DAJ CYNK

Microsoft wprowadza RODO: daj nam 2 zł albo skan dowodu

30.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8976

Ważne 6

4

Wraz z wejściem w życie RODO, część firm postanowiła w bardzo kreatywny sposób się zastosować do jego zasad. Jedną z nich jest Microsoft. Informuje o tym Niebezpiecznik.pl



Wraz z wejściem w życie RODO, część firm postanowiła w bardzo kreatywny sposób się zastosować do jego zasad. Jedną z nich jest Microsoft. Informuje o tym Niebezpiecznik.pl

Jeśli mamy mniej niż 16 lat (państwo może obniżyć granicę wieku do 13 lat) to na przetwarzanie danych muszą zgodzić się rodzice. Same firmy powinny podjąć "rozsądne" starania by zweryfikować. No i Microsoft starania podjął. Czy rozsądne to już inna sprawa. Jeśli ktoś nie ustawił daty urodzenia w swoim koncie na np. Skype, to Microsoft poprosi go by rodzic udzielił mu zgody na korzystanie z usługi. Co w sytuacji gdy jesteśmy dorośli? Można to zrobić za pomocą karty płatniczej albo okazania zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu. Rodzic może również zweryfikować konto dziecka... jeśli pozwoli Microsoftowi pobrać 2 zł ze swojej karty.

Wielu użytkowników nie czuje się zbyt komfortowo podając firmie kolejne dane na swój temat. Szczególnie tak wrażliwe jak unikatowy numer karty czy gdzie mamy konto. Microsoft odpowiada jedynie, że wprowadza w życie nowe wymagania RODO. Możemy się również dowiedzieć, że inspiracją były rozwiązania wypracowane na potrzeby prawa USA.

Zobacz: RODO pozwoli na aktualizację baz danych SMS-em
Zobacz: Facebook przenosi dane 1,5 miliarda użytkowników z Irlandii do USA

Źródło tekstu: niebezpiecznik

Tagi: Microsoft RODO
Komentarze
Zaloguj się
43. ~
0

2018-05-04 22:16:32

nie obchodzi mnie majkroosft , najwyżej nie będę korzystał ze skype...i tak wchodzę na niego raz na miesiac buhaha

Odpowiedz

42. ~Punk
0

2018-05-04 00:08:41

Ja się nie zgadzam na nowe zasady *** USrAela i komunistycznego UE.Mam ich w nosie i nic im nie będę potwierdział, najwyżej nie będę mógł komentować.Walić ich, niech nie bujają.

Odpowiedz

41. t r o i p
0

2018-05-02 08:14:58

Nie do końca rozumiem, tą obawę niektórych przed inwigilacją w necie, żyjemy w takiej a nie innej rzeczywistości i musimy albo się z tym pogodzić, albo przestać korzystać z Internetu, ale zaraz nie tylko w Internecie jesteśmy szpiegowani, przecież kamery są już wszędzie, na stacjach benzynowych, w sklepach, autobusach, na drodze kamery czytają nasze tablice rejestracyjne, winiety etc.Pozostaje albo nie wchodzić z domu, albo zaszyć się gdzieś głęboko w lesie.

Odpowiedz

40. ~Zygi
0

2018-05-01 22:00:27

To przerasta wyobrażnie, żeby takiej procedury nie znać-)

Odpowiedz

39. wlo
0

2018-05-01 17:40:08

37 - "Np. wystarczyłoby, gdyby dający pożyczki ..."A o czym jak od samego początku mówię?

Odpowiedz

38. ~@
0

2018-05-01 15:53:06

Tu coś w temacie- ale troszkę obok- też ważne:

Odpowiedz

37. ~
0

2018-05-01 15:33:16

do 26 - ale to jest egzekwowanie prawa o czym piszesz - czasem trudno jednak jest wykryć skąd i w jaki spsosób wyciekły daneJEDNAK jeśli dane będą przekazywane na każdym kroku (jak choćby po ostatnim bezcelowym i głupim pomyśle PIS z rejestracją kart sim - np. w kioskach), to wzrasta statystycznamozliwość ich wyciekuA JEŚLI własciciela danych (czyli nas) nie chroni potem jakies SENSOWNE PRAWO - to mamy tragedie, których nie sposób uniknąć.Np. wystarczyłoby, gdyby dający pożyczki (bo to w sumie tego sektora dotyczy kradzież danych), sprawdzali czy FAKTYCZNIE klient to ta osoba. oraz UDOWODNIENIE przez pożyczkodawcę, że faktycznie to osoba z tych danych podpisała umowę (czy obecnie że zweryfikowano SKUTECZNIE jej dane przez telefon)

