DAJ CYNK

Nokia: 2 mln Lumii sprzedanych, ale wyniki wciąż słabe

11.04.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3581

Ważne 0

0

Nokia poinformowała, że w I kwartale 2012 roku sprzedała ponad 2 mln sztuk smartfonów z rodziny Lumia. Mimo to firma ostrzegła, że jej wyniki nie będą zbyt dobre.

Nokia poinformowała, że w I kwartale 2012 roku sprzedała ponad 2 mln sztuk smartfonów z rodziny Lumia. Mimo to firma ostrzegła, że jej wyniki nie będą zbyt dobre.

Nokia raportuje całościową sprzedaż modeli z rodziny Lumia, a więc 800 oraz 710, na poziomie 2 mln. Nie wiadomo dokładnie który z nich cieszył się jaką popularnością.

Oprócz tego firma zapowiedziała, że wyniki za I kwartał nie będą zbyt dobre. Wszystko za sprawą dużej konkurencji wśród producentów najprostszych modeli na rynkach rozwijających się, a także spadającej marży brutto w przypadku smartfonów.

Jakby tego było mało, Nokia nie przewiduje, aby sytuacja ta miała się zmienić w kolejnym kwartale. Jak zapowiada, II kwartał 2012 roku może być, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki, taki sam lub nawet gorszy niż I kwartał.

Informacje te pochodzą z nieoficjalnych wyników Nokii za I kwartał 2012. Na oficjalne trzeba będzie zaczekać jeszcze chwilę, do 19. kwietnia.

O wynikach Nokii po IV kwartale 2011 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~Bene-Lux
0

2012-04-12 15:28:02

Dokończenie wpisu nr 30. - poprzednio nie zmieściła się końcówka mojej wypowiedzi, zatem oto ten tekst: ...Nie rozumiem tylko dlaczego tutaj, a nie na jakimś forum tematycznym. Wszak "tel-kom" i fantastyka naukowa to dość odległe od siebie dziedziny.

Odpowiedz

31. ~Bene-Lux
0

2012-04-12 15:22:02

Powyższy mój wpis jest do nr 27.

Odpowiedz

30. ~Bene-Lux
0

2012-04-12 15:20:00

ad 15. - Atlan, stwierdziłeś, że: "...wszędzie jest ta bateria krytykowana". Wiedz zatem, że tego typu zwroty nie mają większego znaczenia dla opisu stanu rzeczy jak i dla meritum danej sprawy. Po pierwsze to zniekształcające rzeczywistość uogólnienie, a na dodatek ma ono charakter skrajny i ostateczny - tak jak inne określenia z tej rodziny: "nigdzie", "zawsze", "nigdy" itp. W życiu jest zaś najczęściej tak, że tego typu określenie opisuje stan rzeczy mniej więcej w takim samym stopniu jak jego antonim, czyli np. użycie słowa "wszędzie", jest tak samo słuszne i uzasadnione jak użycie słowa "nigdzie". Jest jednak obszar, gdzie użycie tak ostatecznych i skrajnych zwrotów jak: "wszędzie", "nigdzie", "zawsze", "nigdy" itp. dostarcza ważnych i przydatnych informacji - chodzi tu mianowicie o nastawienie piszącego/mówiącego oraz stosunek emocjonalny do danej tematyki. Podsumowując - nie udało Ci się Atlan określić jak w rzeczywistości wygląda kwestia baterii w Lumii 800, a jedynie przedstawiłeś swoje nastawienie do tego smartfonu oraz swój stosunek emocjonalny do omawianego zagadnienia. Kolejną kwestią jaką tu poruszę to użycie przez Ciebie jakiś dziwnych zwrotów - przypominających krzyżówkę mowy trawy z neologizmami. O co chodzi z tą "optymalizacją wizualną" w Androidzie?? Nawiasem mówiąc - zestawienie słów "optymalizacja" i "Android" brzmi trochę jak oksymoron :-) Ale mniejsza z tym, jeszcze ciekawiej jest w przypadku zestawienia słów tworzących dziwoląga w postaci "optymalizacji konfiguracyjnej", która na dodatek ma znajdować się po stronie użytkownika i o zgrozo ma być widoczna gołym okiem :-) Atlan, jeśli tak jak ja jesteś miłośnikiem opowiadań fantastyczno-naukowych Stanisława Lema i próbujesz go tu naśladować to jestem gotów zrozumieć to twoje straszenie "technologiczną nowomową" ;-) Nie rozumiem tylko dlaczego tutaj,

Odpowiedz

29. ~
0

2012-04-11 23:37:35

Akurat ci analitycy w większości potrafią obiektywnie się wypowiedzieć i miło się czyta niektórych. Sam żałuję że Microsoft nie wywalczył sobie sympatii użytkowników, ale może kiedyś to się zmieni.

Odpowiedz

28. ~
0

2012-04-11 23:31:30

analitycy telepolisowi xd

Odpowiedz

27. Atlan
0

2012-04-11 22:43:51

#Bene-Lux - no ja to kojarzę, że nawet Rzecznik Orange narzekał na baterię w Lumii800, wszędzie jest ta bateria krytykowana. Wiem, że ją trochę poprawili, ale to nadal nie jest coś co stanowi pozytywną różnicę względem Androida, bo modele HTC, SE czy Samsunga wytrzymują tyle samo co ta Lumia. Jaka tu więc przewaga tego systemu? Były bajki o tym, że WP7 (zwłaszcza na Nokii) będzie pięknie zoptymalizowany. Szczerze? Ja optymalizację widzę jedynie pod kątem designu, gdzie telefon pięknie komponuje się z systemem. Tak jak kolega spod #24 napisał - taka Lumia dla zwykłego Kowalskiego nie różni się niczym od modeli SE, Samsunga czy HTC, poza ceną i ograniczeniami. Co więc z tego, że w teorii WP jest lepiej zoptymalizowany sprzętowo, kiedy ja tego nie widzę? Android ma natomiast optymalizację wizualną i konfiguracyjną po stronie użytkownika, która jest widoczna gołym okiem i tutaj wyższości Androida nie w sposób odmówić. W zasadzie jedyną szansą dla WP7 była/jest wojna cenowa, bo umówmy się, ale system jako taki do ludzi nie trafił, czego dowodem jest ten news.

