DAJ CYNK

Aster przejął spółkę GH NET

27.10.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 39

Ważne 0

0

Aster kupił 100% udziałów w spółce GH NET, jednym z największych małopolskich dostawców Internetu.

Aster kupił 100% udziałów w spółce GH NET, jednym z największych małopolskich dostawców Internetu.

GH NET świadczy głównie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu i obecnie spółka obsługuje 16 tys. abonentów - głównie na terenie Krakowa, ale także, w mniejszym stopniu, Radomia. Obok usług dla klientów indywidualnych, spółka oferuje także rozwiązania dla klientów biznesowych - dostępu do Internetu, usługi głosowe oraz transmisji danych i kolokacji. W zasięgu sieci GH NET znajduje się około 50 tysięcy gospodarstw domowych.

Zakup GH NET to kolejna transakcja Aster zrealizowana w tym roku. W lipcu Aster nabył 100 % udziałów w spółce Mediatel 4B świadczącej usługi dla rynku biznesowego: głosowe, dostępu do Internetu, transmisji danych, kolokacji oraz szereg usług dodanych (efax, telekonferencje) dla klientów instytucjonalnych na terenie całego kraju. ASTER nie wyklucza w najbliższym czasie kolejnych przejęć - zarówno na rynku konsumenckim, jak i biznesowym.

Operator nie wyklucza dalszych zakupów.
Jeśli pojawi się okazja do zakupu operatora uzupełniającego naszą ofertę terytorialnie, bądź też produktowo, to na pewno ją rozważymy. Konsolidacja na rynku kablowym jest bardzo potrzebna. Na rynku zachodnim działa maksymalnie kilku operatorów, tymczasem w Polsce funkcjonuje kilkuset operatorów, obsługujących blisko 5 milionów klientów. Konsolidacja zmniejsza koszty działania i ułatwia negocjacje z nadawcami telewizyjnymi - tłumaczy Joanna Pasynkiewicz.

Aster działa w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze jak również ich okolicach. Na koniec września operator świadczył usługi dla 380 tys. abonentów telewizji analogowej, ok. 96.tys. abonentów telewizji cyfrowej, 177 tys. abonentów internetu, ponad 70 tys. abonentów telefonii stacjonarnej oraz ponad 66 tys. abonentów telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: Aster

Komentarze
Zaloguj się