DAJ CYNK

[Aktualizacja II] Plus i Premium Mobile mają zgodę UKE na wyższe opłaty roamingowe

11.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 20327

Ważne 17

7

Jak informuje dziennik.pl, Polkomtel i Premium Mobile dostali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.Jak informuje dziennik.pl, Polkomtel i Premium Mobile dostali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.

Polkomtel i Premium Mobile byli jednymi z kilku operatorów, którzy zwrócili się do UKE w sprawie przywrócenia stawek roamingowych. Premium Mobile działa na zasięgu sieci Plus.

Zobacz: Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

Z ustaleń Dziennika wynika, że obaj operatorzy otrzymali zgodę na zastosowanie dodatkowych dopłat do aktualnie obowiązujących stawek roamingowych.

Jak na razie zarówno UKE, jak i operatorzy nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają tym informacjom.

[Aktualizacji 12.10.2017 godz. 14:17]

Otrzymaliśmy właśnie informację w sprawie od przedstawiciela firmy Polkomtel, operatora sieci Plus: Nawiązując do medialnych doniesień, Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu Decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach jak dotychczas.

Aktualizacja II

Z informacji jakie uzyskaliśmy od UKE wynika, że obaj operatorzy mogą stosować dopłaty do stawek roamingowych.

Z analizy UKE wynika, że Plus i Premium Mobile poniosły znaczące straty ze względu na wprowadzenie RLAH od 15 czerwca. UKE zezwoliło im na wprowadzenie dopłat na okres 12 miesięcy. Jeśli operator podjął decyzję o pobieraniu dodatkowych opłat w okresie kolejnych 12 miesięcy musi mieć na uwadze, aby wysokość przychodów z osiąganych dopłat nie przekroczyła wysokości wykazanej przez operatora, zweryfikowanej przez Prezesa UKE i wykazanej w decyzji wysokości marży. Wszelkie działania w ramach wydanej zgody będą monitorowane przez UKE, a także KE. Jeżeli wykażemy, że marża będzie za wysoka, na operatora może zostać nałożona kara.

Źródło tekstu: dziennik.pl, Polkomtel

Komentarze
Zaloguj się