DAJ CYNK

[Aktualizacja II] Plus i Premium Mobile mają zgodę UKE na wyższe opłaty roamingowe

11.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 19596

Ważne 17

7

Jak informuje dziennik.pl, Polkomtel i Premium Mobile dostali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.



Jak informuje dziennik.pl, Polkomtel i Premium Mobile dostali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.

Polkomtel i Premium Mobile byli jednymi z kilku operatorów, którzy zwrócili się do UKE w sprawie przywrócenia stawek roamingowych. Premium Mobile działa na zasięgu sieci Plus.

Zobacz: Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

Z ustaleń Dziennika wynika, że obaj operatorzy otrzymali zgodę na zastosowanie dodatkowych dopłat do aktualnie obowiązujących stawek roamingowych.

Jak na razie zarówno UKE, jak i operatorzy nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają tym informacjom.

[Aktualizacji 12.10.2017 godz. 14:17]

Otrzymaliśmy właśnie informację w sprawie od przedstawiciela firmy Polkomtel, operatora sieci Plus: Nawiązując do medialnych doniesień, Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu Decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach jak dotychczas.

Aktualizacja II

Z informacji jakie uzyskaliśmy od UKE wynika, że obaj operatorzy mogą stosować dopłaty do stawek roamingowych.

Z analizy UKE wynika, że Plus i Premium Mobile poniosły znaczące straty ze względu na wprowadzenie RLAH od 15 czerwca. UKE zezwoliło im na wprowadzenie dopłat na okres 12 miesięcy. Jeśli operator podjął decyzję o pobieraniu dodatkowych opłat w okresie kolejnych 12 miesięcy musi mieć na uwadze, aby wysokość przychodów z osiąganych dopłat nie przekroczyła wysokości wykazanej przez operatora, zweryfikowanej przez Prezesa UKE i wykazanej w decyzji wysokości marży. Wszelkie działania w ramach wydanej zgody będą monitorowane przez UKE, a także KE. Jeżeli wykażemy, że marża będzie za wysoka, na operatora może zostać nałożona kara.

Źródło tekstu: dziennik.pl, Polkomtel

Komentarze
Zaloguj się
194. ~nikt
0

2018-03-30 08:52:36

Dopłaty w Plusie będą od 20 czerwca.

Odpowiedz

193. ~nick''''t
0

2017-10-27 06:50:59

@191 - No proszę :) Dwa pytania: jaki operator? Czy Mama siedzi cały czas przez ostatnie 4 miesiące poza granicami RP? Dzięki

Odpowiedz

192. ~Janusz
0

2017-10-24 18:40:12

Plus niby zgodę ma, ale z góry zastrzega, że nic zmieniać nie będzie. Nie ma więc co liczyć na opłaty. Czyli status quo zostanie zachowane - imho, bardzo dobrze.

Odpowiedz

191. owsiaklg
0

2017-10-20 23:39:56

Dziś mojej matuli przyszło

Odpowiedz

190. ~pabloki
0

2017-10-19 14:00:07

189 pokazałeś więc urbi et orbi że nie wiesz o co chodzi z tymi dopłatami a negujesz to co ja pisze nt dopłat. zasłaniasz sie regulaminami itp. nie mirroruj bo w tym wypadku to TY sie ośmieszasz. a propos ustnych decyzji ... skoro uke sie nie pochwalił więc uznałem że na razie nie ma formalnej w pełni decyzji . w tamtym czasie tak mogłem sadzić bo żaden z podmiotów sie nie chwalił . polkomtela rozumiem ale uke ? widzę że nie rozumiesz o co chodzi z tymi strefami albo udajesz głupa ( czyli jak zwykle) . nie rozumiesz pytania dlaczego stacjonarna komórka nie ma roamingu to i nie zrozumiesz dlaczego komórkowy internet domowy jest też bez roamingu. ja nic na to nie poradzę. tu pomoze tylko specjalista .

