DAJ CYNK

BlackBerry rozważa przejście na Androida

12.06.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6501

Ważne 9

2

Jak donosi agencja Reuters, kanadyjski BlackBerry rozważa wyposażenie nadchodzących smartfonów firmy w system Android.

Jak donosi agencja Reuters, kanadyjski BlackBerry rozważa wyposażenie nadchodzących smartfonów firmy w system Android.

BlackBerry, który przed laty (jeszcze jako RIM) dominował na rynku smartfonów, teraz dzierży mniej, niż 1% światowego rynku smartfonów. Firma ogłosiła niedawno plany dotyczące przesunięcia środka ciężkości działalności BlackBerry ze sprzętu na oprogramowanie i systemy zarządzania urządzeniami. Jak nieoficjalnie dowiedział się Reuters, wejście na rynek smartfonów z Androidem ma być częścią tej strategii.

BlackBerry odmówił komentarza co do androidowych spekulacji, podkreślając jednak, że pozostaje zaangażowany w BlackBerry 10, platformę nie mającą konkurencji, gdy chodzi o bezpieczeństwo.

Od dłuższego czasu narzędzia Kanadyjczyków wychodzą jednak znacznie dalej, niż tylko do granic własnego, jeżynowego podwórka. Dostaniemy je również w wersji dla Androida, iOS czy systemów Microsoftu. Od lat da się też uruchamiać androidowe aplikacje na smartfonach i tabletach BlackBerry.

Wizja bezpieczniejszego, zmodyfikowanego przez BlackBerry Androida, szczególnie w połączeniu z wysoką jakością wykonania sprzętu Kanadyjczyków, jest bardzo intrygująca. Martwi jednak jednak określenie smartfonów z Androidem jako część strategii przesuwania się firmy w kierunku oprogramowania - czyżby BlackBerry sam nie wierzył w sukces tych telefonów?

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
74. ~Darek
0

2015-06-15 10:23:26

@71 , Mam takie same odczucia, choć nie z powodu tego jednego tutaj "wielbiciela" marki, ale z zupełnie innych powodów. Po części naświetlił je autor komentarza @52, z tym że trochę się zapędził w krytyce. Z początku merytoryczna wypowiedź zamieniła się z nastawiona na udowodnienie racji. Ciekawie, ale niepotrzebnie. A tak generalnie to czekam na rozwój platformy opartej na Linuksie. Na ten moment nic się nie dzieje, bo brak wsparcia finansowego, a trzy konkurujące platformy jej mają i to jest ich szczęście.

Odpowiedz

73. ~Technik
0

2015-06-14 21:31:44

#52 Ciekawe co piszesz. Właśnie skończyłem, konwersje biura w Genevie z platformy BB na iPhone. I nie jestem jedyna firmą która to robi. BB10 jest portem z Androida. Wiec nie za bardzo wiem, co miałoby w tematyce bezpieczeństwa zmienić "uoficjalnienie"/''tego faktu.Mogę podać naście powodów dla których urządzają Apple są nie do końca dopasowane do potrzeb korporacyjnych. Niemniej na dziś dzień jest to najlepsze rozwiazanie. Dlatego w oparciu o iPhone6 tworzy się Jedno z wiodących dla firm z rynków finansowych usług doradczych czy prawnych platform.

Odpowiedz

72. vonski
0

2015-06-14 12:24:21

@70: otwarty OS z dostępem do plików systemowych prosto z pudełka, bez kombinowań, nieograniczony zakres modyfikacji wizualnych, skinów itd. Mam zerowe doświadczenie w programowaniu (nie moja branża), ale radio samochodowe na WinCE nawet sam sobie zmodyfikowałem :) To oczywiście też nie był system idealny (ba, do ideału było mu bardzo daleko), ale uwielbiałem go za otwartość. A po zmianie Mobile na Phone zrobili z niego dokładnie coś odwrotnego.

Odpowiedz

71. ~
0

2015-06-13 17:38:31

Czytam te komentarze na Telepolis i z każdą minutą nabywam coraz większej pewności, że nic z Apple nigdy nie zawita do mojego domu. Jeden człowiek, a tak potrafi skutecznie zniechęcić do marki.

