DAJ CYNK

iPhone 4: to nie tylko zmiana wielkości kresek

16.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5170

Ważne 0

0

Aktualizacja oprogramowania do iPhone'ów przyniosła ze sobą nie tylko graficzną zmianę wyglądu kresek zasięgu, ale też nowe zakresy dB przypisane do każdej z nich.

Aktualizacja oprogramowania do iPhone'ów przyniosła ze sobą nie tylko graficzną zmianę wyglądu kresek zasięgu, ale też nowe zakresy dB przypisane do każdej z nich.



Pod względem wyglądu kreski zasięgu są teraz nieco wyższe, co w pewnym sensie jest słusznym posunięciem. To co kiedyś było 5-tą kreska zasięgu (maksymalny zasięg), zostało teraz rozbite na dwie kreski.

4 kreski zasięgu na starym oprogramowaniu, to 3 kreski zasięgu na nowym. Nowe zakresy są szersze i bardziej proporcjonalne względem siebie, co jest dość pozytywną zmianą. Apple przemycił jednak jeden drobny szczegół - wskazanie 1 kreski zasięgu zostało rozszerzone i teraz jego zakres ma nie 6 dB, lecz 14 dB.

Co to oznacza w praktyce? Rzadziej zobaczymy teraz 4 czy 5 kresek zasięgu, wskazania będą znacznie bardziej precyzyjne... i nieco trudniej będzie pozbawić iPhone'a 4 kompletnie zasięgu poprzez jedno tylko dotknięcie.



Zdaniem redakcji TELPOLIS.PL, podobne przemapowanie belek zasięgu przydałoby się też Samsungowi I9000 Galaxy S. Węższy przedział dla wskazania maksymalnego zasięgu i szersze przedziały dla pozostałych kresek zasięgu w pewnym stopniu zniwelowałyby odczuwalność problemu znikającego zasięgu 3G. Wskazywany zasięg byłby słabszy, ale więcej miałby wspólnego z rzeczywistym.



Szerzej o nowym oprogramowaniu dla telefonów Apple'a pisaliśmy w tej wiadomości. Dziś o godzinie 19 czasu polskiego odbędzie się specjalna konferencja Apple'a poświęcona problemom z nowym typem anteny zastosowanym w czwartej generacji iPhone'ów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 4 w katalogu.

Źródło tekstu: anandtech, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~
0

2010-07-23 12:56:22

Stworzyli nowy software i rozdają gumki bo 0,5% użytkowników robi szum...

Odpowiedz

14. Maniiiek
0

2010-07-18 11:33:49

@code to było pytanie retoryczne. Gdyby to była sprawa rozdmuchana to apple nie stworzyło by nowego software i nie rozdawało gumek na antenę za darmo.

Odpowiedz

13. ~code
0

2010-07-16 20:42:09

śledziłem keynote, jest już info na telepolis.

Odpowiedz

12. ~
0

2010-07-16 19:38:28

11@ okazuje się? Ale gdzie?

Odpowiedz

11. ~code
0

2010-07-16 19:26:09

i okazuje się, że cała sprawa z zasięgiem jest rozdmuchaną sytuacją... ciekawe, co na to oportuniści i zagorzali przeciwnicy iPhone''ów - odezwijcie się :)

Odpowiedz

10. kanonierka
0

2010-07-16 14:23:17

Wiem, że chodzi tu o iP4 i zasięg 3G, ja chciałbym się podzielić opinią o zasięgu w moim iP. Otóż mam iP tak zwany 2G (?), ze stareńkim softem 1.1.4 i od początku korzystam z opa Plus. Tuż za moim oknem (o rzut kamieniem), jest stacja bazowa Orange, zaś w promieniu ok 3 km, są stacje Ery i Plusa. Nie wiem czy opy przekazują pomiędzy swoimi stacjami połączenia czy nie, ale mój iP często "gubi" zasięg nawet leżąc na stoliku. Natomiast kiedy byłem z wycieczką w Czechach, na moim telefonie pokazał się zasięg z napisem "cz". I po powrocie do domu jeszcze długo miałem zasięg z Czech i telefon nie "gubił" go. Wiem, że Plus należy do opa chyba vodafone, tak jak ten czeski, nie zmienia to faktu, że mając czeskiego opa, telefon NIE "gubił" zasięgu, a polski Plus często mi "gubi" zasięg. To tyle jeśli chodzi o "gubienie" zasięgu, które jest zależne (moim zdaniem), również od operatora. Dodam też, że miałem również kontakt (dosyć krótki), z Erą i też zdarzały mi się "zguby".

Odpowiedz

9. Pank76
0

2010-07-16 11:50:44

A na konferencji prasowej Stiw będzie zachwalał nowe, magiczne kreski zasięgu he he :P

Odpowiedz

8. ~Marcin
0

2010-07-16 11:45:17

Czyli ogólnie rzecz biorąc nic nie zmienili, jednej kresce zasięgi przypisali większą tolerancję. Ma to oddziaływać na psychikę osoby korzystającej z Iphone''a, jak to słusznie określił Pijo "Czego oczy nie widzą, tego dusza nie czuje". Delikwent spojrzy na telefon, no ok 1 kreska jest, czyli zasięg jest, ale rozmowy pod względem jakości mogą być nieciekawe :-) Jak nie wiele potrzeba zrobić, żeby użytkownicy byli na nowo szczęśliwi, bardzo cwany ten Apple :P

Odpowiedz

6. LuiN
0

2010-07-16 10:28:54

2, tylko jedna, pierwsza kreska ma zmieniony dolny próg. Dolny próg drugiej pozostał taki sam. Pozostałe mają podwyższone progi. Obejrzyj załączone schematy

Odpowiedz

5. ~code
0

2010-07-16 10:25:05

@ 1 Maniiiek; belki czułości slabo się mają do poziomu i jakości sygnału, a zwłaszcza czułości anteny w dowolnym telefonie. w paskach masz informację, jak moduł gsm "słyszy" nadajnik pośród szumu dookoła, co nie jest równoznaczne z tym, jak nadajnik komunikuje się z odbiornikiem GSM w telefonie. wszystkie telefony pokazują kreski tak, jak firmom je produkującym jest wygodniej.

Odpowiedz

4. Pijo
1

2010-07-16 10:13:47

Zastosowano najnowsze rozwiązanie technologiczne - "Czego oczy nie widzą , tego dusza nie czuje " :)

Odpowiedz

3. ~bender
0

2010-07-16 10:08:55

skoro zwarcie na styku anten było (jest), to będzie tak samo po wytarciu dodatkowej warstwy lakieru. Może teraz będzie jedna kreska zasięgu a połączenia i tak będzie zrywało.

Odpowiedz

2. ~
0

2010-07-16 10:08:10

"wskazanie 1 kreski zasięgu zostało rozszerzone i teraz jego zakres ma nie 6 dB, lecz 14 dB. Co to oznacza w praktyce? Rzadziej zobaczymy teraz 4 czy 5 kresek zasięgu, wskazania będą znacznie bardziej precyzyjne..." jak wskazanie może być bardziej precyzyjne skoro rozszerzono zakresy progowe poszczególnych kresek?

Odpowiedz

0

2010-07-16 09:53:10

Niech mnie ktoś oświeci, ale co mają większe i dokładniejsze belki do czułości anteny?

Odpowiedz