Odpowiedz

189. wlo
0

2017-10-19 09:09:21

188 - ja nie wiem. Ja czekam na regulaminy, cenniki, decyzje... Ty natomiast wiesz wszystko zanim zostanie to ogłoszone... Ustne decyzje... To zdaje się Twoja teoria? Śmieszna tak jak Ty śmieszny jesteś ;-)A jak będą wyglądać dopłaty zobaczymy kiedy je wprowadzą.Za dużo myślisz - mówiłem Ci to już wiele razy. To co Tobie się wydaje, jest tylko Twoim wyobrażeniem. Zamiast mówić mi co miałem na myśli, słuchaj co się do Ciebie mówi - bo jednak ja wiem lepiej co miałem na myśli ;-)Teraz coś o strefach mówisz... Tyle, ze ja nie mówiłem o usłudze typu stacjonarna komórka ;-)

Odpowiedz

188. ~pabloki
0

2017-10-18 22:42:36

186 klient też a korzyści .nie ośmieszaj sie bo obracasz kota ogonem.187 tak? śmieszny jesteś . gdzie operatorzy stosują taryfy bez roamingu. zwróć uwagę ze taryfy bez roamingu w orange to specjalne taryfy raczej do domowego korzystania . ludzie widza co piszesz i jak sie ośmieszasz. żadnych argumentów.tu w poście #70 piszezz"A po co nowa taryfa? No jest bez roamingu w cenniku. Jeśli Tobie to nic nie mówi... Poczekaj z kwartał. Będzie wiadomo o co chodziło operatorom ;-)" dla mnie to wieszczenie zabrania roamingu w taryfach. nic takiego sie nie stało . nie dociera to do Ciebie?tradycyjnie jak nie masz argumentów obracasz wszystko w żart i uciekasz od jasnych odpowiedzi.dalej nie napisałeś jak wg Cb te dopłaty miały by wyglądać. dlaczego podniosłeś ten temat skoro teraz nie chcesz napisać na zasadzie wiem ale nie powiem.coz napisąłes tersciewego w 186? kolejny klepinięty post .co napisałes treściwego w 187 ? tyle że wróżyłeś opcje taryf bez roamingu? trudno zrozumieć ze operator ma taryfy do korzystania domowego? a dlaczego taryfy stacjonarne po sieci komorkowej działają tylko w wybranej strefie i nie mają roamingu ? przecież to stacjonarne mobilne. zrozum operator oferuje różne usługi i to czy jest w nich roaming zależy od przeznaczenia oferty. naprawdę , podaj co rozumiesz przez te dopłaty bo piszezz że wiesz. nie kompromituje sie . chociaz robisz to tu stale to chyba już bez rożnicy .

Odpowiedz

187. wlo
0

2017-10-18 22:03:41

A co do taryf bez abonamentu... Coś podobnego mówiłem?Mówiłem, że to jedna z możliwych opcji. Nie przesądzałem, że konkretni operatorzy ją zastosują. A że stosują, to widać.Ty powiesz... po co komu w domowym internecie roaming - tak jak w przypadku taryfy, która jest w planie - po co komu taka słaba taryfa? No na kablu po nic, ale w mobilnym?Śmieszkujesz...

Odpowiedz

186. wlo
0

2017-10-18 22:01:23

185 - no oczywiście. W wyższego abonamentu korzyści ma przede wszystkim operator ;-)

Odpowiedz

185. ~pabloki
0

2017-10-18 21:21:20

184 odnosisz sie do jednej taryfy która jest nie opłacalna , nawet usunięto ją ze strony. trochę to głupie. we wszystkich taryfach plus reklamuje roaming UE. no w tej najtańszej płatny jest w cennima podstwowego roaming ale chyba tylko idiota by wziął tą taryfę na 24 mce. straciłęś chyba argumenty . każdy inteligentny czytelnik wie że link ze 181 umieściłem po to by uwiarygodnić to że w każdej taryie zwiększono pakiet a najtansza... coz ona jest do pokazania korzyści z wyższego abonamentu lub sprzedaniu klientowi mixa. w konwersji za 29 nie można podwoić GB bo wyszło by więcej niż w tayfie 49,99. to by było złe ekonomicznie. jak widzisz nie śmieszkuję . odszukałem Twoje wypowiedzi o stosowaniu taryf bez romingu - jak widzisz nie wyszło. niewidzialna reka rynku działa.co do dopłat to przedstawiłem swoje stanowisko . Ty natomiast napisałeś jedynie "Te dopłaty całkiem inaczej się liczy akurat". podaj jak liczy sie te dopłaty przeciez tak bardzo znasz to prawo co to reguluje. , ciągle sie tym chwalisz.wypowiedz sie na ten temat bo takie ściemnianie wiem ale nie powiem jest trochę śmieszne skoro poruszasz ten temat.

