DAJ CYNK

TP-Link TL-MR3620 - router z obsługą modemów LTE

orson_dzi

Sprzęt

Modemy LTE nie zawsze radzą sobie z zaopatrzeniem całego domu w stabilny sygnał sieci. W takich sytuacjach sprawdzi się dodatkowy router.Modemy LTE nie zawsze radzą sobie z zaopatrzeniem całego domu w stabilny sygnał sieci. W takich sytuacjach sprawdzi się dodatkowy router.

Za zasięg routera TP-Link TL-MR3620 odpowiedzialne są trzy anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość Wi-Fi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane dwa razy szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej.

Router ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenia możemy używać z dwoma typami sieci. Jeśli zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5 GHz (ac/n/a) o prędkości do 867 Mb/s oraz w paśmie 2,4 GHz (b/g/n) o prędkości do 450Mb/s.

Konfigurację routera można przeprowadzić przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie - za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów internetowych, a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci Wi-Fi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.

TP-Link TL-MR3620 jest dostępny w sprzedaży w cenie 199 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TP-Link; wł