DAJ CYNK

Darmowe WiFi od Netii na Gubałówce i Kasprowym Wierchu

26.06.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3373

Ważne 1

2

Netia, w ramach szeroko zakrojonej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, dostarcza WiFi na Gubałówce i Kasprowym Wierchu. Turyści korzystający z kolejek linowych, mogą cieszyć się z bezpłatnego Internetu, który jest dostępny zarówno na dolnych, jak i górnych stacjach.

Netia, w ramach szeroko zakrojonej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, dostarcza WiFi na Gubałówce i Kasprowym Wierchu. Turyści korzystający z kolejek linowych, mogą cieszyć się z bezpłatnego Internetu, który jest dostępny zarówno na dolnych, jak i górnych stacjach.

Uruchomienie usługi nastąpiło 20 czerwca. Zarówno na Gubałówce, jak i Kasprowym Wierchu, urządzenia sieci bezprzewodowej Netii zostały zamontowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Zasięg sieci WiFi obejmuje całą powierzchnię, na której klienci oczekują na przejazd kolejką linową.

Współpraca z Polskimi Kolejami Linowymi z zakresie WIFI to nie pierwszy tego typu projekt, w który włącza się Netia. Swoje WIFI dostarcza m.in. klientom wielu centrów handlowych, w tym warszawskiej Arkadii, gdzie usługa jest zintegrowana z systemem kart lojalnościowych, z których korzystają tysiące stałych klientów galerii. Rozwiązanie to umożliwia elastyczne różnicowanie parametrów usługi dla każdego użytkownika oraz Gości VIP.

Budowa WIFI to element szerszej współpracy Netii i PKL, w ramach której - na bazie zbudowanej na potrzeby projektu sieci światłowodowej, łączącej siedzibę PKL na Krupówkach z dolnymi stacjami kolei w Kuźnicach i pod Gubałówką - Netia świadczy usługi dostępu do Internetu (BDI), transmisji danych (MPLS) oraz usługi głosowe IP, z wykorzystaniem rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze obliczeniowej.

Źródło tekstu: Netia

Tagi: Netia
Komentarze
Zaloguj się
5. ~jeremy
0

2014-07-14 16:15:58

Ale netia ma ok. 13 mln punktów w Polsce i na świecie. Nazywa się to Netia FON wiem bo korzystałem

Odpowiedz

4. ~tkubon
0

2014-06-27 12:20:44

Te wszystkie hotspoty to jakaś ściema. Kosztuje to relatywnie dużo i daje niewiele w porównaniu do tego, że ceny pakietów internetowych są w bardzo przystępnych cenach. Niemcy jakoś masowo nie udostępniają darmowych hotspotów. Jedynie Telekom.de ma ich sporo, ale cena też spora i za to jakość działania gwarantowana

Odpowiedz

3. ~Adam M
0

2014-06-26 14:34:27

p.s. urządzenia ukryte są w lampach ulicznych i z nich biorą zasilanie, na tej fotce widać taka lampę na elewacji kamienicy:

Odpowiedz

2. ~Adam M
0

2014-06-26 14:29:31

Byłem ostatnio w Varazdin w Chorwacji (to ich dawna, średniowieczna stolica). Piękne zabytkowe miasto z mnóstwem turystów. I tam hotspoty WiFi obejmują całe miasto, gdzie się człowiek nie ruszy tam ma wifi. Bez limitów i bez cudowania jak u nas. Nikt tam nie musi prosić o łaskę odpowiednika naszego UKE. Zrobili to w MESH-u i nawet kabli nie musieli ciągnąć. Prędkość kilkanaście megabitów w obie strony.

Odpowiedz

1. Wiksa11
1

2014-06-26 13:19:24

Będzie można na szybkości wstawić "focię z rąsi" i na żywo pochwalić się na twarzoksiążce jakim jest się to fajnym i jak to dobrze odpocząć w naturze, z dala od zgiełku, technologii.

Odpowiedz