Odpowiedz

184. wlo
0

2017-10-18 18:21:49

181 - jakby Ci się chciało (a na pewno masz t o w d... jeśli nie wiesz) - w planie taryfowym jaki pokazujesz jest jeszcze niższa taryfa - tam jest podstawowy pakiet i nie jest on podwojony. O tym mówię ;-)Ty, jeśli Ci na rzeczowej dyskusji nie zależy - możesz śmieszkować...Te dopłaty całkiem inaczej się liczy akurat ;-)

Odpowiedz

183. ~pabloki
0

2017-10-18 17:06:35

180 na rachunku pojawi sie pozycja połaczenie w roamingu z określeniem liczby minut wychodzacych i przychodzacych w roamingu ale powinny tam być same zera . chyba ze enigmatycznie piszesz o samym pojawieniu sie pozycji "połaczenia w roamingu"ale nic nie naliczono. jeśli inaczej reklamacja.

Odpowiedz

182. ~nick''''t
0

2017-10-18 16:57:20

@180 - zweryfikuj to z operatorem, ponieważ opłaty związane z FUP mogłyby być NAJWCZEŚNIEJ naliczane po 15 października (4 miesiące od wprowadzenia RLATH), bo okresem przeliczenia jest właśnie pełne 4 miesiące. Zatem nie ma możliwości, żebyś na bieżącej fakturze miał opłaty wynikające właśnie z FUP. Jakby telefon połączył się na terenie Niemiec za pośrednictwem operatora satelitarnego (tak - tak może się przytrafić) to też miałbyś na fakturze "Połączenia w roamingu".Dodam jeszcze, że Niemcy graniczą z Luksemburgiem i Szwajcarią, które w strefie Euro również nie są. Jeśli połączyło Cię z którymś z operatorów tych krajów - również pojawi się na fakturze "Połączenia w roamingu".

Odpowiedz

181. ~pabloki
0

2017-10-18 16:45:35

wlo ja wiem ze podwyzki nie sa mozliwe na jutro. plus powiększył pakiety NIE tylko w najwyzszych taryfach albo mamy inny internet bo w moim internecie wszystkie sa powiekszone i z telefonem i bez . taryfy bez roamingu? orange w niektorych nie ma i tylko dla nowych ale to sa usługi rabatowe lub duzy pakiet typowo domowy. strasznie kompensujesz rzeczywistosc piszac ze roamingu mialo by nie byc. sam twierdziłes ze plus zaczie wprowadzac taryfy bez roamingu . tak sie nie stało ale wszystko przed nami. nie nie drogi wlo. nie mozna juz wprowadzic ani podwyzek ani taryf bez roamingu. vide przyklad taryfa ja+na karte I.o dopłaty plus wystapił by miec furtke do naliczania dopłat od poczatku pobytu w roamingu celem zmniejszenia strat . te dopłaty sa w wysokosci doplat po fup. czego nie rozumiesz? napisz do Róży Marii Barbary Grafinii von Thun und Hohenstein. powinna pomóc.mija 6 dni i nie ma decyzji UKE dla pozostałych.poczekam jeszcze z 30 dni. prawdopodobne jest ze plus naliczenia zrobi przed wakacjami np od 15.06 .2018 ale jesli inni ... własciwie mvno sie nie liczą... zostaje play zacznie naliczać dopłaty gdyby uzuskali pozostali decyzję o możliwości dopłat... własciwie rynek jest tak ciężki że nie widze możliwości stosowania dopłat . na razie widze działanie asekuracyjne ze str plusa . wszytsko zależy od ksztaltu bazy sprzed 12-24 mcy w okresie maj -wrzesien. wyliczenia kosztów ewentualnych strat w bazie . te dane ma tylko plus.

Odpowiedz