DAJ CYNK

Około 20 milionów Amerykanów usunęło Facebooka

16.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4362

Ważne 20

1

W wyniku ostatniego kryzysu wokół Facebooka kilkanaście procent Amerykanów postanowiło w różny sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec portalu. Część z nich posunęła się nawet do usunięcia konta.



W wyniku ostatniego kryzysu wokół Facebooka kilkanaście procent Amerykanów postanowiło w różny sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec portalu. Część z nich posunęła się nawet do usunięcia konta.

Około 17% mieszkańców USA usunęło aplikację Facebooka ze swojego telefonu, a 10% podjęło decyzję o całkowitym usunięciu konta. Jeśli zamienimy procenty na liczby, to dowiemy się, że Facebooka skasowało 20 milionów z 214 milionów użytkowników portalu w USA.

Ale kłopoty dla portalu pojawiają się także w Europie. Czeska komisarz Věra Jourová oraz rząd Irlandii wzywają do przesłuchania Marka Zuckerberga na Starym Kontynencie oraz do lepszej ochrony prywatności we Wspólnocie.



Zobacz: Facebook broni się, że bez handlu danymi byłby płatny
Zobacz: Faceblock - bojkot Facebooka 11 kwietnia
Zobacz: Facebook chciał by szpitale udostępniły mu dane medyczne użytkowników

Źródło tekstu: cnbc, rappler, wł

Tagi: Facebook
Komentarze
Zaloguj się
18. ~Punk
0

2018-04-17 23:05:43

Nie miałem konta na tym pejsowym portalu, nie mam i nie mam zamiaru mieć.Niech pejsy siedzą w USrAelu jak im tam dobrze.

Odpowiedz

17. ~
0

2018-04-17 11:08:56

10, bo zdezaktywowałeś, a nie usunąłeś.

Odpowiedz

16. ~
0

2018-04-16 21:54:43

Ale w tym USA dzielnie walczą z problemami nie znanymi w innych krajach ;).

Odpowiedz

15. ~Siedem7
-1

2018-04-16 20:52:04

@7) Nie zamrożone, ale usunięte bezpowrotnie:-D:-D :-D

Odpowiedz

14. mikkel
0

2018-04-16 20:50:44

No więc założyłem konto na fb na ten sam adres co miałem kiedyś i na te same wymyślone dane i mam czysto, NULL i NIC.Żadnych pozostałości. Dodam że usuwałem poprzez jakiś link z bloga gdzie było centralnie usuwanie konta i trzeba było nie logować się przez conajmniej 2 tygodnie żeby usunięcie poskutkowało.Ron Oczywistek

Odpowiedz

13. mikkel
1

2018-04-16 20:43:41

@10 ja miałem na fb konto na wymyślone dane i usunąłem. Założę ponownie i zobaczę co będzie. W sumie i tak mi to zwisa ale ciekawość jest ;)

Odpowiedz

12. ~
0

2018-04-16 20:30:14

mam zainstalowane wersje lite, ale i tak używam głównie w przeglądarce

Odpowiedz

11. ruskov
0

2018-04-16 19:34:27

mało ich jeszcze z tych stanow odeszlo

Odpowiedz

10. ~Liwiusz
1

2018-04-16 18:30:46

@3. Nic nie myli. Lata temu skasowałem konto na fb, a jak po latach założyłem je na tego samego maila, to pojawiło mi się dokładnie w takim wyglądzie, jak je kasowałem.

Odpowiedz

9. ~///
-1

2018-04-16 18:30:36

Jeśli ktoś używał Facebooka to dlaczego nie usuwa Google oni robią dokładnie to samo A może nawet jeszcze gorzej.

Odpowiedz

8. ~
2

2018-04-16 18:15:56

Ciekawe ile w Polsce milionów już usunęło? Usuńcie konto i idźcie na spacer albo znajdźcie sobie nowe hobby, zobaczycie jaka ulga.

Odpowiedz

7. ~Czerwony 7.
0

2018-04-16 17:49:08

Ja mam na telepolis zamrożone konto, ale nikt mnie nie pytał o zdanie....

Odpowiedz

6. Morvius
0

2018-04-16 17:45:04

Miomo, że posiadam aplikację korzystam z niej może raz dziennie. Ciekawi mnie jak podskoczył procent użytkowników na TT w związku z aferą Facebooka. @ Isand masz coś o tym?

Odpowiedz

5. ~Michal
0

2018-04-16 17:42:24

A skąd takie liczby?Czyżby badania statystyczne przeprowadzone na próbie tysiąca użytkowników FB?Jeśli tak, to to są mało miarodajne wyniki.

Odpowiedz

4. ~r
0

2018-04-16 17:42:05

Na 325 milionów ludzi to skromnie. Byłem przekonany, że wszyscy usuną.

Odpowiedz