DAJ CYNK

Jaki będzie twój następny smartfon?

13.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5408

Ważne 0

0

YouGov, jedna z wiodących firm w badawczych rynku Wielkiej Brytanii, przedstawiła niedawno studium na temat zaufania klientów do marek smartfonów. Zaufanie do Nokii dramatycznie spada.

YouGov, jedna z wiodących firm w badawczych rynku Wielkiej Brytanii, przedstawiła niedawno studium na temat zaufania klientów do marek smartfonów. Zaufanie do Nokii dramatycznie spada.

W badaniu udział wzięło 2121 użytkowników smartfonów. Respondenci byli pytani o to, zakup jakiego smartfonu rozważają oraz jakiej marki smartfon sądzą, że finalnie kupią. Rozważania dotyczą głównie telefonów Apple (56%), Nokia (34%), BlackBerry (31%) i HTC (28%). Przy czym zainteresowanie Nokią spadło od grudnia 2009 roku o 12 punktów procentowych z 46%.

Jedynie 10% respondentów sądzi, że rzeczywiście kupi jako kolejny smartfon Nokię (w grudniu 2009 roku odsetek wyniósł 19%), podczas gdy aż 41% szykuje się do zakupu iPhone'a.



Źródło tekstu: YouGov, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~siwy256
0

2010-07-14 08:17:57

17: ja mam obecnie n97,a wcześniej miałem n95. Chwalę sobie baterię i klawiaturę. Nie mam z nią większych problemów. Jedyny właściwie to taki że antenka jest na dole i przez to zasięg 3g jest gorszy niż w n95. Oczywiście jak ktoś tylko dzwoni to bez sensu kupować droższy telefon no bo po co.

Odpowiedz

18. ~r
0

2010-07-14 07:46:09

#10: nie potrzebujesz super sprzętu to polecam nokię 1600 ;-)

Odpowiedz

17. ~ewok
0

2010-07-14 00:38:43

na szczescie juz nie planuje zakupu jakiegokolwiek SMARKFONA, SPRZEDALEM n97 I WRÓCIŁEM DO STAREJ 6 LETNIEJ SPRAWDZONEJ nOKII 6650 I MAM NARESZCIE SPOKÓJ, POLECAM NORMALNYM...

Odpowiedz

15. AbrahaM
0

2010-07-13 23:53:20

@10: napisz dlaczego chcesz już się go pozbyć?

Odpowiedz

14. widex
0

2010-07-13 23:24:40

HTC dość wysoko. Żal wydanych pieniędzy na Hero. Następny na pewno będzie Android.

Odpowiedz

13. matteo
0

2010-07-13 23:22:03

Od razu widać spadek Apple''a po ogłoszeniu uścisku śmierci :) Pozdrowienia dla Telepolis z Estonii :)

Odpowiedz

11. ~fism
0

2010-07-13 21:14:03

nie ma czegoś takiego jak telefon Blackberry...

Odpowiedz

10. ~
-1

2010-07-13 20:43:05

Ja dziś kupiłem w play wildfire i już chce się go pozbyć ;) co mi polecacie? I5700? Szczerze mowiac nie potrzebuje super sprzętu bo mam jeszcze iPhone 3gs

Odpowiedz

9. ~Bart
0

2010-07-13 20:38:01

BB jest popularnym telefonem jeżeli ktoś wykorzystuje go w celach zawodowych a nie dla gier i "gadzetów"

Odpowiedz

8. Phan
0

2010-07-13 20:30:12

Spada bo nie ma Androida ja patrzę tylko na telefony z Androidem niezależnie od marki, obecnie sprawiłem sobie Samsunga i5700

Odpowiedz

7. WitekT
0

2010-07-13 20:26:16

fg: już dodany.

Odpowiedz

6. ~fg
0

2010-07-13 20:20:08

a gdzie Sony Ericsson w sondzie?

Odpowiedz

5. LuiN
0

2010-07-13 20:15:20

2, rozumie, rozumie; tylko się śpieszy. Post zauważyłem już po poprawce, tak czy inaczej dziękuję za zwrócenie uwagi:)

Odpowiedz

4. Mila89
0

2010-07-13 20:03:36

Ja nie planuje zakupu ZADNEGO powod jest bardzo prosty... nie chce placic 15zl co miesiac za transfer internetu z ktorego sam nie skorzystam tylko poto zeby tel pobral sobie jakies aktualizacje... wole swojego Ipoda + Zwykłego LG''ka :)

Odpowiedz

3. ~zzz
1

2010-07-13 19:53:03

Mam smartphone Nokii, ale z różnych powodów, kolejnym będzie raczej na pewno Samsung - całościowo najbardziej odpowiada mi polityka tej firmy. Oczywiście kupowany w sklepie (może raty).

Odpowiedz