DAJ CYNK

Sony sprzeda dział smartfonów?

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6401

Szykują się wielkie zmiany w japońskim Sony. Prezes firmy, Kazuo Hirai rozważa wszytkie scenariusze, w tym nawet sprzedaż działu Sony Mobile Communications odpowiedzialnego za produkcję smartfonów.

Szykują się wielkie zmiany w japońskim Sony. Prezes firmy, Kazuo Hirai rozważa wszystkie scenariusze, w tym nawet sprzedaż działu Sony Mobile Communications odpowiedzialnego za produkcję smartfonów.

Jak donosi Reuters, oprócz działu smartfonów, możliwa jest sprzedaż działu produkującego telewizory lub wejście w spółki joint ventures z innymi firmami. W wypowiedziach cytowanych przez agencję Reuters czytamy, że żaden biznes nie jest wieczny, a choć nie ma jeszcze oferty na stole, to każdy segment firmy musi teraz przyjąć do wiadomości, że Sony może zakończyć działalność.

W zeszłym roku Sony pozbył się działu Vaio dostarczającego komputery i wydzielił segment odpowiedzialny za telewizory. Głównie za sprawą strat działu Mobile Communications, firma w ciągu roku sześciokrotnie obniżała swoje prognozy, ostatecznie zapowiadając 1,9 mld dolarów straty netto za rok finansowy kończący się w marcu. Olbrzymie straty są powodem zawieszenia po raz pierwszy wypłaty dywidend dla udziałowców.

Warto przy tym pamiętać, że wynik ten byłby jeszcze słabszy, gdyby nie prężnie funkcjonujące działy odpowiedzialne za konsole PlayStation i gry na nie, produkcję aparatów fotograficznych i matryc czy dostarczający cyklicznie duże wpływy segment produkcji filmowych.

Zobacz: Sony: Będzie mniej modeli smartfonów i telewizorów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu