DAJ CYNK

HSPA+ 42 Mb/s wkrótce w Orange

17.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2696

Ważne 0

0

Sieć Orange wkrótce zacznie świadczyć usługi internetowe w oparciu o technologię HSPA+ Dual-Cell, która umożliwia transmisję danych z prędkością dochodzącą do 42 Mb/s - podał na swoim blogu rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński.

Sieć Orange wkrótce zacznie świadczyć usługi internetowe w oparciu o technologię HSPA+ Dual-Cell, która umożliwia transmisję danych z prędkością dochodzącą do 42 Mb/s - podał na swoim blogu rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński.

Obecnie operator posiada ponad 650 stacji bazowych, które obsługują tą technologię. W początkowym etapie z usługi będą mogli korzystać mieszkańcy Krakowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i aglomeracji katowickiej, którzy posiadają odpowiedni modem. Urządzenia HSPA+ DC pojawią się w ofercie Orange nieco później.

Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się
21. ~slk87
-1

2011-01-18 10:43:46

w centrum Wrocławia na playu mam do 800kb/s, na karcie orange od 3,5 do 5,5 Mb/s :) wbrew pozorom w nocy działa wolniej niż w dzień, brak limitów w abo w godzinach nocnych robi swoje... pozdr

Odpowiedz

20. ~deo
0

2011-01-18 08:37:32

Ciekawe... wczoraj akurat rozmawiałem ze znajomym, który mówi, ze najwięcej w tej chwili inwestuje Orange. Pewnie wszędzie nie będzie tego widać ale musi wiedzieć co mówi. Era była w fazie przejęcia przez T-mobile. Polkomtel jest w fazie sprzedaży. W tych firmach w tej chwili nie ma osób, które podejmą decyzje w sprawie rozbudowy sieci... Jakby na to nie patrzeć do ME2012 musi się to poprawić.

Odpowiedz

19. ~ktry
0

2011-01-17 21:39:44

Orange to obraz nędzy i rozpaczy w mojej okolicy.Nawet pley ma 3g i lepszy zasięg ze swoich nadajników.Jakośc rozmów klęska,a internet, to gprs u pozostałych lepiej działa jak edge w orange.Zero inwestycji, jadą tylko na tym co pozostało po starej taniej i dobrej w tamtych czasach idei.Dodam że jako pierwsi mieli edge i tak zostało do dziś.

Odpowiedz

18. ~
0

2011-01-17 20:38:54

Moim zdaniem nie ma co debatować, póki usługa nie weszła w życie. Ważne, że coś się dzieje. Być może taka prędkość faktycznie nie wszędzie będzie dostępna, o czym rzecznik już poinformował, ale jest to wyraźna krok na przód

Odpowiedz

17. ~
0

2011-01-17 20:09:27

#16 .Realnie bedziesz miał nie 42 Mb/s tylko 4,2 Mb/s. Cały Orangutan dużo szumu a nie wiele się dzieje , o prowincji nie wspominając .

Odpowiedz

16. ~user
0

2011-01-17 17:59:56

no tak w reklamach i na papierze 42mb/s a w praktyce bedzie ciezko 2mb/s wyrwac. okazyjne uzytkuje orange na karte i pomimo lapania zasiegu 3g w dosc dobrym miejscu (wzniesienie blisko nadajnikow) predkosc zadko przekracza 1mb/s a wg orange 3g jest do 7mb/s niby, tak jak teraz bedzei niby do 42mb/s

Odpowiedz

15. ~
0

2011-01-17 17:21:23

Jakie standardy? Wolne 2G? Śmieszny jesteś chopie.

Odpowiedz

14. ~
0

2011-01-17 17:16:12

w lesie macie inne standardy, a co do tematu to najpierw wdrożą usługę a modemy będą później no ale czego spodziewać się po orange

Odpowiedz

12. ~
0

2011-01-17 15:38:00

Po pierwsze nie mam modemu do tego bo drogie. Po drugie nieznoszę być ograniczany limitem. Po trzecie mieszkam w lesie i ten standard do mnie nigdy nie zawita. Po czwarte nie mam pieniędzy.

Odpowiedz

11. ~lodz
1

2011-01-17 15:32:49

W łodzi oprócz tego mają najmniej pozwoleń ze W4. I o jakim dual carrier tu mowa, skoro stacje są naprawdę bardzo daleko od siebie.

Odpowiedz

10. ~bolek
0

2011-01-17 10:56:41

Ringu nie tą technologię tylko tę technologię :)

Odpowiedz

9. ~
0

2011-01-17 10:39:00

@5. Gdyby każdy user miał taką prędkość jak piszesz to i tak byłoby 3 do 5 razy szybciej niż obecnie oferują sieci. Ale myślę że może być dużo szybciej. Jednak obecnie dostępne modemy będą działać na pełnych możliwościach a to też dużo.

Odpowiedz

8. Ringu
-1

2011-01-17 10:23:11

@4 - Dual Cell == Dual Carrier, to jest jedno i to samo;)

Odpowiedz

7. ~Stalewiak
1

2011-01-17 10:19:52

A limit bedzie 1GB ??? HIHI

Odpowiedz

6. ~tit
1

2011-01-17 09:43:54

niestety w Krakowie nie wszystkie miejsca mają zasięg 3G.

Odpowiedz