DAJ CYNK

NetNet: startujemy po 800 MHz, to początek inwestycji Szymona Ruty

25.11.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8224

Ważne 9

5

NetNet potwierdza, że złożył oferty wstępne w aukcji na częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz. Celem udziału spółki w aukcji jest zdobycie częstotliwości, dzięki którym będzie można świadczyć usługi szybkiego szerokopasmowego Internetu - napisała spółka w komunikacie przesłanym TELEPOLIS.PL.

NetNet potwierdza, że złożył oferty wstępne w aukcji na częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz. Celem udziału spółki w aukcji jest zdobycie częstotliwości, dzięki którym będzie można świadczyć usługi szybkiego szerokopasmowego Internetu - napisała spółka w komunikacie przesłanym TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Poznaliśmy uczestników aukcji LTE.

W przypadku wygranej w aukcji, NetNet będzie gotowa do współpracy z każdym potencjalnym dysponentem częstotliwości 800 MHz czy też 2600 MHz. Złożenie ofert w aukcji jest również pierwszym etapem zmierzającym do realizacji planów pana Szymona Ruty, związanych z jego inwestycjami na rynku telekomunikacyjnym. Pan Szymon Ruta pełni w spółce funkcję prezesa i jest jej jedynym właścicielem - napisano w komunikacie.

Zobacz: Nastąpiło zwolnienie blokady i rozpoczęcie losowania.

Szymon Ruta jest synem Heronima, największego po Zygmuncie Solorzu-Żaku udziałowca Cyfrowego Polsatu.

NetNet kolejnych informacji dotyczących swoich planów będzie udzielać po zakończeniu postępowania aukcyjnego - podano w komunikacie.

Zobacz: Midas: można pozyskać 800 MHz bez udziału w aukcji.

Źródło tekstu: NetNet, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~
1

2016-02-01 21:53:04

@26 moralnie na pewno tak, niestety działali zgodnie z polskim prawem i niczego im nie da sie udowodnić. Szlag tylko człowieka trafia jak człowiek o mentalności cwaniaka z bazaru uderza w patriotyczna nutę mówiąc ze jego firma jest jedynym polskim operatorem. Wstyd!

Odpowiedz

26. ~stanino
-1

2016-01-30 14:09:13

To sa po prostu oszusci a ich miejsce jes tw wiezieniu!

Odpowiedz

25. ~
0

2014-11-26 14:12:08

do 24: ktoś pewnie da na kolejną wycieczkę zagraniczną pani gaj i wtedy może wygrać taki netnet np ... ;P

Odpowiedz

24. ~ciasteczko
3

2014-11-26 12:43:57

A te balwany z UKE potrafia napisac w koncu warunki aukcji / przetargu tak by nie mogły startować tam takie wydmuszki jak netnet z kapitałem zakładowym 5000????????????????????? Już Zębaty nazdobywał takimi firmami za pół darmo cały wagon różnych pasm a urzędasy dalej pozwalają na takie myki..... albo ktoś tu jest tak głupi albo..................................................

Odpowiedz

23. ~seinen
-2

2014-11-26 12:36:26

Pan Zygmunt ma głowę na karku : moim zdaniem plus przelicytuje wszystkich i wygra dwa pakiety i NetNet wygra dwa pakiety........dwa pakiety z plusa + jedna z serii pójdą na lte 800 w jednej firmie o nazwie plus, a dwa pakiety NetNet na lte 800 jako osobny podmiot "całkowicie" niezależny od pana Zygmunta- wręcz konkurencyjny ;). .....Pozostałą trojka jak przegra te zawody będą mieć jeden pakiet który nieważne kto wygra nic im nie da i będą musieli do Net Net sie przyłączyć by coś mieć i istniec....choc jako mniejszościowy udziałowiec guzik od niego będzie zależeć.. Plan idealny gdyż powstaną dwie sieci które oczywiscie po negocjacjach kolejnymi umowami o współpracy beda wzajemnie sie uzupełniać i nawzajem udostępniać swoje zasoby i będą funkcjonować jakNetworks- niby dwie sieci a jedna infrastruktura :) czyli plan Pana Zygmunta sie spełni a reszta obejdzie siemakiem gdyz konkurencja nie bedzie poprostu istniec. Pan Zygmunt ma głebokie kieszenie i dodatkowy miliard, dwa, trzy kredytu mu nie straszny gdyz plus go spłaci w ciagu roku. Jak chcieli w ciągu roku 1,6 miliarda zł przepłacili kredytu by go moc odpowiednio zrefinansować. A miec w szachu t-mobile , orange i play i kazac im placic na roaming na lte 800 bezcenne :)