Odpowiedz

36. mlody_pelikan
0

2018-05-01 15:13:25

JP jakie janusze interesu mam nadzieje że bekną za to hahaha

Odpowiedz

31. wlo
0

2018-05-01 13:05:07

27 - a co to ma do rzeczy?

Odpowiedz

27. ~cdu
0

2018-05-01 12:14:17

Wlo, szkoda, że nie czytałeś up25.

Odpowiedz

26. wlo
0

2018-05-01 11:53:09

22 - a ja coągle nie o tym ;-)Dlaczego próbujesz zmieniać kontekst mojej wypowiedzi i pytania? Dlaczego omijasz to co najważniejsze?Mnie interesuje to jak zweryfikować tożsamość (wiek) osoby, tóra prawnie nie powinna - np. dokonywać zakupu czy brać udziału w danej społeczności?Po fakcie łatwo narzekać (a celują w tym małolaty bezrozumne właśnie) - jak bardzo to ważne dbać o swoją tożsamość...24 - problemem nie jest posiadanie dokumentów tożsamości i powszechne udostępnianie danych zawartych w tym dowodzie - chociażby w urzędach, bankach, czy innych organizacjach, gdzie istnieje potrezba weryfikacji tożsamości. Problemem jest to, że te organizacje, które nie weryfikują tożsamości w sposób należyty, nie odpowiadają z mocy prawa za skutki swoich działań! Bo prawo powinno przewidywać surowe kary zarówno podszywanie się pod inne osoby jak też za współudział organizacji - np. pożyczkowych, w wyłudzaniu, oszukiwaniu ludzi. Nie, nie zgadzam się na to, zeby byle firemkę pożyczającą pieniądze albo i bank nawet, traktować jak nieskazitelnie czyste (także w zamiarach) organizacje, którym ufa się na słowo - bo na dane tego gościa pożyczyliśmy, więc ten gość musi oddać. To przestępstwo jest dla mnie.

Odpowiedz

25. ~coś ciekawego
0

2018-05-01 10:53:12

@@@ warto poczytać:

Odpowiedz

24. ~
0

2018-05-01 09:11:53

na każdym kroku pytają się o PESEL (czyli dowód) - to potem nie dziwcie się, gdy tysiące osób ma jakieś długi, których nigdy nie zaciągało - i udawadniaja ze nie są wielbłądemswoją drogą na pewno według RODO (tak jak za poprzedniej ustawy) NIE MOŻNA robić skanów dowodu - pracownik może jedynie sprawdzić dane - skoro microsoft (wyjątkowo GŁUPIA firma), chce sprawdzać, to niech zrobi BOK, zatrudni tysiące ludzi do obsługi i niech sobie sprawdzają - bo TYLKO tak mogą to robić

Odpowiedz

23. ~mirekb
0

2018-04-30 22:37:17

mam w d.... prawa usa..jednak musze korzystac legalnie

Odpowiedz

22. ~pabloki
0

2018-04-30 22:23:39

20 dobrze wiesz że małolaci i tak omijają zakazy. chyba że jesteś naiwny. dzisiejsze dzieciaki żyją w innej rzeczywistości niż my dorastaliśmy. zresztą trochę to sprzeczne bo mityczna unia europejska zaleca różne dziwne zboczone wg mnie rzeczy dla edukacji wręcz bardzo młodych osób. a wiesz wogóle o co chodzi w rodo?21 tak nie będzie że sprzedadza bo nie mogą. nie pomyślałeś że będzie gotowa baza do oferowania płatnych usług , może nawet płatności za windowsa 10 jeśli je wprowadzą . skoro bedzie 2 zł na koncie mocrosoft to pokusa by z nich skorzystać a wtedy już latwa droga do zakupu innych usług . łatwiej i szybciej.

Odpowiedz