DAJ CYNK

Samsung rozpoczął produkcję trójstronnego ekranu

07.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6540

Ważne 11

1

Firma dostarczająca części dla smartfonów Samsunga poinformowała o starcie produkcji trzystronnego, zakrzywionego wyświetlacza.

Firma dostarczająca części dla smartfonów Samsunga poinformowała o starcie produkcji trójstronnego, zakrzywionego wyświetlacza.

Pojęcie trójstronnego ekranu brzmi trochę abstrakcyjnie. Wystarczy jednak rzut oka na rysunek, na podstawie którego Samsung uzyskał patent na tę technologię, aby zdobyć minimalnie pojęcia na temat zasady jego działania. Wyświetlacz ma być tak skonstruowany, żeby zachodził na boki telefonu, które nie tylko będą czułe na dotyk, ale również będą wyświetlać treści. Swego czasu dotykowe obramowanie ekranu zastosowała Nokia w modelu N9, gdzie przesunięcie ekranu w bok wymagało rozpoczęcia tego manewru na ramce wokół wyświetlacza. W tym wypadku Samsung postanowił pójść krok dalej.



Informacje o trójstronnym ekranie pojawiają się w kontekście zbliżającej się premiery Samsunga Galaxy Note 4, zaplanowanej na 3 września. Pojawiające się plotki na temat flagowego modelu koreańskiego producenta zakładają pojawienie się kilku wersji phabletu. Oprócz typowego dla Samsunga podziału na modele z różnymi wersjami procesora (Exynos 5 Octa i Snapdragon 805), mówi się również o dwóch różnych obudowach, z czego jedna z nich ma posiadać wygięty wyświetlacz. Jeśli nie jest to tylko przypadkowy zbieg okoliczności, jedna z wersji Samsunga Galaxy Note 4 może zostać wyposażona w trójstronny, wygięty wyświetlacz. Znając jednak dotychczasową politykę Samsunga, niewykluczone że na początku byłaby to tylko limitowana wersja przeznaczona na rynek koreański.

Źródło tekstu: Gforgames

Komentarze
Zaloguj się
20. ~bool3k
0

2014-08-20 08:35:01

A teraz proszę sobie wyobrazić jak on upada. 3x większe prawdopodobieństwo uszkodzenia całego ekranu :(

Odpowiedz

19. ~
0

2014-08-08 10:30:17

Wydaje mi się że nie będzie to zbyt wygodne. Jeśli boczne części mają spełniać funkcję bocznych klawiszy to będzie łatwo przypadkowo je włączać, poza tym jak trzymać taki telefon ?

Odpowiedz

18. ~Travel
1

2014-08-08 07:26:46

Jeżeli ten boczny ekran będzie aktywny tylko przy zablokowanym telefonie i dzięki niemu tak jak na rysunkach będzie można go odblokować przez przesunięcie palcem to jest to fajny bajer :) dodatkowo mogą być na nim wyświetlane powiadomienia w czasie kiedy telefon jest zablokowany a podczas odblokowania ekran robił by się czarny nie przeszkadzając w użytkowaniu.

Odpowiedz

17. ~yasiu18
0

2014-08-08 04:51:19

5.5 calowy telefon z 6 calowym wyświetlaczem

Odpowiedz

16. ~charlotte1991
0

2014-08-07 22:43:00

Dziwny trochę ten smartphon:) Ciekawe jak go trzymać by nie wcisnąć niepotrzebnych rzeczy... Lubię telefony Samsunga ale ten jakoś mnie nie przekonuje... Od jakiegoś czasu rozglądam się za telefonem idealnym dla młodzieży i poważnie zastanawiam się nad zakupem ENJOY od Telfunken. Co sądzicie o tym telefonie? Jest tani i moim zdaniem porządny (kiedyś Telefunken był wiodącą marką w Polsce) Jeśli możecie to polećcie mi też coś z samsungów.

Odpowiedz

-1

2014-08-07 22:07:50

#jedzjablka...uzytkowanie ipoda tez sie kwalifikuje? :D

Odpowiedz

14. ~JustMe
-1

2014-08-07 22:03:39

@12 Jutro :) Dziś pije

Odpowiedz

13. ~
1

2014-08-07 21:40:56

Ciekaw jak sie bedzie taki smartfon trzymac skoro boczne ramki tez beda czułe na dotyk?

Odpowiedz

12. ~Calm7
-1

2014-08-07 21:36:19

11). Ty nie myśl o lodówce, ani pralce, tylko ćwicz :-)

Odpowiedz

11. ~JustMe
0

2014-08-07 21:31:14

@10 Mylisz się :) Wynalazek zacny, do wykorzystania w pralkach i lodowkach naprzyklad :)

Odpowiedz

10. ~Calm7
0

2014-08-07 21:27:57

a był już dwustronny ekran ..? :-D jak wygląda? ;-) PS. A co do tego wynalazku, to.. wydaje się zbyteczny. Ja jednak znalazłbym zastosowanie - po uprzedniej modyfikacji tego "ekranu". Niestety, nie będę ujawniał szczegółów.

Odpowiedz

0

2014-08-07 21:19:23

@8 Przetrzepałem słowniki i przyznaję rację. Poprawione.

Odpowiedz

8. ~maks
1

2014-08-07 20:52:13

A co to znaczy trzystronny ekran ?Chodzi o trójstronny ?

Odpowiedz

7. ~kkk
0

2014-08-07 20:48:43

hehe, wiele osób jest wkurzonych na ekrany i że nie ma jak złapać porządnie telefonu żeby czegoś nie wcisnąć, a producenci nam wmawiają że nam (konsumentom) zależy na jak najlepszym stosunku (piękne słowo) wielkości ekranu do wielkości obudowy. śmiech na sali ;) czekam na blackberry classic, albo jakiegoś konkretnego androida z qwerty. Jak bym mógł kupić telefon o parametrach moto g z qwerty za rozsądne pieniądze to byłbym szczęśliwy...

Odpowiedz

6. ~daniel
2

2014-08-07 20:07:50

mnie osobiście wk..... jak ekran jest zbyt blisko krawędzi bocznej, co powoduje uruchamianie przypadkowych funkcji przez samo trzymanie telefonu w rękach.

Odpowiedz