DAJ CYNK

Głuchy Telefon 2010 czytelników TELEPOLIS.PL

08.01.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11936

Ważne 0

0

Znamy już zdobywcę Głuchego Telefonu 2010 Czytelników TELEPOLIS.PL. Wynik ankiety, w której udział wzięło ponad 2 tys. osób, są już jawne. Trzeba przyznać, że na "pudle" jest dość ciasno. ;-)

Znamy już zdobywcę Głuchego Telefonu 2010 Czytelników TELEPOLIS.PL. Wynik ankiety, w której udział wzięło ponad 2 tys. osób, są już jawne. Trzeba przyznać, że na "pudle" jest dość ciasno. ;-)

Pierwsze miejsce oraz statuetkę Głuchego Telefonu 2010 Czytelników TELEPOLIS.PL zdobyła Notka SMS - usługa Play, która tak bardzo uszczęśliwiła wszystkich klientów operatora. Wybrało ją 24% głosujących. Gratulujemy! :-)

Drugie miejsce, zaledwie kilkadziesiąt głosów za Notką SMS, przypadło Centertelowi za automatyczne przedłużanie umów. Od dziś "przedłużanie" nie będzie się już tak jednoznacznie kojarzyło… ;-)

Trzecie miejsce zajęli wszyscy ci, którzy wymyślają "rewelacyjne" SMS-y naciągające na wywalenie kasy w błoto w loteriach operatorów. Czy ktoś z nich się ujawni?

Pełne wyniki plebiscytu można zobaczyć w archiwum ankiet, bądź klikając tutaj.

O tych, którzy otrzymali Głuchy Telefon w tym roku, pisaliśmy szerzej w tym artykule.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
53. ~
0

2011-01-11 18:28:49

@37 RudyLis - Udajesz imbecyla czy o drogę pytasz? Piszę wyraźnie - nie można deaktywować przekierowania "gdy nie odbiera"! I nie interesują mnie przekierowania na żadne inne numery typu 790998725. Wszystkie skutkują przerwaniem wywołania abonenta po 30 sekundach. Ja mam potrzebę z przyczyn zawodowych ustawienia dzwonka typu "narastająco" i zanim telefon zacznie normalnie dzwonić to już sieć rozłącza. W innych sieciach można to przekierowanie wyłączyć (telefon potrafi dzwonić ok. półtorej minuty), a w Play Fresh SIĘ NIE DA. I w tym jest problem panie RudyLisie. Proponuję naukę czytania ze zrozumieniem zanim coś tu lub gdzieś indziej wyskrobiesz.

Odpowiedz

52. avt31
1

2011-01-11 01:06:00

50 Szczególnie ZMUSZAJĄ do jej wyłączenia te kwiatki:- Myślę o Tobie wybierz 4; - Kocham Cię wybierz 5; - Oddzwoń jak się ogarniesz wybierz 6

Odpowiedz

49. RudyLis
0

2011-01-10 21:49:02

A dlaczego trzeba?.. Ja notkę mam aktywną. A to, że dzwoniący musi płacić.. Jak by w to miejsce była poczta głosowa, też by musiał płacić. Wielu operatorów domyślnie włącza pocztę na nowych numerach i jakoś nikt nie krzyczy z tego powodu.

Odpowiedz

48. ~
0

2011-01-10 21:29:15

Najgorsze jest to, że Notka SMS jest domyślnie włączana na każdym starterze Play i trzeba ją wyłączać. To jakaś kpina.

Odpowiedz

47. RudyLis
0

2011-01-10 12:40:19

@45 pobierasz dodatek do firefoxa o nazwie Modify Headers i przeglądarka usuwa kompresję :) Oczywiście, trzeba dodatek odpowiednio skonfigurować. Masz link: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=23714

Odpowiedz

46. ~
0

2011-01-10 11:12:16

Mobilne sieci są niewydolne i wolą sami kompresować i nas uszczęśliwiać.

Odpowiedz

45. ~
0

2011-01-10 11:08:36

@42 - kompresję to ja sobie mogę włączyć w Operze Mini na telefonie, czy też w Operze Turbo na stacjonarnym. Piszesz, ze na telefonie to jest ok, ale co, żeli kroś chciałby sobie korzystać z OFnK na stacjonarce/laptopie? Powinien mieć swobodę wyboru, czy cche kompresje, czy nie. Nie rozumiem tego narzucenia - przecież z p-unktu widzenia sieci to lepiej, jak klient pobierze więcej - szybciej skończy mu się limit.

Odpowiedz

44. matteo
0

2011-01-10 10:47:47

Sluszny wybor czytelnikow :) pozdrowienia dla zalogi Telepolis z rownika :-)

Odpowiedz

43. ~milioner
0

2011-01-10 10:17:34

UOKiK sprawdza loterię smsową Ery http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8913893,UOKiK_sprawdza__czy_ zostalismy_milionerami.html PTC, operator sieci Era (a w zasadzie na jej polecenie firma MobileFormats), organizuje loterię o nazwie "Czy stałeś się dzisiaj milionerem". Jak przekonują czytelnicy "Gazety", konkurs jest tak skonstruowany, że można do niego przystąpić przypadkiem, nie wiedząc nawet, że narażamy się na bardzo wysokie koszty - niemal 5 zł za każdy dzień udziału w loterii. - W październiku dostałem SMS-a od operatora, bym zagrał o samochód - opowiada pan Maciej z Krakowa, abonent Ery. Wysłał, bo wystarczyło wpisać "tak", a w SMS-ie był dopisek, że to za "0,00 zł". Od tej pory SMS-y przychodziły codziennie, ale tym razem z informacją, że są płatne - prawie 5 zł za dzień. Pan Maciej je kasował. O tym, że coś nie gra, dowiedział się z faktury. Operator codziennie doliczał mu te 5 zł do rachunku, mimo że pan Maciej żadnego SMS-a nie wysyłał. W sumie wyszło 130 zł. Dopiero w rozmowie z konsultantem nasz czytelnik dowiedział się, że będzie płacił tak długo, aż sam nie wyśle specjalnego SMS-a, który pozwoli wycofać się z loterii.

Odpowiedz

42. albek
0

2011-01-10 10:06:21

Tej kompresji bym się nie czepiał w telefonie to się przydaje. Ale jednak co tu dużo ukrywać notka i BOK w Play wygrywają w tym roku, nie ma co...

Odpowiedz

41. ~
0

2011-01-10 09:34:22

@3: W orange też jest kompresja na siłę. @12: Bzdura, do BOK PLusa nie musisz dzwonić na ten drogi numer, możesz zadzwonić na pełny mumer w sieci PLus z pakietu minut do Plusa, a jak masz Bezlik to dosłownie jedną minutę Cię to kosztuje. Zresztą w orange chyba też można zadzwonić na jakiś normalny numer. @33: Upload w Plusie i orange mam 1-2 Mb/s miejscami.

Odpowiedz

40. ~
0

2011-01-10 08:46:42

Skandalem jest to że od paru miesięcy nie działa status notka. Co nie potrafią tego naprawić?

Odpowiedz

39. RudyLis
0

2011-01-10 00:06:30

Lub uruchomić połączenia oczekujące: *43#

Odpowiedz

38. RudyLis
0

2011-01-10 00:02:23

To samo masz zresztą jak masz numer zajęty.Wtedy pomoże taki sam kod, jak wyżej, tylko nie 61 a 67: **67*790998725*11#

Odpowiedz

37. RudyLis
0

2011-01-09 23:57:11

@36 To zrób przekierowanie takie: **61*790998725*11*30# i będziesz miał spokój.

Odpowiedz