DAJ CYNK

Hawe: zatrzymani główny udziałowiec i wiceprezes

25.06.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 18

Ważne 5

0

Zarząd Hawe poinformował, że dziś zatrzymany został pan Krzysztof Rybka wiceprezes zarządu spółki, a zatrzymanie dotyczy jego domniemanego udziału w tak zwanej "aferze taśmowej". Jednocześnie spółka próbuje przekonać inwestorów, że Marek Falenta nie ma wpływu na jej bezpośrednią działalność.

Zarząd Hawe poinformował, że dziś zatrzymany został pan Krzysztof Rybka wiceprezes zarządu spółki, a zatrzymanie dotyczy jego domniemanego udziału w tak zwanej "aferze taśmowej". Jednocześnie spółka próbuje przekonać inwestorów, że Marek Falenta nie ma wpływu na jej bezpośrednią działalność.

Marek Falenta i Krzysztof Rybka, czyli dwaj biznesmeni zatrzymani we wtorek na zlecenie praskiego oddziału Prokuratury Okręgowej w Warszawie w toku śledztwa dotyczącego tzw. afery podsłuchowej (inaczej taśmowej lub węglowej), do godziny 13-tej w środę nie zostali jeszcze przesłuchani - wynika ze słów Renaty Mazur, rzeczniczki Prokuratury. Mazur nie ujawnia tożsamości zatrzymanych, pytana wyjaśnia jedynie, że nie zostali oni aresztowani, a zatrzymani na 48 godzin, które mijają w czwartek. Zatrzymanie jest częścią dochodzenia sprawdzającego kto winien jest nielegalnej instalacji podsłuchowych.

Według Renaty Mazur, pani prokurator prowadząca sprawę zapoznaje się ze zgromadzonymi materiałami i zaplanowała "czynności" (przesłuchania) na dziś. O tym, że jednym z zatrzymanych jest Marek Falenta poinformowała we wtorek Gazeta Wyborcza.

Dziś tożsamość drugiego biznesmena - Krzysztofa Rybki - zatrzymanego przez organa ścigania podało giełdowe Hawe. Rybka jest wiceprezesem tej notowanej w warszawie firmy budującej sieci światłowodowe, dlatego też z formalnego punktu widzenia działania organów ścigania bezpośrednio jej dotyczą. Natomiast Marek Falenta jest wprawdzie akcjonariuszem Hawe, ale nie zasiada w jej organach władzy. W radzie nadzorczej firmy rolę przewodniczącego pełni jego ojciec - Waldemar Falenta. Zarząd informuje, że zgodnie z jego wiedzą, zatrzymanie wiceprezesa zarządu nie ma związku z jego działalnością w spółkach z Grupy Kapitałowej Hawe oraz pełnionymi przez niego funkcjami w organach tych spółek. Ww. zdarzenie nie ma wpływu na zarządzanie i działalność operacyjną spółek GK Hawe. Zarząd spółki zachowuje prawo do reprezentowania spółki w pełnym zakresie - zapewnił zarząd Hawe, kierowany przez Krzysztofa Witonia.

Hawe podtrzymało również, że zatrzymany tego samego dnia Marek Falenty nie wpływa na działalność światłowodowej grupy. Jednocześnie w związku z informacjami dotyczącymi domniemanego udziału jednego z akcjonariuszy spółki w tak zwanej "aferze taśmowej", zarząd spółki informuje akcjonariuszy, że wymieniany w mediach akcjonariusz nie zasiada w żadnych organach spółek należących do Grupy Kapitałowej Hawe i nie ma bezpośredniego wpływu na ich bieżącą działalność - czytamy w komunikacie.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się