DAJ CYNK

Słuchawki z funkcją pomiaru tętna

19.08.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2608

Ważne 1

2

Firmy Intel i SMS Audio LLC, produkująca słuchawki i akcesoria klasy premium, poinformowały o współpracy, mającej na celu stworzenie słuchawek dostarczających inteligentne rozwiązania treningowe sportowcom.

Firmy Intel i SMS Audio LLC, produkująca słuchawki i akcesoria klasy premium, stworzona przez Curtisa Jacksona, czyli rapera 50 Centa, poinformowały o współpracy, mającej na celu stworzenie słuchawek dostarczających inteligentne rozwiązania treningowe sportowcom.

Douszne słuchawki SMS Audio BioSport będą miały wbudowane czujniki biometryczne, pozwalające na pomiar tętna, dzięki czemu sportowcy będą w stanie w wygodny sposób gromadzić dane o swych ćwiczeniach.

Firma opatentowała konstrukcję mocowania w uchu, zapewniającą dokładne dopasowanie, a dzięki wykorzystaniu wtyczki jack dodatkowe źródło energii nie będzie potrzebne. Odporne na pot i wodę (IPX4) słuchawki zapewnią również wysokiej jakości dźwięk

Aby ułatwić śledzenie tętna, tempa, dystansu, wysokości i spalania kalorii, douszne słuchawki będą kompatybilne z popularną aplikacją treningową RunKeeper.

Słuchawki SMS Audio BioSport będą dostępne na rynku w czwartym kwartale. Ceny nie zostały jeszcze podane.

Źródło tekstu: Intel, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2014-08-20 09:46:42

Mam LG G2 i nie czuje tego fona na ramieniu. Używam do LiveTrackingu. Czasami nie biorę telefonu. Co do reklam, są reklamy bo jest sezon. Choć zamiast kupować te w markecie, lepiej poczekać troszkę i dołożyć do lepszych butów. Ja kupiłem Nike w w Decathlonie w promocji za niecałe 250 i jestem zadowolony. Choć na asfalt mogłyby być lepsze. :)

Odpowiedz

4. Wiksa11
0

2014-08-20 09:21:49

@3 Nie przeszkadza mi to, ale widzę jak ten biznes się rozkręcił w przeciągu ostatnich kilku lat. "Wszędzie" reklamy butów do biegania, w marketowych gazetkach na pierwszych stronach akcesoria do biegania. Tak, jest to dobre jeśli motywuje, lecz jest też złe ogólnie uświadamianie ludzi, iż nie można biegać bez odpowiedniego sprzętu, ubrania.Co do aplikacji typu endomondo: ludzie idą teraz w tzw. patelnie 5" i zastanawia mnie tylko czy z czymś takim wygodnie się biega ;)

Odpowiedz

0

2014-08-20 09:08:57

@2 - można, nikt ci tego nie zabroni. Nikt też nie będzie wyśmiewać tego, że biegasz bez odpowiednich rzeczy, butów i, że nie masz potrzeby analizować co, gdzie i jak. ;) W przeciwieństwie do takich osób jak ty, którym to przeszkadza, czy też bawi, że ludzie kupują takie rzeczy aby nabrać motywacji (skoro pomaga to dlaczego nie?), czy też zobaczyć co robią źle. Co do butów. Tutaj muszę powiedzieć ci, że bez odpowiednich to po jakimś czasie biegania, będziesz mieć spore problemy ze stopami. Spróbuj biegać w trampkach po asfalcie przez długi czas... ;) Lubię też analizować soje poczynania, aby wiedzieć jak bardzo moja kondycja poprawiła się. No i rywalizacja ze znajomymi - kto szybciej, kto więcej. :) Poza tym uczestniczenie w różnego rodzaju biegach, też ma swoje plusy. Szczególnie wtedy gdy mijasz jakieś osoby na trasie (minusy, gdy sam jesteś mijany ;) ).

Odpowiedz

2. Wiksa11
2

2014-08-20 08:53:43

Dziś już nie wystarczy ubrać stare ciuchy i po prostu iść biegać. Wiadomo, bielizna termoaktywna, obcisłe ciuszki, buty do biegania- oczywiście markowe no i endomondo. Co za sens biegania jak nie można tego później wrzucić na tablicę. No i ewentualnie analizować później swój bieg ;)

Odpowiedz

0

2014-08-20 07:57:09

Wyglądają spoko, choć lekko ociężale. Od jakiegoś czasu biegam bez słuchawek, zauważyłem, że lepiej mi się biega i mam bardziej równe tempo (widocznie przy bardziej energicznych kawałkach biegam szybciej ;) ). Używam Endomondo Pro zamiast RunKeeper/''a, choć już tylko do importowania plików z zegarka Garmin/''a (+ monitora tętna). Rozwiązanie znacznie bardziej dokładne (sygnał GPS) aplikacja (GPS w telefonach nie jest tak dokładny, no i potrzeba neta).

Odpowiedz