DAJ CYNK

Nokia Siemens Networks chce przejąć część koncernu Motorola

15.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3143

Ważne 0

0

Nokia Siemens Networks rozpoczęła rozmowy z Motorolą na temat przejęcia części amerykańskiego koncernu zajmującego się infrastrukturą sieciową. Wartość kontraktu szacowana jest na 1,1 - 1,3 mld dolarów.

­ Nokia Siemens Networks rozpoczęła rozmowy z Motorolą na temat przejęcia części amerykańskiego koncernu zajmującego się infrastrukturą sieciową. Wartość kontraktu szacowana jest na 1,1 - 1,3 mld dolarów.

Jak podają źródła Wall Street Journal, do podpisania umowy dojdzie prawdopodobnie już w najbliższych tygodniach. Motorola zgodnie ze swoimi planami restrukturyzacji chce podzielić się na dwie niezależne spółki: jeden zajmujący się infrastrukturą sieciową oraz drugi produkujący telefony komórkowe i dekodery.

Według doniesień, przejęciem infrastrukturalnego skrzydła Motoroli zainteresowany jest też Huawei. NSN próbował już przejąć inną firmę dostarczającą sprzęt sieciowy, o mocno amerykańskich korzeniach - Nortel Networks.

Nie wystarczyło jednak 650 mln dolarów zaproponowanych przez NSN - oferta została przebita kwotą 1,13 mld i ostatecznie Nortel został przejęty przez szwedzkiego Ericssona.

Źródło tekstu: Wall Street Journal, cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się
48. ~finch
0

2010-07-19 14:31:53

Kupione http://www.nokiasiemensnetworks.com/news-events/press-room/press -releases/nokia-siemens-networks-to-acquire-certain-wireless-net work-inf

Odpowiedz

47. ~shadowsss
0

2010-07-16 07:14:29

Miśki Nokia to nie to samo Co Nokia Siemens Networks

Odpowiedz

46. ~(E)uropejczyk
0

2010-07-15 16:23:00

Do WitekT: A tak przy okazji rada: zwrot, który napisał "r" w swoim komentarzu nr 34 - ten o firmie, która... "jest skazana na zagładę" NIE powinien być dopuszczony do publikacji. Budzi on bowiem uzasadnione skojarzenia z ideologią nazistowską, a jakiekolwiek jej upowszechnianie jest ścigane z urzędu! No ale żeby być moderatorem, nawet na tego typu serwisie to trzeba także posiadać trochę wiedzy ogólnej... ;-)

Odpowiedz

45. ~(E)uropejczyk
0

2010-07-15 16:19:18

Do WitekT: Aha to co pisze adresując "Do WitekT" możesz usunąć po przeczytaniu... Poza tym pisząc "Do WitekT", pewnie już według Ciebie stosuje "wycieczkę osobistą" ;-) Co do wychwyconego przez ciebie zwrotu: "nie znasz się" to po pierwsze wyglądało to nieco inaczej a po drugie - owszem miało wartość merytoryczną i dość proste uzasadnienie Mój tekst brzmiał następująco: "Ty nie masz pojęcia i pewnie nigdy nie będziesz wiedział nic na temat rozwoju technologii w poszczególnych firmach!" Zaś uzasadnienie tej wypowiedzi było w następnym moim zdaniu: "No chyba, że zostaniesz np. szefem działu B&R w którejś z tych firm produkujących telefony komórkowe!". "r" pisał wcześniej puste teksty - tak jakby był nieomylny i pracował co najmniej na stanowisku jakiegoś głównego specjalisty od technologii w Nokii ;-) Stąd tak a nie inna moja odpowiedź (jednak ten mój wpis też został usunięty). Zrozumiałe i sensowne, co nie? Ale jak wyrwiesz z kontekstu trzy słowa to wiadomo, że nie będzie to miało dla ciebie wagi merytorycznej. ;-)

Odpowiedz

44. WitekT
0

2010-07-15 15:46:16

(E)uropejczyk: wypowiem się tylko raz w tym temacie - jeżeli chcesz ciągnąć dyskusję, to zapraszam na forum, bo każdy następny post tego typu będzie skasowany. Wyjaśniając Twoje wątpliwości - mnie nie interesuje o jakich firmach rozmawiacie, tylko W JAKI SPOSÓB. Wycieczki osobiste, które zajmują choćby część wpisu, powodują skasowanie całości, bo nie mam czasu na bawienie się w edycję. Mówiąc krótko - daruj sobie (Ty i inni rozmówcy tak samo) jakiekolwiek zbędne uszczypliwości i wycieczki osobiste, trzymajcie się w miarę tematu, a Wasze komentarze nie zostaną skasowane. Jeżeli tego nie rozumiecie, to przykro mi - dalej Wasze wpisy będą usuwane. Dła uławtwienia "nie znasz się" jest wycieczką osobistą i ma zerową wagę merytoryczną.

