DAJ CYNK

Exatel na celowniku Solorza-Żaka

17.08.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Zygmunt Solorz-Żak nie planuje w 2010 roku sprzedaży kolejnych akcji Cyfrowego Polsatu, gdyż środki na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną pozyskał z innych źródeł. Będzie się przyglądał sprzedaży Exatela.

Zygmunt Solorz-Żak nie planuje w 2010 roku sprzedaży kolejnych akcji Cyfrowego Polsatu, gdyż środki na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną pozyskał z innych źródeł. Będzie się przyglądał sprzedaży Exatela.

Między innymi dzięki dywidendom od Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat z ubiegłorocznych zysków mam obecnie wystarczające środki na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Dlatego nie planuję w tym roku sprzedawać akcji Cyfrowego Polsatu - powiedział Solorz-Żak.

Cyfrowy Polsat przeznaczył z ubiegłorocznego zysku na wypłatę dywidendy 152,9 mln zł. Z zysku Telewizji Polsat na ten cel trafi 189 mln zł.

Na razie koncentrujemy się na rozbudowie sieci. Rozmawiamy również o ewentualnej konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych - powiedział Solorz-Żak, nie podając więcej szczegółów.

Inwestor zapowiedział, że jesienią można oczekiwać zwiększenia maksymalnej prędkości mobilnego Internetu w sieci Aero2, która teraz wynosi 21 Mb/s. Dzięki technologii MIMO (w uproszczeniu - przy użyciu kilku anten zarówno po stronie nadajnika, jak i odbiornika), prędkość może wzrosnąć do 28 Mb/s lub nawet 42 Mb/s. Wcześniej prezes Aero2 Adam Kuriański mówił, że operator nie planuje zwiększenia prędkości, bo nie ma na rynku odpowiednich modemów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

W I półroczu Solorz-Żak chciał przejąć Hawe, operatora ogólnopolskiej sieci światłowodowej, w zamian za wniesienie Sferii. Ostatecznie nie udało się zrealizować tych planów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz na celowniku inwestora może znaleźć się wyceniany na około 600 mln zł Exatel, posiadacz sieci światłowodowej o długości 20 tys. km, który został wystawiony na sprzedaż przez PGE. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Interesuje nas infrastruktura Exatela, będziemy się przyglądać procesowi sprzedaży tej spółki - powiedział Solorz-Żak.

Exatelem jest zainteresowany także Polkomtel (który przeprowadził nawet due dilligence) oraz Netia. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się