DAJ CYNK

Nowe BlackBerry z nowym OS 7 już tuż [wideo]

26.07.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2708

Ważne 0

0

RIM, producent urządzeń BlackBerry, zapowiedział na swoim profilu w sieci społecznościowej Twitter, że już dzisiaj zaprezentuje nowe telefony pracujące pod kontrolą nowego systemy firmy, BlackBerry OS 7. Czego można się spodziewać?

RIM, producent urządzeń BlackBerry, zapowiedział na swoim profilu w sieci społecznościowej Twitter, że już dzisiaj zaprezentuje nowe telefony pracujące pod kontrolą nowego systemu BlackBerry OS 7. Czego można się spodziewać?

Jedną z nowości ma być model 9900. Pojawi się on w dwóch wersjach, z których jedna przystosowana jest do pracy w sieciach GSM (wersja 9900), a druga w CDMA (9930). Będą to najcieńsze urządzenia z portfolio producenta - ich grubość wyniesie zaledwie 10,5 mm. Szerzej o tym modelu pisaliśmy w tej wiadomości.



Nowością w urządzeniach będzie system BlackBerry OS 7, który zaoferuje technologię BlackBerry Balance. Pozwoli on m.in. na łatwe rozgraniczenie treści prywatnych i służbowych w urządzeniach tego producenta. Szerzej o tym pisaliśmy tutaj.

O tym, że RIM potrzebuje sukcesu jak ryba wody pisaliśmy już nie raz m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości. Czy nowe urządzenia i nowa wersja systemu operacyjnego pozwoli firmie na przerwanie złej passy?

Źródło tekstu: PocketIint, Engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~DonAndress
0

2011-07-27 11:03:28

No to ja chyba jednak bede wybieral telefony, w ktorych nie mam jakichs durnych ograniczen. Ja rozumiem telefon biznesowy, rozumiem szyfrowanie, ale ograniczanie na sile moich dzialan? :) Wracajac do trackpada - uzywalem modelu 9780. Nie znam sie na BB, ale czytalem, ze to byl jeden z pierwszych telefonow, w ktorych zmieniono ten element i to wlasnie na gorsze. I ja potwierdzam, ze uzytkowanie tego dziadostwa jest bardzo denerwujace. O wiele bardziej wole czterokierunkowy przycisk z Nokii :)

Odpowiedz

13. tomunia
0

2011-07-26 18:24:54

już tuż???

Odpowiedz

12. Paweł
0

2011-07-26 18:02:45

Fism, skoro DonAndreass pisze że o wszystko musiał prosić admina więc bankowo miał BES. Niestety w tej materii adminów maniaków nie brakuje :) Trackpad w BB działa ok, to raczej należy chwalić. Ale jak widzisz biznes systematycznie rezygnuje z BB na rzecz innych telefonów. Czy rynek klienta indywidualnego zasypie ten dołek? Wierz mi, BB noszę od 2007 roku i od prawie dwóch lat służy mi tylko do czytania mail (z perspektywą że od nowego roku w firmie nie będzie już BESa i rezygnują z BB). Osobiście trzymam kciuki za nowy system i nowy model.

Odpowiedz

11. ~fism
0

2011-07-26 17:19:07

@10: I o to właśnie chodzi w "BB dla biznesu" - to, z czego pracownik ma nie korzystać jest poblokowane. A że ty tak miałeś na telefonie, który był dla Twojego użytku, to już tylko wynik kupowania telefonu z drugiej ręki. Co nie zmienia faktu, że da się to w 5 minut odblokować. A co do TrackPada nie rozumiem - próbowałem używać tego czegoś co jest w e71 i to jest dopiero tragedia. Ale co kto lubi i woli.

Odpowiedz

10. ~DonAndress
0

2011-07-26 14:45:53

Mialem okazje uzywac przez jakis czas BlackBerry i powiem Wam, ze ciesze sie, ze to nie moj telefon. Przeciez uzytkowanie go, to jakas masakra. Wszystko poblokowane, o wszystko trzeba prosic admina, nawigacja beznadziejna, przegladanie stron jest jakies uposledzone, wszedzie tylko ograniczenia. Od strony sprzetowej moze i jest w porzadku, ale juz trackpad to calkowite nieporozumienie! To powinno byc intuicyjne, a ja podczas uzytkowania zamiast "cieszyc sie" oprogramowaniem czy czyms tam innym, walczylem z obsluga telefonu... Nie prowadze biznesu, ale szczerze mowiac nie widze zasadnosci istnienia BlackBerry w takiej postaci.

Odpowiedz

9. ~zbyszek
0

2011-07-26 14:22:29

@7 jak opierasz sie na suchych faktach to masz racje. Ale w BB masz system ktory wszystko, poza sprawami czysto multimedialnymi gdzie prym niesie apple, robi lepiej niz reszta, moze i teraz BB nie ma innowacyjnych rzeczy, ale malo ktory telefon dzis przyjmie w ciagu dnia tyle rzeczy ile przyjmuje BB i przetrwa to jego bateria, nie ma tez tak dobrze zorganizowanych kontaktow, wielozadaniowosci, zaden telefon na rynku poza BB nie ma dobrej klawiatury qwerty, a w rozdzielczosciach wyswietlacza BB zawsze wiodl prym. Piszesz ze BIS powinien zejsc z serwerow RIM i powinien byc zlikwidowany?? A jakie korzysci by z tego wynikaly, bo moze czegos nie widze, ale nie wiem co dawaloby zmienienie filozofii dzialania urzadzenia, ktore dalej dobrze sie sprzedaje, aby miec sprawnie dzialajaca przegladarke, oczywiscie jest to wazna rzecz w telefonie, ale czy najistotniejsza. Zgadzam sie ze BIS moze ograniczac RIM, ale po co z niego rezygnowac, lepiej go rozwinac, co tez RIM czyni.

Odpowiedz

8. ~code
0

2011-07-26 13:24:23

"RIM chyli się ku upadkowi", "Nokia chyli się ku upadkowi", nic dziwnego, że na rynku pracy problem z dobrymi analitykami.

Odpowiedz

7. Paweł
2

2011-07-26 11:52:10

RIM potrzebuje sukcesu, bo poza dobrą jakością samych słuchawek i rozwiązaniem do czytania poczty nie ma już co zaproponować. Przeglądanie stron internetowych na BB to jakaś masakra. Ciekawe czy RIM zastanawiał się kiedyś nad rezygnacją z BIS czy BES :) W końcu w chwili obecnej są dużo skuteczniejsze metody czytania poczty, bez angażowani obcych serwerów ;) (nie dotyczy BES). Pożyjemy, zobaczymy jak mówią rosjanie :)

Odpowiedz

6. ~Paweł
0

2011-07-26 11:28:21

Nie mam przekonania do tej marki ;(

Odpowiedz

5. Q!
0

2011-07-26 11:27:28

@fism - ten sam nius jest podlinkowany tu tu. :-)

Odpowiedz

4. ~
0

2011-07-26 11:23:25

Przecież RIM chyli się ku upadkowi.

Odpowiedz

3. ~fism
0

2011-07-26 11:22:51

Sami pisaliście :) http://www.telepolis.pl/news.php?id=21427

Odpowiedz

2. Q!
0

2011-07-26 11:09:43

@fism - nigdzie nie zostało napisane, że BB Balance będzie nowością (hint: sam OS 7). Ale dobrze wiedzieć. ;-)

Odpowiedz

1. ~fism
0

2011-07-26 11:06:12

BlackBerry Balance działa też na 6 :)

Odpowiedz