DAJ CYNK

Samsung Galaxy S 4 oficjalnie zaprezentowany

sirmark

Sprzęt

Samsung zaprezentował czwartą generację smartfonu Galaxy S - i9500 GALAXY S4.

Samsung zaprezentował czwartą generację smartfonu Galaxy S - i9500 GALAXY S4.

Nowa Galaktyka jest minimalnie smuklejsza od swojego poprzednika - 136.6 x 69.8 x 7.9 mm, przy masie 130g. Na początku będzie dostępna w dwóch kolorach obudowy: Black Mist i White Frost, ale pojawią się kolejne. Otrzymała 5-calowy ekran Full HD Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pix., który chronić będzie Corning Gorilla Glass 3. Urządzenia ma na różnych rynkach posiadać różne procesory. Samsung podaj dwa: Quad-Core 1,9 GHz oraz Octa-Core 1,6 GHzNowy Samsung obsługuje wszystkie nowoczesne protokoły dostępu do szybkiego internetu, w tym HSPA+42 Mbps oraz LTE. Dzięki systemowi Hexa-band telefon będzie współpracował z szybkim LTE w każdym zakątku świata, a nie, na przykład, tylko w USA. Co więcej, jeszcze w tym roku Samsung wprowadzi na rynek wersję obsługującą dwa standardy LTE jednocześnie (TDD/FDD).

Nowy smartfon ma główny aparat cyfrowy o rozdzielczości 13 megapikseli. Może pracować w trybie Dual Camera, w którym obraz jest rejestrowany przez dwa aparaty (przedni i tylny) jednocześnie. Podczas fotografowania użytkownik może korzystać z szeregu efektów specjalnych i ramek pozwalających na łączenie dwóch obrazów czy filmów wideo. Z kolei opcja Dual Video pozwala na wykonywanie wideokonferencji z udziałem wielu znajomych naraz. Można także rejestrować krótkie formy wideo zwane Drama Shot, pokazujące kluczową akcję w formie zapętlonego fragmentu filmu. Sound&Shot to funkcja dołączania do zdjęć notatek głosowych lub udźwiękawiania fotografowanej sceny, rejestrowania dźwięku, jaki towarzyszył podczas fotografowania.

Kolejną funkcją jest Story Album, która pozwala na prowadzenie multimedialnego pamiętnika. Treści, takie jak wpisy czy statusy w serwisach społecznościowych, notatki, geolokalizacja, pogoda, a także zdjęcia i wideo mogą być automatycznie zapisywane i układane na linii czasu. Taki pamiętnik można zamówić w wersji fizycznej, w postaci albumu ze zdjęciami i notatkami. Umożliwia to współpraca z serwisem Blurb.Galaxy S 4 pozwoli utrzymać relacje ze znajomymi i bliskimi. Funkcja Group Play to sposób na wspólne cieszenie się muzyką, oglądanie zdjęć czy filmów. Nie trzeba do tego Wi-Fi czy zasięgu sieci komórkowej. Smartfony można połączyć bezpośrednio i bezprzewodowo. Można dzielić się treściami, można wspólnie je oglądać i tworzyć. Share Music to opcja jednoczesnego odtwarzania piosenki na wielu urządzeniach. Funkcja S Translator to automatyczny tłumacz działający w czasie rzeczywistym. Można ją wykorzystać przy tworzeniu wiadomości, w poleceniach głosowych, czacie. Zamienia tekst na głos i głos na tekst - rzecz nieoceniona w zagranicznych wojażach.

Galaxy S 4 ułatwić ma codzienne czynności i skrócić dystans między człowiekiem i technologią. Może wykryć twarz, ruch, gest - za ich pomocą można obsługiwać smartfon nie dotykając ekranu. Samsung Smart Pause umożliwia kontrolowanie ekranu wzrokiem. Przykładowo - jeśli oglądamy film, to gdy odwrócimy wzrok od ekranu, wideo może być automatycznie zatrzymane, a gdy znowu zaczniemy patrzeć na ekran, odtwarzanie zostanie wznowione. Samsung Smart Scroll to funkcja przewijania długich dokumentów (e-maili, tekstów i innych) za pomocą wzroku. Smarfon wyczuwa, że patrzymy na koniec wyświetlanej strony i przewija ją, abyśmy mogli kontynuować lekturę.

Funkcja Air View - wskazując dany element palcem, bez dotykania ekranu, można podejrzeć jego zawartość. W ten sposób przeglądanie wielu e-maili, kalendarza, galerii zdjęć, filmów będzie szybkie. Air View działa również w oknie przeglądarki WWW - wskazując element można go powiększyć i wygodnie obejrzeć z bliska. Air Gesture to z kolei mechanizm sterowania aplikacjami (na przykład odtwarzaczem muzyki, przeglądarką WWW czy telefonem) za pomocą gestu dłonią.

Bezpieczeństwo to ważna sprawa, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas prowadzenia samochodu, możemy sterować działaniem smartfonu za pomocą komend głosowych. System ten nazywa się

S Voice Drive to system, który ma poprawić bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu. Posiada m.in. funkcję automatycznego odczytywania na głos wiadomości tekstowych. System może uruchomić się automatycznie po wejściu do samochodu i podłączeniu zestawu głośnomówiącego.

Samsung Optical Reader zamienia smartfon w optyczny czytnik kodów QR, wizytówek i tekstów. Wygodne i często bardzo przydatne.

Domowa funkcja Samsung WatchON zamieni smartfon w uniwersalny pilot działający z bardzo wieloma urządzeniami - telewizorem, odtwarzaczem DVD/BluRay, konsolą, set-top-boksem, dekoderem, a nawet klimatyzatorem. Co więcej, może on działać z systemem EPG, czyli elektronicznym przewodnikiem po programach, stosowanym przez większość stacji TV, serwisów VoD i TV kablowych.

W nowym Galaxy S 4 Samsung po raz pierwszy zastosował system S Health. Zestaw czujników wbudowanych w smartfon systematycznie i automatycznie monitoruje dane dotyczące zdrowia użytkownika, warunki zewnętrzne i inne zmienne wpływające na nasze samopoczucie. Aby zacząć żyć zdrowo, można dodatkowo korzystać z aplikacji doradzającej dietę, pamiętającej posiłki, dającej wskazówki treningowe, monitorującej jakość snu (część funkcji wymaga podłączenia odpowiedniego akcesorium).

Samsung Adapt Display to funkcja, która w inteligentny sposób dobiera optymalne parametry wyświetlania obrazu w zależności od aplikacji, warunków zewnętrznych i preferencji użytkownika. Z kolei Samsung Adapt Sound robi podobną rzecz z dźwiękiem - po jednorazowej kalibracji GALAXY S 4 będzie odtwarzał audio według naszych indywidualnych preferencji.

Samsung Galaxy S 4 trafi na rynek na całym świecie w drugim kwartale.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung I9500 Galaxy S4 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung I9505 Galaxy S4 w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Tagi: samsung