Odpowiedz

26. ~
0

2012-04-11 22:39:16

@22 daj juz spokoj, piszesz sam do siebie. A Ferdynand Kiepski bywa smieszny dla osob ktorym kompleksy nie cenzuruja poczucia humoru :-) Trzeba tylko miec poczucie wlasnej wartosci i juz. Wolno sie smiac :-)

Odpowiedz

25. ~pisul
0

2012-04-11 22:36:21

@23 wstrzymaj sie z zakupem pierwszych parti lumi 900. Czesc tych telefonow ma problemy z danymi pakietowymi, trudno wykryc wade bo usterka potrafi pojawic sie i po kilku dniach. Dzis pisza o tym na kilku stronach o elektronice- http://komorkomania.pl/2012/04/11/premiera-nokia-lumia-900-odbij a-sie-czkawka?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign =RSS-Wpisy

Odpowiedz

24. ~arekrot
1

2012-04-11 22:23:16

Nie wiem jak poprzednikom, ale dla mnie Nokię Lumia 800 przekreśla przede wszystkim cena wraz zbardzo ograniczonymi funkcjonalnościami jak na tak topowy model Noki. Sam korzystam Z tel. SE Xperia Neo na androidzie i miaałem okazje porównać te modele. I w moim odczuciu Neo jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny a przy tym dwukrotnie tańszy. Najpoważniejsze ułomności tego modelu to: brak karty pamięci. brak funkcji Hot Spot, brak funkcji dysku wymiennego, brak jakiegokolwiek wyjscia na zewnętrzny monitor( dlna,hdmi), bluetooth tylko do słuchawek., brak prostego kopiowania multimediów do folderów (tylko przez program Zune). Są to wg mnie bardzo duże niedociągnięcia, a SE Xperia NEO wszystkie nie ma tych ograniczeń.

Odpowiedz

23. ~
0

2012-04-11 22:10:50

Mam lumie 800 jakoś od miesiąca, przedtem byłem szczesliwym posiadaczem iPhone 4 myślałęm ze nigdy juz nie zmienie marki na inna niz iphone. Ale potrzebowałęm kase wiec go sprzedałęm i kupiłem lumie 800. moje pierwsze wrazenia z lumii były kosmiczne, nokia duzo szybsza , lepszy wyswietlacz,foty,filmy i fajny wygląd. iPhone przy niej to porazka. Są 2 rzeczy słąbe w lumii bateria, przed chwilą zrobiłem update softu wiec powinno sie to poprawić i jak dla mnie mam troszke ciche dzwonki.Moim kolejnym, telefonem bedzie Lumia 900 prawdopodobnie w sierpniu :)

Odpowiedz

21. ~Bene-Lux
0

2012-04-11 20:47:56

ad 14. - Atlan, miałem przez dość długi okres do czynienia z dwoma egzemplarzami Nokia Lumia 800 i w obu NIE było problemów z zbyt krótkim działaniem na w pełni naładowanej baterii. W zasadzie to tylko w pierwszych dniach testów udało mi się rozładować telefon w okresie krótszym niż 24 godziny - ale smartfon był naprawdę intensywnie użytkowany, a jego bateria jeszcze się nie uformowała. Później było już znacznie lepiej, a minimum, o którym piszesz było bez oszczędzania telefonu osiągane i to ze sporym zapasem. A to wszystko miało miejsce jeszcze przed wydaniem przez Nokię "łatki" poprawiającej wydajność baterii w Lumii. Nie wiem kto pisze w necie te farmazony o zbyt krótkim działaniu Lumii 800 na baterii, ale coś mi to śmierdzi działaniami konkurencji.

Odpowiedz

20. ~Bene-Lux
0

2012-04-11 20:33:24

ad 8. - nicram, gdyby Nokia wybrała Androida to doszło by do bardzo niebezpiecznej sytuacji kiedy to jedna platforma OS-owa zagarnęłaby nawet do 80 % rynku. Wierz mi, na pewno NIE byłoby to dobre - ani dla klientów, ani dla operatorów telekomunikacyjnych, ani nawet dla samych producentów. A jeśli komuś się coś nie podoba w Windows Phone, to zamiast lamentować jak nad rozlanym mlekiem niech wybiera konkurencyjne OS-y - póki ma jeszcze ten wybór i nie zapanuje na świecie tylko jeden poprawny politycznie OS (lub ewentualnie dwa podzielą między siebie łupy).

Odpowiedz

18. Rogi
0

2012-04-11 20:05:45

Wydali tyle na promocję, że nawet sprzedaż tego nie pokryje.

Odpowiedz

17. ~
0

2012-04-11 20:02:37

Jaki telefon+system takie wyniki.

Odpowiedz

16. Atlan
0

2012-04-11 19:49:05

Poza tym jak ktoś lubi kafelkowy układ, to może go mieć na Androidzie bez problemu ;) I tutaj też jest wyższość Androida nad Wp7 - możliwości konfiguracji. Jednak ludziom tego widocznie brakuje. Ale szkoda że nie idzie Microsoftowi, bo mi się WindowsPhone podoba, ale wierzę że się nie poddadzą w walce o klientów :)

Odpowiedz