Odpowiedz

43. ~(E)uropejczyk
0

2010-07-15 15:40:25

Ad 45.: Upraszcza niesamowicie sprawę, może po to żebyś ją ogarnął... ;-) Tu nie chodzi o samo usuwanie wpisów, ale o pewne zasady na jakich te wpisy kwalifikowane są do usunięcia! Po pierwsze to chyba jesteś totalnie naiwny jeśli myślisz, że nad wpisem do usunięcia debatuje cała redakcja telepolis ;-)) Po drugie usuwane są komentarze, które zdecydowanie bardziej dotyczą tematyki powyższej wiadomości i opierają się na logicznych podstawach, a zostawiane są twoje, które nie tylko są nie w temacie, ale również w sposób pozbawiony podstaw i argumentacji oczerniają dobre imię jakiejś firmy. Tak na marginesie to za takie praktyki można trafić przed oblicze sądu - ale nie bój nic! Nikt głupich opinii takiej małej pchełki jak ty nie potraktuje poważnie, więc nic ci nie grozi - co najwyżej śmieszność! Po trzecie to moderator nie przestrzega zadeklarowanych przez ten portal zasad i usuwa według swojego "widzimisię".

Odpowiedz

39. ~r
1

2010-07-15 13:39:34

#38: SieMaNo Network ;-)

Odpowiedz

38. ~Ado
0

2010-07-15 13:35:09

To chyba jedyna szansa na obronę przed Huawei. Pamietajmy że w USA nadal obowiązuje prawo o rodzimości producenta/fabryki dla wiodących firm i strategicznych części infrastruktury. Tak Alcatel zdobył rynek Lucenta. Ale jak to się będzie nazywało? Nokia-Siemens-Moto-Network?

Odpowiedz

36. ~r
-1

2010-07-15 13:24:38

#32: zapomniałeś powiedzieć jakie telefony się tak masowo sprzedają w krajach typu Indie. Na pewno nie smartfony. Nie wiem gdzie żeś lekceważenie zauważył w mojej wypowiedzi względem Indii. Po prostu ludzie tam kupują inne telefony niż N900. I przywoływanie statystyk sprzedaży z tamtych regionów nie może świadczyć o potędze technologicznej nokii.

Odpowiedz

34. ~r
-1

2010-07-15 13:07:17

#32: no jest jeszcze jednym z głównych dostawców telefonów. Ale liderem to już dawno przestała być. Przynajmniej technologicznym. Bo to co prezentują to jest jedno wielkie dno. Nic ciekawego, żadnych nowinek technicznych wprowadzonych na szerszą skalę. Liderem to może byli w latach 90-tych. A widziałeś publikacje badań przeprowadzonych wśród klientów europejskich? Na tej bazie można stwierdzić, że nokia się kończy i leci w dół i kwestia niedługiego czasu a rabnie o glebę. Bo ja nie widzę żadnych ciekawych produktów od nokii. A firma która nic nie sprzedaje jest skazana na zagładę.

Odpowiedz

32. ~(E)uropejczyk
0

2010-07-15 12:57:45

Do komentarza nr 27.: Nokia ciągle jest liderem także w Europie Zachodniej, a nie tylko w Indiach, czy innych podobnych krajach (jak napisałeś z wyczuwalną wyższością i lekceważeniem dla tych krajów - a tak na marginesie to Indie to nie trzeci świat lecz czwarta pod względem wielkości gospodarka na świecie). Np. Nokia w pierwszym kwartale 2010 roku pozostała na pozycji lidera w Europie Zachodniej sprzedając 14 milionów telefonów wszystkich typów, w tym 4,9 miliona smartfonów. Drugi - Samsung sprzedał 12,5 miliona telefonów wszystkich typów, lecz w tym zaledwie 300 tysięcy smartfonów! Trzecie w zestawieniu LG jest już daleko w tyle za tymi dwiema firmami - 4,1 miliona sprzedanych telefonów wszystkich typów, w tym znacznie poniżej 200 tysięcy smartfonów!

Odpowiedz

27. ~r
0

2010-07-15 12:36:01

nokia traci zainteresowanie klientów i nic z tym faktem nie zrobicie. A że sprzedaje sporo lowendów w indiach czy innych podobnych krajach to nie świadczy o potencjale tej firmy. No mogę się zgodzić. Najniższe lowendy robią w miarę przyzwoite.

Odpowiedz

22. ~
0

2010-07-15 11:57:19

@17: widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z firmą NSN węc proszę nie wypowiadaj się w tym temacie. Dla Ciebie słowo Nokia i Siemens kojarzy się wyłącznie z telefonami a to działka, którą NSN praktycznie w ogóle się nie zajmuje.

Odpowiedz

21. ~(E)uropejczyk
0

2010-07-15 11:56:29

Ponadto to co dla Nokii jest niezadowalającym osiągnięciem na rynku smartfonów dla takich firma jak spadający w dół Sony Ericsson, czy nawet Samsunga jest szczytem marzeń! Np. w Europie zachodniej, w pierwszym kwartale 2010 roku Nokia sprzedała 4,9 miliona smartfonów i tak w zasadzie tylko Apple ze swoimi 3 milionami dotrzymał jej kroku. Więc takie firmy jak: HTC (900 tysięcy sztuk), Samsung 300 tysięcy sztuk), czy Sony Ericsson (nie zmieścił się nawet w pierwszej szóstce tego zestawienia producentów smartfonów) pewnie marzą żeby mieć takie "kłopoty" na rynku smartfonów jak Nokia.

Odpowiedz