadku zapisu hd, zdjęć i czegokolwiek co można zrobić. Jak z FullHD? - zapisuj na pamięci telefonu. Z resztą nawet gdyby nowy SGS 2 kosztował tyle co pierwszy w momencie premiery to razem z kartą sd 32 gb nawet class 6 i tak będzie tanszy od iphona4 (nie wspominając o tym, że już teraz ip4 ssie)

Odpowiedz

26. PLANET
1

2010-11-16 16:12:26

...a ekran ma od LG, tylko czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? Podzespoly maja miec odpowiednia jakosc i tyle na ten temat. A te nie stanowia 100 % telefonu fizycznie (wezmy samo "opakowanie", ktore sporo definiuje), nie mowiac o calosci reszty. Ergo bez sensu taki komentarz jak powyzej.

Odpowiedz

25. ~
-1

2010-11-16 15:12:51

Tylko iPhone zrobiony jest z podzespołów Samsunga a jak wiadomo Samsung to szrot.

Odpowiedz

24. Hose
0

2010-11-16 14:47:41

Mike - kupiłem w marcu Samsunga i5700 za 570zł (nowy na aukcji internetowej) dziś nadal trzeba za ten model tyle zapłacić jeśli nawet w Play wydawali ich niesamowite ilości po 1zł, gdzie ten straszliwy spadek wartości Samsungów? Nokia jest prestiżowa? Wolne żarty, chyba tylko dla zagorzałych jej zwolenników.

Odpowiedz

23. PLANET
0

2010-11-16 14:37:12

No wlasnie Mike: NAJlepiej to jako firma ogolem trzyma ceny wlasnie Apple. NIEKTORE modele konkurencji (np. wlasnie Nokii - nie wspomniales o dajmy na to takim komunikatorku, jak E90) sie utrzymuja. Podobnie ich linia ''ekskluzywna'', tj. Vertu. Ale tam to mozna mowic przynajmniej w jakiejs malej czesci o inwestycji, bo wartosc zlota i diamentow (czy wlasciwie brylantow w tym przypadku) raczej rosnie w czasie ;D Ale firmowo - pokaz druga firme jak Jablko :P Cykl wydawniczy, uzyte materialy i ich spasowanie, generalnie cholerna przyjaznosc uzytkownikowi (dopoki nie trafi w pewne mury ograniczen firmy - ale co kto lubi (albo wyskakuje poza mury) ;), caly czas duzy popyt przy czasami zbyt malej podazy (i to nie regulowanej sztucznie ; przeplywnosc do malych krajow typu Polska czasami faktycznie jest zbyt slaba za to : P). A co do Galaxy S-2: DALEJ nielogiczna, kompletnie nielogiczna wydaje sie byc ilosc wbudowanej pamieci - powinni dac te 32 GB spokojnie. Fakt, mozna rozszerzyc kartami, ale tam Class 2 a pewnie takze i 4 juz nie wystarczy. No i ciekawe, jak z bateria, przy tak duzych ekranach pytanie jest zawsze aktualne. Zapewne standard, czyli codzienne ladowanie.

Odpowiedz

22. ~...
1

2010-11-16 13:23:48

@15,17 To ciekawe co piszesz, ale w ten sposób to ja patrzę na ceny gdy kupuję samochód. A telefon? Mam prostą zasadę. Max 500-600zł i za rok czy dwa max 500-600zł za kolejny. Tym sposobem wydając łacznie 2000zł przez 6-8lat będę miał cały czas telefony pzyzwoite ina gwarancji. Zamiast jakiegoś i9000 który za 2-4 lata będzie szrotem. Nie mówiąc o tym co z niego zostanie po 6 czy 8 latach. Tak to już jest niestety z elektroniką.

Odpowiedz

21. vonski
0

2010-11-16 13:18:06

Jak chcecie sprzęt, który nie traci na wartości to tylko jabłko. Ja 3GSa sprzedałem po 9 miesiącach za te same pieniądze, za które go kupiłem ;)

Odpowiedz