DAJ CYNK

Qualcomm Snapdragon 810 z LTE kategorii 9

11.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4889

Ważne 3

0

Dzięki najnowszej aktualizacji, chip Snapdragon 810 pozwoli na pobieranie danych z maksymalną prędkością 450 Mb/s.

Dzięki najnowszej aktualizacji, chip Snapdragon 810 pozwoli na pobieranie danych z maksymalną prędkością 450 Mb/s.

Wygląda na to, że przyszłoroczne flagowe smartfony czołowych producentów będą napędzane przez ośmiordzeniowego Snapdragona 810. Słyszeliśmy już o nim w kontekście HTC Hima, Xperii Z4, a także Galaxy Note 4 ma pojawić się w odświeżonej wersji. Pomimo tego, że nie zdążyła jeszcze nawet ruszyć masowa produkcja najmocniejszego układu Qualcomma, to już doczekał się on aktualizacji.

Aktualizacja dotyczy LTE, które osiągnie kategorię 9, która pozwala na pobieranie danych z prędkością aż 450 Mb/s. Prędkość wysyłania pozostanie na niezmiennym poziomie 50 Mb/s, na którym znajduje się od momentu wprowadzenia kategorii 3. Dopiero kolejna, 10 kategoria LTE podwoi prędkość wysyłania danych do 100 Mb/s.

Źródło tekstu: qualcomm; wł

Tagi: Qualcomm
Komentarze
Zaloguj się
23. ~Apply
-1

2014-12-13 06:15:38

@21 PoppPomogles. mi w usunięciu problemu z lejkiem!!!...Sprawdzałem czy to tylko chwilowo. Nie mam już lejka.

Odpowiedz

22. ~Apply
-1

2014-12-13 06:15:03

@21 PoppPomogles. mi w usunięciu problemu z lejkiem!!!...Sprawdzałem czy to tylko chwilowo. Nie mam już lejka.

Odpowiedz

21. ~Pop
-2

2014-12-12 15:40:09

@15 Zaskoczyles mnie bardzo. Okazuje się ze nawet nir pokazuje moich poprawnych danych położenia geograficznego. Wziąłem karte z lejkiem i jednej lejek nie obejmowal - pozostale przegladarki lejek dzialal. Mam ich 5. Rowniez z rooterem byly niespodzianki po korzystaniu z telefonu. Ale to inna sprawa

Odpowiedz

20. ~Cdd
0

2014-12-12 14:43:55

Ciemnota juz zadziałała. To warto wiedzieć kto to jest.

Odpowiedz

19. ~kamil
1

2014-12-12 12:18:49

Ja też nie narzekam mam neta z orange i na wsi wyciągam prędkość 26mbit więc jest spoko.

Odpowiedz

18. ~Dupelek
-3

2014-12-12 12:01:49

@16 szkoda ze nie wiesz - b.duzo tracisz!!! podaj e-maila to ci sie blizej przedstawie!!!

Odpowiedz

17. vonski
0

2014-12-12 11:18:24

@12: jeśli reklamują 100Mbit to jest słabo. Poza tym napisałem, że to jest max, średnio chodzi na 18-20Mbit.

Odpowiedz

16. bogie
1

2014-12-12 10:51:00

@Dupelek - jęstęś ękspęrtę? Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

Odpowiedz

15. ~Dupelek
-3

2014-12-12 10:20:26

Jak mierzycie. prędkość. używając. tylko. jednej. przeglądarki. to w przybliżeniu jest to. prawda. - wynik!!!Natomiast używając. kilka różnych. przeglądarek.- wyniki mierzy. się. INACZEJ! !!...

Odpowiedz

14. Pragmatyk
2

2014-12-12 10:10:44

@13 Masz rację, jest już wiele lokalizacji na wsiach, gdzie spokojnie 3G/LTE idzie złapać i bez zewnętrznej instalacji Antenowej. Jednak nie wszędzie i nie ma na co liczyć, że technologia internetu mobilnego na wsi, będzie wdrażana w takim tempie jak w centrum Warszawy. nie ma o co płakać. Ja siedzę w Płocku, gdzie Multimedia daje max 60Mbit, w większych miastach ta sama Multimedia daje 120Mbit/s. W Płocku ogólnie max 100Mbit od Petrotel na światłowodzie (spółka córka Netii). Nie płaczę przecież, że w Waw-ie i Krakowie UPC daje 250Mbit.

Odpowiedz

13. ~
2

2014-12-12 10:03:31

@10po NetWorkS! na wsiach już nie jest tak źle jak wcześniej. mieszkam na wsi (6km od miasta) i stoją tu dwa maszty Orange i Plusa (2G/3G, bez U900). wewnątrz budynku LTE Play/''a normalnie łapię (1 kreska), a z zewnętrzną anteną dwie w porywach trzy kreski. z Plusem mimo tej samej lokalizacji nadajnika jest trochę gorzej z zasięgiem. w domu nie złapię LTE, ale z anteną już 1-2 kreski. mimo dość słabej lokalizacji, bo dookoła mam gęsty las, to zasięg jako taki jest. w każdym razie to już za jakiś czas nie będzie to problem jak pojawi się LTE800 :)

Odpowiedz

12. Pragmatyk
1

2014-12-12 10:03:03

@11 No nie przesadzajmy, 30Mbit to przecież nie jest źle jak na 2014r. nawet w skali świata.

Odpowiedz

11. vonski
1

2014-12-12 09:59:17

Tia, LTE Cat-9... W Polsce pewnie w 2019r z realnym transferem 30-40mbit.@10: ja mieszkam w 200tys mieście, w ścisłym centrum i LTE Plusa wyciąga max 30mbit mimo idealnych warunków i zasięgu.

Odpowiedz

10. Pragmatyk
2

2014-12-12 09:36:04

Do wszystkich narzekających na brak LTE, 3G. Ludzie, jak mieszkacie na wioskach, to macie zarówno plusy jak i minusy związane z taką lokalizacją. Jak ktoś chce w duży mieście działeczkę 4000m, jaką wielu na wsi ma, to musi ładnie wyłożyć, kilka razy więcej jak na dom, który na niej stoi za to ma net LTE/3G w każdym modemie USB i komórce.Tak jak ten w mieście musi wyłożyć na działkę, tak ten na wsi musi wyłożyć na Antenę lub Antenę+Repeater, lub Antenę+maszt+repeater. Nawet najbardziej rozbudowany system Antenowy do warunków domowych, to nic w porównaniu z różnicą ceny działki za m2. Coś za coś.

Odpowiedz

9. ~
-2

2014-12-12 08:36:05

@6 nie dość, ze kłamca to i jeszcze zaraz dopisze,że już 500GB ma na liczniku :] a play w magiczny sposób o nim zapomniał tiaaaa.

Odpowiedz