DAJ CYNK

Darmowe żelki od Dialogu szkodliwe dla dzieci

13.07.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3591

Ważne 0

0

Dialog rozdaje na festynach reklamowe żelki-rybki. Z pozoru pozytywna akcja, przestaje taką być po przeczytaniu opisu na paczce: Spożycie może mieć niekorzystny wpływ na aktywność i skupienie dzieci - ostrzega radio TOKFM.

Dialog rozdaje na festynach reklamowe żelki-rybki. Z pozoru pozytywna akcja, przestaje taką być po przeczytaniu opisu na paczce: Spożycie może mieć niekorzystny wpływ na aktywność i skupienie dzieci - ostrzega radio TOKFM.

Napis, który trafił na opakowania obowiązuje od ubiegłego roku i zgodnie z prawem unijnym ostrzega przed szkodliwymi barwnikami - a tych w składzie nie zabrakło. Odkąd wszedł obowiązek umieszczania napisów z ostrzeżeniem, większość producentów zrezygnowała ze szkodliwych barwników.

Nasze żelki posiadają syntetyczne barwniki, bo zależało nam na ich intensywnej barwie naszych gadżetów. Nasze hostessy starają się jednak rozdawać słodycze dzieciom pod obecność rodziców. Poza tym w opakowaniach jest ich zaledwie kilka. - tłumaczy rzeczniczka firmy Marta Pietranik-Pacuła.

Źródło tekstu: TOKFM

Komentarze
Zaloguj się
15. ~xyz
1

2011-07-15 12:01:33

SPoro dzieci ma ADHD więc takie żelki to wręcz jak lekarstwo skoro zmniejsza aktywność:)

Odpowiedz

14. ~
0

2011-07-15 06:37:55

Na wielu produktach jest taki napis.

Odpowiedz

13. ~
1

2011-07-13 22:33:35

najpierw afera z fonkami teraz te żelki...

Odpowiedz

12. ~Drogie dzieci!
1

2011-07-13 17:00:40

A teraz rączka w górę tego, który czyta skład surowcowy spożywanej żywności...

Odpowiedz

11. ~Ktuś
0

2011-07-13 16:32:25

@3 To trochę inna sytuacja, tutaj nie chodzi o rzecz oczywistą jak ostrość żyletki, tylko o chemię której obecność taka oczywista nie jest. Szczególnie szkodliwe barwniki w żywności.

Odpowiedz

10. ~
1

2011-07-13 16:02:05

Niech oni napiszą że dzieci piją wódkę a nie jakieś tam żelki

Odpowiedz

9. pduncz
0

2011-07-13 14:07:55

Może pani rzeczniczka dla zwiększenia wiarygodności wypowiedzi, wciągnie przed kamerami ze 3 opakowania. Przecież żelków ze szkodliwym barwnikiem jest tam zaledwie kilka. Chętnie obejrzymy, nareszcie coś niebanalnego.

Odpowiedz

8. comander009
1

2011-07-13 13:35:14

Naprawdę przerażające.

Odpowiedz

7. McCm
1

2011-07-13 13:34:23

Jaki ten news ma związek z telekomunikacją? Sezon ogórkowy w pełni i nie ma o czym pisać?

Odpowiedz

6. ~
0

2011-07-13 13:00:04

mi w Play dawali dawali fante 0,5 L nie dość że się napiłem to jeszcze 2 zł na konto mi wpadło.mi w Play dawali dawali fante 0,5 L nie dość że się napiłem to jeszcze 2 zł na konto mi wpadło.

Odpowiedz

5. ~
0

2011-07-13 12:54:32

Mi kiedyś pracownicy Play oferowali draże jako poczęstunek do herbaty. Cóż, jaka sieć taka oferta... Ha ha ha... W Orange dali kubek. :)

Odpowiedz

4. ~@3
0

2011-07-13 12:35:50

"Uwaga gorące" na kubku z kawą/herbatą mają już od dawna.

Odpowiedz

3. ~
0

2011-07-13 12:19:21

"Dziennikarze" walczą z wrednymi kapitalistami. A co do ostrzeżeń - niedługo jak w USA będą na żyletkach "uwaga ostre" albo na kubku z herbatą "uwaga gorące".

Odpowiedz

1. Hotelarz
0

2011-07-13 12:10:14

Ja tam jem i żyje zawsze jakąś aferę zrobią aby tylko w mediach huczało.

Odpowiedz