Odpowiedz

22. ~xs
1

2014-11-26 08:14:47

Zasady tej aukcji są proste - chodzi o to żeby kupić strategiczne pasmo za rozsądne pieniądze a konkurencja kupiła pasmo za nierozsądne :). Ot i cała tajemnica spółki NetNet.

Odpowiedz

21. ~hmmm
-1

2014-11-26 00:55:52

@19 Tutaj głównie chodzi o "tanio skóry nie sprzedam" . MONOPOLIZACJA RYNKU? Mądre słowa, czyżby? wątpię. PLK połasi się o swoje10Mhz 800. $półki zrobią swoje. Gro specjalistów generowało prognozowany przebieg aukcji. ZSZ dobrze wie co kiedy komu i poco. Żeby doszło do monopolu ZSZ musiałby wygrać nie tylko ta aukcję ale i kolejne. Gdy rynek będzie na nie tylko gotowy. A prognoza nie jest podstawą stwierdzającą fakt. Więc i blokowanie korzystnych propozycji w czasie aukcji przez UKE jest mało prawdopodobne. Tej aukcji i tak nie minie niejedno odwołanie... raczej nikt pochodnych oskarżeń rzucać niebedzie. Tarcza antykorupcyjna może wstrzymać w każdej chwili płynny przebieg aukcji.

Odpowiedz

20. ~Polak
1

2014-11-26 00:42:27

MWGITE - uważam, że niestety trafiłeś w sedno!

Odpowiedz

19. ~
1

2014-11-25 23:39:39

@18pamiętaj, że jest jeszcze coś takiego jak UKE i na 100% nie zgodzi się na takie rozwiązanie. jednym z powinności prezesa UKE jest przeciwdziałanie monopolizacji rynku.

Odpowiedz

18. ~ola
-2

2014-11-25 23:14:07

1 sferia, 2 plus =3, a netnet w formie roamingu da 4 :)

Odpowiedz

17. ~MWGITE
1

2014-11-25 22:11:12

Im więcej podmiotów w grze tym więcej możliwości robienia zamieszania w trakcie licytacji i podbijania ceny. Niekoniecznie musi chodzić o wygranie - wystarczy tylko aby inni nie kupili tanio.

Odpowiedz

16. ~giorgio77
1

2014-11-25 19:17:32

może też być tak, że Plus wygra 2 bloki po 5mhz+ 5 od sferii= komplet, a netnet wygra 5 mhz i w zamian za roaming krajowy gsm+3G / dla słabego zasięgu w Plusie/ od NetworkS! udostępni im ten 5mhz blok, co myślicie? zasięg w4 w pasmach gsm/''3G/''LTE dla wszystkich i w całym kraju, nawet w Bieszczadach

Odpowiedz

15. ~mirekb
1

2014-11-25 19:08:15

rynek telekom ma w pl ma juz pelnoletnosc-18 lat nauczylo wszystkich graczy ze w otwarte karty sie nie gra..wszyscy beda grac ostro-skonczy sie na roamingu lte miedzy wlascicielami pasm 800/2600

Odpowiedz

14. ~xy
2

2014-11-25 18:23:19

Jak ja kocham to Wasze roztrząsanie :-) Przecież i tak nic nie wiecie tylko możecie sobie pogdybać.

Odpowiedz