DAJ CYNK

Użytkownicy iPhone'ów będą mogli wyłączyć funkcję ograniczającą szybkość procesora

msnet

Sprzęt

Tim Cook zapowiedział, że wkrótce użytkownicy iPhone'ów 6 i nowszych otrzymają aktualizację, która pozwoli wyłączyć funkcję spowalniającą procesor.Tim Cook zapowiedział, że wkrótce użytkownicy iPhone'ów 6 i nowszych otrzymają aktualizację, która pozwoli wyłączyć funkcję spowalniającą procesor.

Wszystko zaczęło się od odkrycia, że iPhone'y ze starzejącymi się akumulatorami mają zauważalnie niższą wydajność. Apple wyjaśnił, że stało się to za sprawą aktualizacji systemu iOS, która ograniczyła maksymalną prędkość procesora w iPhone'ach 6, 6s i SE w przypadkach, gdy ich "baterie" nie będą w stanie zaspokoić wymagań energetycznych tych urządzeń z powodu zużycia. Spowodowało to skierowanie sprawy do sądów.

Firma Apple przeprosiła za swoje działania i obniżyła ceny nowych akumulatorów do smartfonów, których dotyczy problem. Obiecano też pojawienie się aktualizacji systemu iOS, która pozwoli użytkownikom monitorować stan "baterii" w ich urządzeniach. Dodatkowo, o czym powiedział szef Apple'a w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej ABCNews, właściciele iPhone'ów będą mogli wyłączyć system zarządzania energią, który ogranicza szybkość procesora.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ABCNews, wł