DAJ CYNK

Niemcy: Zachowania rodziców jedną z przyczyn zakazu dziecięcych smartwatchy

19.11.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5534

Ważne 4

0

Federalna Agencja Sieci w Niemczech zakazała dziecięcych smartwatchy. A w zasadzie nie tylko. Poleciła niszczenie tych, które weszły już do obiegu. Co było powodem?



Federalna Agencja Sieci w Niemczech zakazała dziecięcych smartwatchy. A w zasadzie nie tylko. Poleciła niszczenie tych, które weszły już do obiegu. Co było powodem?

Wszystko ma swoją przyczynę w niemieckich przepisach dotyczących prywatności. To one stoją między innymi za olbrzymimi problemami usługi Google Streetview w tym kraju. W Niemczech całkowicie nielegalne jest też nagrywanie rozmów bez zgody wszystkich zainteresowanych. A okazało się, że część rodziców nagrywała swoje dzieci podczas lekcji. Nagrywano też nauczycieli.

Niemiecki regulator wolał też dmuchać na zimne. Innym powodem zakazu była możliwość zdalnego przejęcia kontroli nad urządzeniem i szpiegowania dziecka. To nie jest pierwszy raz kiedy Agencja nakazuje zniszczyć wprowadzony do obiegu produkt. Wcześniej spotkało to na przykład lalkę Caylę, która również mogła posłużyć do szpiegowania najmłodszych.

Źródło tekstu: mashable, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~@
0

2017-11-20 14:28:27

I co w tym złego? Przynajmniej rodzice mogą być spokojni o swoje dzieci wiedząc GDZIE one są.Propaganda i oszustwo.PS. Telefony też nagrywają więc należy je zniszczyć.Pozdro

Odpowiedz

12. ~LUK
0

2017-11-20 11:28:07

Ciekawe co z kamerami na ulicach, i na autostradach. Ostatnio zrobili mi zdjęcie bez mojej zgody i przysłali na domy adres z rachunkiem 30 EURO :(

Odpowiedz

11. ~dynamic
0

2017-11-20 09:36:04

Czy ktoś zapytał dlaczego rodzice nagrywali _swoje_ dzieci w szkole? Nic nie dzieje się bez przyczyny. I dlaczego urząd zabrania sprzedaży dopiero teraz, przecież funkcjonalność urządzenia była znana przed dopuszczeniem do obrotu.?

Odpowiedz

0

2017-11-20 07:37:05

To kogo można szpiegować zależy od tego co ma monopol na szpiegowanie... ;)

Odpowiedz

8. Gh0st
1

2017-11-20 03:53:23

Uniknąć się prawie nie da, ale można stworzyć zapisy, że tak zebrane materiały są warte...zero. A za rozpowszechnianie kary, zarówno finansowe jak i sama odsiadka.

Odpowiedz

7. ~wio
3

2017-11-20 02:15:55

Podobają mi się te niemieckie porządki.tu też tak zrobić trzeba

Odpowiedz

6. ~Gliwice
-2

2017-11-20 00:04:36

ach te niemieckie podejście do rzeczywistości XD

Odpowiedz

5. ~
-2

2017-11-19 23:21:42

Łapie mi LTE Orange na karcie play

Odpowiedz

1

2017-11-19 23:12:43

To trochę na wyrost bo to nieuniknione. Jak nie smartwatch to okulary. Dzisiaj nawet na lodówkę trzeba uważać :)

Odpowiedz