Odpowiedz

70. PLANET
0

2015-06-13 14:11:54

Hej vonski, z ciekawości - co dawał PPC czego nie daje Android? Pytam o tyle, bo przerabiałem PPC choć raczej powierzchownie, choć nie tak krótko : )

Odpowiedz

69. Angemona
0

2015-06-13 11:53:22

@67 Apple dostało ulgi podatkowe, bo zobowiązało się tworzyć miejsca pracy, prowadzić w danym kraju badania i inwestować w gospodarkę. Nie dotrzymał umowy, więc musi zwrócić różnicę prosta sprawa. Dla przykładu Nokia i Microsoft maja centra badawcze w Polsce, Samsung i LG mają fabryki. Apple nic takiego nie ma, więc mu się nie należą ulgi prosta rzecz. Ja nie rozumiem Twojej radości i zachwytu. Z czego niby się cieszysz? Z tego, że Apple umów nie dotrzymuje i wyłudza ulgi podatkowe? To nie są żadne chwyty żeby ich osłabić tylko tzw. podatek obrotowy, a duże obroty to duże podatki.

Odpowiedz

68. applefan_
0

2015-06-13 10:32:48

@65 nie pierwszy raz biznes z łatwością pokonał niedouczonego ustawodawcę, który daje możliwości unikania opodatkowania z czego korzystają chyba wszyscy wielcy: Apple, Google, MS, Sony, McD itd itd. Jak chcesz to płać wszystkie podatki, rezygnuj z ulg itd - Twój wybór, masz takie prawo jak CI którzy z nich korzystają i unikają opodatkowania. Z drugiej strony to żenujące żeby się chwytać jakich rzeczy w nadziei na osłabienie Apple, który pod koniec tego roku dzięki swoim genialnym produktom zwiększy dystans do konkurencji, który już w tej chwili jest nie do nadrobienia ale teraz Apple zniknie im nawet z horyzontu.

Odpowiedz

67. applefan_
0

2015-06-13 10:27:53

@64 ad.1 ile modeli ma teraz Nokia? Mimo mnogości modeli i wersji (w której oprócz klientów pogubiła się sama Nokia co jakiś czas to wszystko przenumerowując i tworząc tzw klasy produktów jak w średniowieczu) została pokonana przez jeden model iPhona z którego tak wszyscy od początku drwili. W tej chwili Apple jest największą firmą na świecie pod względem kapitalizacji i wielu innych parametrów, a tych co się z niego śmiali już nie ma lub za chwilę nie będzie. ad.2 w iphonie nie chodzi kompletnie o prestiż, to konkurencja o niego walczy sprzedając na starcie drożej topowe urządzenia jak Apple. Chodzi o działanie i ekosystem Za tym głosują klienci portfelami.

Odpowiedz

66. vonski
0

2015-06-13 10:23:58

@63: ja jestem rozpieszczony Windows Mobile z czasów pierwszych PocketPC, a nie Androidem :-) Android daje niestety tylko małą namiastkę jego możliwości...

Odpowiedz

65. Angemona
0

2015-06-13 09:25:31

Applefan a może wypowiesz się na temat przekrętów podatkowych Apple. Trochę im tych mld ubędzie jak zapłacą zaległe podatki w Europie. Modle się tylko żeby TTIP podobnie jak ACTA nie weszło w życie, bo ta zachłanna firma zacznie się panoszyć po starym kontynencie i patentować prostokąty z okrągłymi rogami, radio, a może nawet jabłka, które zapewne również przed matką naturą wymyślili.

Odpowiedz

64. ~mk
0

2015-06-13 08:24:41

applefan, nie pchaj się w porównywanie marek tak różnych jak Apple i Nokia bo nie wyjdzie ci to na zdrowie. Nokia w czasach swojej świetności miała tyle modeli telefonów, że Apple do końca swojej kariery nie wyprodukuje nawet połowy z tego. Po drugie, dzisiaj sprzęt Apple może mieć byle dzieciak z podstawówki i gdzie tu prestiż? Nokia miała w swojej ofercie drogie, "poważne" modele przeznaczone dla biznesu a nie dla zabawy. Inaczej niż Apple, którego telefony są przeznaczone do wszystkiego czyli...nijakie.

Odpowiedz

63. YogS
0

2015-06-12 21:37:37

@58Jesteś zbyt rozpieszczony bajerami z andka które w większości zjadają baterię i robią więcej problemów niż pożytku :) Kurde to jest sprzęt do działania a nie tuningowania wizualnie, tym się właśnie różni od androida że daje ci podstawowe możliwości personalizacji wizualnej, ale system jest zbudowany w kierunku efektywności pracy na nim.

Odpowiedz