DAJ CYNK

Oficjalnie: DT przejmuje GTS za 546 mln euro

10.11.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8975

Ważne 7

5

Potwierdziły się krążące od jakiegoś czasu informacje. Deutsche Telekom przejął GTS za 546 mln euro - podał niemiecki telekom w oficjalnym komunikacie.

Potwierdziły się krążące od jakiegoś czasu informacje. Deutsche Telekom przejął GTS za 546 mln euro - podał niemiecki telekom w oficjalnym komunikacie.

Jak informuje Deutsche Telekom, najwięcej na przejęciu skorzystają sieci komórkowe w Polsce i Czechach, które zyskają w ten sposób infrastrukturę stacjonarną.

GTS świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Jest obecny w pięciu krajach: w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie.

Na transakcję muszą jeszcze wyrazić zgodę urzędy antymonopolowe, szczególnie na Węgrzech może być z tym problem.

Zobacz: Felieton: T-Netia, czyli T-Mobile widzę ogromny.

Źródło tekstu: Deutsche Telekom, wł

Komentarze
Zaloguj się
46. ~xy
0

2013-11-19 20:20:34

Kolejne wrogie przejęcie za nie swoje pieniądze albo takie, których wcale nie trzeba będzie zapłacić.

Odpowiedz

45. ~ote
0

2013-11-16 19:25:37

Koncentracje na rynku telekom, czy to ma sens. Nabywcy po 2 latach od zakupu zazwyczaj zostaje daleki od oczekiwanego odsetek abonentów zakupionej sieci, niższy od zakładanego przychód z ww. , infrastruktura do utrzymania i trupy w szafie otrzymane w spadku po nabytej spółce.

Odpowiedz

44. ~Asadżer
0

2013-11-13 14:18:20

~42 raczej nikt nie wydaje 2 mld złotych jeżeli nie ma pomysłu na czerpanie korzyści z takiego przejęcia, może chodzi o postawienie na klientów biznesowych? Kto wie czas pokaże.

Odpowiedz

43. ~Sare
0

2013-11-13 09:33:52

~42, no może aż tak bardzo nie jestem w temacie, ale DT chyba jednak miało jakiś cel skoro przygarnęło GTS do siebie, może samo GTS by nie dało rady czegoś u nas sensownego stworzyć, ale przy współudziale DT? Czemu nie.

Odpowiedz

42. ~ole
0

2013-11-12 19:00:42

@gram. Na to bym nie liczył. Gts nie ma pojęcia o świadczeniu usług głosowych poniżej PRA. Nawet to co mieli jako multimo sprzedali telestradzie

Odpowiedz

41. ~ole
0

2013-11-12 18:58:20

@ raider , Red. Obaj macie rację i jednocześnie nie macie. Każdy dział jest do zredukowania i każdego to dotknie w różny sposób. Nie ma co wspominać o księgowości, hr, utrzymaniu klienta itd bo tu sprawa jest jasna. 90% out :-(. Sprzedaż - okazja do wybrania dobrych handlowców . 20% out gdyż jak ktoś pisał powyżej handlowcy od mobilek nie radza sobie u operatorów stacjonarnych. Utrzymanie sieci. 100% out a w zasadzie nie out tylko przeniesienie na nowych warunkach do networks!.

Odpowiedz

40. ~Kali
0

2013-11-12 17:56:52

Bedzie bardzo ciekawie, możliwych scenariuszy jest bardzo wiele, ale jedno jest pewne na rynku pojawi sie wielu nowych bezrobotnych w terminie 6 miesięcy. Czyli Panowie i Panie z GTSu nie ma co sie oszukiwać czas szukać nowego zajęcia. W TMobile zwolnienia to fikcja, to zbyt skostniała organizacja tam ludzie sa bezpieczni.

Odpowiedz

39. ~regulator
0

2013-11-12 13:06:35

A ja myślałem, że kupili Wisłę Kraków :P

Odpowiedz

38. ~gram
0

2013-11-12 12:40:13

A i dobrze że kupili gts może pozwoli to na stworzenie oferty stacjonarnej która będzie konkurencją dla TP Netii

Odpowiedz

37. ~
0

2013-11-12 12:26:17

Prawda taka ze większość firm ktore sa notowane na gpw stanowi w czesci lub całości własność firm zagranicznych:) Polski jest juz tylko PiS, nawet telekomunikacja POlska, niegdyś ostoja polskości, obrona przed szwedzkim zaborem który pod przykrywka Tele2 próbował zwalczyć polskość wabiac jak lucyfer fundament polskości jakim jest grupa poprodukcyjna, dzis jest juz francuska.

Odpowiedz

36. ~Nerd
0

2013-11-12 12:14:01

~32 zresztą zauważyłem, że każdy myśli: firma ma w nazwie Poland, Polska to od razu krajowa, a prawda jest taka, że fundusze przejęły GTS już kawałek czasu temu, w celu poprawienia wyników (a z tym przychodzi i wzrost firmy) i dalszej odsprzedaży...

Odpowiedz

34. ~nie
0

2013-11-12 11:09:09

19. myślisz się. Z handlowca komórkowego nie zrobisz stacjonanrnego. W druga strone już tak. Przerabiali to wszyscy operatorzy i zle się to konczylo. Zobacz na Orange/''a i Plusa. Jak przyjdzie handlowiec komórkowy sprzedawac usługi teleinformatyczne (nie prosta neostrade) to nie wie o czym mowi.

Odpowiedz

33. ~
0

2013-11-12 11:02:47

32@ To rzygaj na zdrowie. A ty PO jakim układzie masz robotę? Jak byś wyleciał z posadki i nie mógł nic znaleźć to dopiero byś rzygnął :-) Ale to niemożliwe znajomi nie dadzą zginąć ? :-)

Odpowiedz

32. wlo
0

2013-11-12 10:18:41

Panowie! Wyjmijcie kasę z portfela i kupcie co polskie - będzie nadal polskie! Jakiś problem jest? Rzy[...]ać mi się chce jak słyszę czy czytam takie teksty jak tu... A przy okazji święta narodowego dodatkowo się nasłuchałem... Dajcie sobie luzu i sami weźcie we własne ręce ten karj! Wykupcie od złodziejskich zagranicznych koncernów fabryki i zatrudnijcie Polaków - w szczególności tych emigrantów, którzy zarabiają normalne pieniądze - niech tu - w Polsce mają siłę nabtywczą taką jak na Wyspach - proste? Dla mnie proste ale mnie akurat nie stać - nikogo nie zatrudniam ale do nikogo pretensji nie mam i nikt nie ma prawa mieć do mnie, ze za mało płacę ;-) A może to też jest recepta? Polacy sa przecież tak pomysłowi, ze powinni pieprzyć pracodawców i sami wziąć we własne ręce swoje życie i na siebie zarabiać a nie na krwiopijców wypłacających najniższą ustawowoą pensję - albo i mniej?

Odpowiedz