DAJ CYNK

Tablety Lenovo Yoga na polskim rynku

13.11.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11

Ważne 5

1

Firma Lenovo wprowadziła na polski rynek tablet Yoga, który może działać na baterii do 18 godzin. Dostępne są modele 8-calowe i 10-calowe.

Firma Lenovo wprowadziła na polski rynek tablet Yoga, który może działać na baterii do 18 godzin. Dostępne są modele 8-calowe i 10-calowe.

Projektanci i inżynierowie Lenovo zidentyfikowali trzy główne problemy użytkowników tabletów: zmęczenie wskutek trzymania i używania tabletu, brak podpórki do postawienia tabletu oraz niewystarczający kąt widzenia tabletu gdy sprzęt jest położony na płaskiej powierzchni, np. na stole.

W Trybie Trzymaj w dłoni (hold) specjalny uchwyt ułatwia trzymanie tabletu w dłoni i zapewnia łatwiejszą obsługę w przypadkach, gdy inne tablety wymagają użycia obu rąk. Tryb Trzymaj w dłoni nawiązuje do sposobu czytania czasopism, dzięki czemu ułatwia lekturę ulubionych tekstów, korzystanie z serwisów społecznościowych i przeglądanie stron internetowych.W celu ustawienia tabletu Yoga w Trybie Postaw (stand) wystarczy obrócić boczny uchwyt o 90 stopni. Powoduje to wysunięcie podstawki umożliwiającej postawienie tabletu na biurku czy stole. Użytkownicy mogą wygodnie dobrać odpowiedni kąt widzenia w zakresie od 110 do 135 stopni. Tryb Postaw ułatwia wygodne oglądanie filmów, prowadzenie rozmów wideo oraz korzystanie z dziesięciopunktowego ekranu wielodotykowego bez używania dodatkowych akcesoriów.

Nowe modele Yoga można też ustawić w Trybie Połóż (tilt), który ułatwia bezpośrednie pisanie na tablecie, korzystanie z gier lub przeglądanie stron internetowych pod wygodniejszym kątem. Korzystanie z multimediów i różnych trybów tabletu ułatwia oprogramowanie, które automatycznie proponuje najczęściej używane aplikacje w Trybach Trzymaj w dłoni i Postaw .

Konstrukcja tabletu Yoga uwzględniająca różne tryby działania zapewnia nie tylko większą użyteczność, ale też długi czas pracy na baterii, bo aż do 18 godzin. Cylindryczny uchwyt mieści wydajne, podwójne baterie, które zazwyczaj stosowane są w laptopach, a nie w tabletach. Za pośrednictwem złącza USB OTG tablet Yoga może nawet ładować inne urządzenia, takie jak smartfony. Modele 10- i 8-calowy o pojemności 16 GB lub 32 GB w wersji Wi-Fi wyposażone są w czterordzeniowy procesor MT8125, a modele 3G w czterordzeniowy procesor MT8389. Urządzenia pracują pod kontrolą systemu Android 4.2. Za jakość dźwięku odpowiada technologia Dolby i przednie głośniki tabletu.Tablety Yog są bardzo mobilne dzięki znikomej wadze: model 10-calowy ma masę 610 g, a model 8-calowy - 390 g. Urządzenia posiadają wyświetlacze HD 1280 x 800, tylną kamerę 5 MP z autofokusem oraz dodatkową kamerę przednią, gniazdo kart microSD umożliwiające rozbudowę pamięci do łącznie 64 GB, łączność Wi-Fi i opcjonalnie 3G, oraz złącze microUSB. Do modelu 10-calowego Lenovo oferuje opcjonalną klawiaturę Bluetooth. Działa ona też jako osłona, która wybudza tablet po zdjęciu oraz wprowadza w stan uśpienia po jej założeniu. Lenovo oferuje użytkownikom tabletu Yoga różne usługi, w tym przedłużenia i rozszerzenia gwarancji oraz pomoc techniczną klasy premium.

Sugerowane ceny producenta za model 8-calowy zaczynają się od 1099 zł; model 10-calowy można nabyć od 1199 zł.

<: F1509 :>


Źródło tekstu: Lenovo

Tagi: lenovo
Komentarze
Zaloguj się