DAJ CYNK

Bardzo dobre wyniki Aster Cable i wejście w telefonię

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 508

Operator telewizji kablowej może pochwalić się rentownością na poziomie 20% i wcale nie zamierza spocząć na laurach.

Operator telewizji kablowej może pochwalić się rentownością na poziomie 20% i wcale nie zamierza spocząć na laurach.

W pierwszym półroczu przychody Aster City Cable (ACC) wyniosły blisko 96 mln zł, a zysk netto 20,9 mln. Wyniki poprawiły się więc odpowiednio o 14% i 5% w stosunku do pierwszego półrocza 2003.

Na dynamikę sprzedaży wpływa przede wszystkim usługa dostępu do Internetu oraz innowacyjna telewizja cyfrowa. Jeszcze szybciej rośnie zysk spółki na działalności operacyjnej. Do końca czerwca ACC wykazał jego wzrost o prawie 60% do 30,6 mln zł. Nieznacznie mniejsza jest dynamika zysku EBIDTA, który po 6 miesiącach wynosił 41,3 mln zł (wzrost o 39%).

Operator, który dziś zarabia głównie na dostarczaniu sygnału telewizji kablowej i internetu, będzie starał się zdywersyfikować źródła przychodów. Obecnie szybko poszerza ofertę programową w telewizji cyfrowej, a niedługo zaproponuje swoim abonentom usługi telefonii stacjonarnej. Kablówka już teraz promuje ofertę zintegrowaną zawierającą usługi głosowe, ale świadczy je należący do Netii El-Net. ACC planuje prawdopodobnie świadczenie usług telefonicznych na własny rachunek. A to nie koniec planów. Wprowadzenie usług typu wideo na żądanie, nowych usług Premium oraz rozszerzenie usług opartych na telewizji cyfrowej planowane jest już w 2005 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu