DAJ CYNK

200 tys. aplikacji dla Androida

28.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3539

Ważne 0

0

W ciągu kilku najbliższych dni liczba aplikacji dostępnych w Android Market przekroczy 200 tysięcy sztuk. Wśród platform mobilnych prym wiedzie jednak iOS, ale system od Google'a zaczyna deptać mu po piętach.

W ciągu kilku najbliższych dni liczba aplikacji dostępnych w Android Market przekroczy 200 tysięcy sztuk. Wśród platform mobilnych prym wiedzie jednak iOS, ale system od Google'a zaczyna deptać mu po piętach.

W sklepie z aplikacjami na Androida dziennie pojawia się ponad 800 programów.

Dla porównania - w App Store obecnie jest ponad 300 tys. aplikacji, a w Windows Phone Marketplace jedynie 5 tys.

Źródło tekstu: Electronista, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~Bucz
0

2011-01-25 15:01:16

@Pest: moze za jakis czas pojawi sie klatkowanie w SGS, ale wtedy beda juz maszynki na procku Tegra 2, ktore uciagna jeszcze lepsze gierki. A na iPhone plynosc bedzie kosztem gorzej grafiki. I nawet jak Jobs zdazy na czas wypuscic cos nowego (teraz, jak ma porzadna konkurencje, musi sie z tym bardziej spieszyc niz kiedys) to cena bedzie powalajaca.

Odpowiedz

23. ~Nerd911
0

2011-01-12 18:39:42

Pest porównaj sobie bebechy iphone''ów i fonów z andkiem rain86 czepiasz się, że przeportowane z iphone''a, a ile gier jest przeportowanych z DS''a na iphone''a? chociażby GTA CW, które i tak w porówniu z tym DSowym wypada słab :P

Odpowiedz

22. kwistas
0

2010-12-29 19:14:57

Ludzie, przecież iOS jest tylko na jednym telefonie, a na Androidzie masz już dziesiątki telefonów od 400 do 2500zł. Co tutaj porównywać jak używaliście telefonu z Androidem za 2000zł to spokojnie dorównuje jakością iOS i jest o wiele tańszy.

Odpowiedz

21. ~Pest
0

2010-12-29 16:12:24

@16 - piszesz bajki. Raz - choćby telefonów z androidem było 10 razy więcej to i tak 10 razy więcej aplikacji będzie kupionych przez użytkowników iOS. Dlaczego? Bo Android to głównie telefony słabe i słabsze (przez co odpalą mniej ciekawszych gier) w porównaniu do iProduktów. Ludzie dostają je za złotówkę w abonamencie i na kartę a większość użytkowników i tak pobiera wszystkie gry i programy z warezów. Spora część nawet nie ma pojęcia co to market a inni zapytani na ulicy **** Android rozdziawiliby usta. Poza tym za oceanem - i to właściwie przesądza wiele spraw jest zdecydowanie więcej iPhone''ów niż Androidów. Dwa - wydajność SGS może i jest lepsza w Benchmarkach ale założę się, że za jakiś czas nowe gry od Gameloftu będą perfekcyjnie chodziły na iP4 podczas gdy na SGS pojawi się już klatkowanie. Głupi iPod Touch 2g sprzed paru lat uciągnie bez problemu całe zaplecze tytułów na dzisiejsze androidy za 1.5k.

Odpowiedz

20. ~r
0

2010-12-29 16:05:01

#wlo: no i co, zatkało kakało? Już szkolny kalkulator możesz wyrzucić. A przepraszam, ty tylko nokii używasz. To może zostaw. Bo nie mam pojęcia czy w ovistore takie cuda na kijku są. Śmiem wątpić.

Odpowiedz

19. ~r
0

2010-12-29 16:00:22

a ja jak miałem 6270 to znalazłem w ovistore kilkanaście/kilkadziesiąt kompatybilnych aplikacji. Takich co mi się spodobały były chyba ze dwie. No i jeszcze jedną spoza ovistora zainstalowałem. A ileż było uciechy z łamaniem certyfikatów. Szcęśliwie puściłem na allegro tą padaczkę. Jedyne co miała ok to aparat foto. Niby tylko 5 megsów ale nawet ujdzie.

Odpowiedz

18. Ringu
0

2010-12-29 13:44:48

@18 - ok. 28 tysięcy aplikacji w Ovi Store w X 2010.

Odpowiedz

17. ~aaaaaaaaaaaaa
0

2010-12-29 13:02:58

a jak wygląda na chwilę obecną Market Nokii? Ile aplikacji?

Odpowiedz

16. ~aix
0

2010-12-29 12:50:48

Gry na Androida, te o najwyższych wymaganiach dopiero się pojawiają. Jednak ich przyrost jest geometryczny, tzn coraz szybszy. Deweloperzy zauważyli, że Samsung Galaxy S jest wydajniejszy od Iphona 4 i dlatego tworzenie gier jest bardziej przyszłościowe. Dodatkowo większa liczba telefonów z Androidem daje większe szanse na sprzedaż i zarobek.

Odpowiedz

15. ~abc
0

2010-12-29 12:16:01

uzytkowalem telefonu z androidem i ios i na podstawie swojego doswiadczenia moge powiedziec ze android na pewno jest bardziej elastyczny, bardziej rozpowszechniony i tanszy, natomiast aplikacje na ios są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o jakość i pomyslowosc dlatego sie moze troche bardziej cenia.. Uwazam ze lepiej dolozyc te pare groszy i byc bardziej zadowlonym..

Odpowiedz

14. vonski
0

2010-12-29 11:08:41

Używam i Androida i iOS i subiektywnie powiem, że ogólny poziom aplikacji, a w szczególności zaawansowanych gier 3D, jest w AppStore na dużo wyższym poziomie niż w Android Market.

Odpowiedz

0

2010-12-29 10:21:19

wiekszosc aplikacji w Android Market to szajs... na App store bylo 100x lepiej. Zaluje,ze zamienilem 3gs na androida :/ To byl blad.

Odpowiedz

12. ~pazdzioch
0

2010-12-29 08:58:39

Im dłużej używam tego marketu tym bardziej mi się wydaje, że 95% aplikacji i 99% gier to, że tak powiem syf i padaka. Szczerze mowiąc to jestem zawiedzny bardzo tym co jest w tym markecie, żałuję, że zamienilem iphona 3G na androida, chyba czas sie przeprosic z iphonem :)

Odpowiedz

11. ~rain86
0

2010-12-29 07:50:55

@9 zapomniałeś dodać, że Gameloft wydał 10 portów z iOsa na androida...Dungeon defenders jest dobre, tak samo jak infinity blade, którego na andku brakuje, czy też takich tytułów jak rage hd, fifa 11, real racing 2, gta chinatown wars, mirrors edge i wielu wielu innych...więc co do kwestii gier andek jak już wcześniej ktoś tu wspominał ma jeszcze sporo co nie zmienia faktu, że android oprócz iOS może się poszczycić największą liczbą świeżych tytułów (nie liczę tu emulatorów)

Odpowiedz

10. ~
1

2010-12-29 00:58:29

"A jest jakis porzadny kalkulator z mozliwoscia programowania chocby prostych regul?" -- pewnie ze są, chocby HandyCalc albo naukowy RealCalc.

Odpowiedz